Manuál zimní péče o pleť

listopad 23, 2018 0 komentů

Manuál zimní péče o pleť

Určitě víte, že naše pleť potřebuje během zimních mrazivých dní mnohem důslednější ochranu, výživu a hydrataci jako v letních měsících. V tomto období totiž trpí nízkými teplotami a ledovým vzduchem, který ji nepříjemně vysušuje. Pokožka má sklony k zarudnutí, svědění či olupování se. Sníh, mráz, sychravý vítr, to vše může na naší pleti nadělat řádnou neplechu, a proto vám rád pořadím, jak máte v zimě poskytnout své pleti tu správnou péči.

V blozích Víš, jak v zimě správně pečovat o pleť? a Pleť v zimě a tipy na péči o ni jsem vám přinesl konkrétní tipy, čemu se během mrazivých dní vyhnout a na co se naopak zaměřit. Dnes vám přinesu odpověď na otázku, v čem je péče o pleť v zimních měsících odlišná od péče během zbytku roku a jak bojovat s tzv. alergií na chlad.

Zima je náročná pro pokožku celého těla, zejména odhalených částí jako tvář a ruce. Mráz, vítr či změny teplot mezi přechody z vytopených místností na ulici naši pokožku vyčerpávají a narušují její přirozenou obranyschopnost. S poklesem teplot úzce souvisí i pokles vlhkosti vzduchu a pokožky, a přitom právě vlhkost chrání naši pleť před znečištěním různého druhu.

Naše pleť je v zimě bledší, citlivější a vysušená. Častým příznakem jsou právě červené fleky na tváři, šupinatá pokožka, bolestivé prasklinky či popraskané cívky. V zimě se zhoršuje i stav kožních chorob, jako jsou exzémy, psoriáza, či dermatitida.

V posledních letech se v souvislosti s výše uvedenými projevy pokožky stále častěji v odborných kruzích skloňuje pojem "alergie na chlad". Nejde však o alergii v pravém slova smyslu, ale spíše o pseudoalergickou reakci. U osob citlivých na chlad zapříčiní, že se jim z tkáňových buněk uvolní histamin, a ten vyprovokuje zvýšenou reaktivitu sliznic, dýchacích cest a spojivek. Podle odhadů touto alergií trpí až 3 % populace, a často nebývá propojena s žádnou jinou alergickou predispozicí. Postižená bývá i pokožka, nejčastěji ve formě kopřivky. Po vystavení chladnému podnětu je typický rychlý nástup svědění a pupínků. Ty často doprovází otok, který se může vyskytnout kdekoliv na těle. Při chladové alergii mohou dokonce prsty zbělet nebo zmodrat či ztratit citlivost.

Ačkoliv uvedenou "alergii na chlad" nelze zcela vyléčit a následkem zimy kompletně předejít, s jednotlivými příznaky každopádně lze zabojovat. Jedním z efektivních a osvědčených způsobů je zajistit pleti dostatečnou hydrataci, výživu a péči. Tento balíček vám 3 v 1 přinášejí produkty MARK face and body ať už ve formě kávových nebo cukrových peelingů, šlehaných tělních másel nebo organických olejů. Každý libovolně vybraný produkt v sobě obsahuje tu pravou péči, kterou vaše pokožka potřebuje během dlouhých zimních večerů, ať už se rozhodnete o shower nebo after shower péči.

Váš MARK




Též v Novinky

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Zatočte s celulitidou změnou životního stylu
Zatočte s celulitidou změnou životního stylu

březen 01, 2024 0 komentů

Milé dámy,

 

následující článek patří Vám. Celulitida je totiž (bohužel) většinou problémem žen. Na vině je hormon estrogen, který je u mužů zastoupen minimálně.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar