Manuál zimní péče o pleť

listopad 23, 2018 0 komentů

Manuál zimní péče o pleť

Určitě víte, že naše pleť potřebuje během zimních mrazivých dní mnohem důslednější ochranu, výživu a hydrataci jako v letních měsících. V tomto období totiž trpí nízkými teplotami a ledovým vzduchem, který ji nepříjemně vysušuje. Pokožka má sklony k zarudnutí, svědění či olupování se. Sníh, mráz, sychravý vítr, to vše může na naší pleti nadělat řádnou neplechu, a proto vám rád pořadím, jak máte v zimě poskytnout své pleti tu správnou péči.

V blozích Víš, jak v zimě správně pečovat o pleť? a Pleť v zimě a tipy na péči o ni jsem vám přinesl konkrétní tipy, čemu se během mrazivých dní vyhnout a na co se naopak zaměřit. Dnes vám přinesu odpověď na otázku, v čem je péče o pleť v zimních měsících odlišná od péče během zbytku roku a jak bojovat s tzv. alergií na chlad.

Zima je náročná pro pokožku celého těla, zejména odhalených částí jako tvář a ruce. Mráz, vítr či změny teplot mezi přechody z vytopených místností na ulici naši pokožku vyčerpávají a narušují její přirozenou obranyschopnost. S poklesem teplot úzce souvisí i pokles vlhkosti vzduchu a pokožky, a přitom právě vlhkost chrání naši pleť před znečištěním různého druhu.

Naše pleť je v zimě bledší, citlivější a vysušená. Častým příznakem jsou právě červené fleky na tváři, šupinatá pokožka, bolestivé prasklinky či popraskané cívky. V zimě se zhoršuje i stav kožních chorob, jako jsou exzémy, psoriáza, či dermatitida.

V posledních letech se v souvislosti s výše uvedenými projevy pokožky stále častěji v odborných kruzích skloňuje pojem "alergie na chlad". Nejde však o alergii v pravém slova smyslu, ale spíše o pseudoalergickou reakci. U osob citlivých na chlad zapříčiní, že se jim z tkáňových buněk uvolní histamin, a ten vyprovokuje zvýšenou reaktivitu sliznic, dýchacích cest a spojivek. Podle odhadů touto alergií trpí až 3 % populace, a často nebývá propojena s žádnou jinou alergickou predispozicí. Postižená bývá i pokožka, nejčastěji ve formě kopřivky. Po vystavení chladnému podnětu je typický rychlý nástup svědění a pupínků. Ty často doprovází otok, který se může vyskytnout kdekoliv na těle. Při chladové alergii mohou dokonce prsty zbělet nebo zmodrat či ztratit citlivost.

Ačkoliv uvedenou "alergii na chlad" nelze zcela vyléčit a následkem zimy kompletně předejít, s jednotlivými příznaky každopádně lze zabojovat. Jedním z efektivních a osvědčených způsobů je zajistit pleti dostatečnou hydrataci, výživu a péči. Tento balíček vám 3 v 1 přinášejí produkty MARK face and body ať už ve formě kávových nebo cukrových peelingů, šlehaných tělních másel nebo organických olejů. Každý libovolně vybraný produkt v sobě obsahuje tu pravou péči, kterou vaše pokožka potřebuje během dlouhých zimních večerů, ať už se rozhodnete o shower nebo after shower péči.

Váš MARK
Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar