Co to znamená, když MARK myslí na přírodu

VRÁŤ MOJE OBALY A ZÍSKEJ SLEVU!

Abychom spolu chránili životní prostředí o něco víc, rozhodl jsem se vytvořit recyklační program, ve kterém tě za všechny vrácené obaly z mých produktů odměním. 

V rámci recyklace plastových obalů jsem se rozhodl pro spolupráci s lokální značkou @umělohmotně, která plastový odpad přetváří na nové užitečné věci. Plastový odpad je nejprve očištěn, zbaven etiket a lepidla a následně rozdrcen. Drť je tavena a vstřikována do forem, ve kterých vznikají nové produkty - mýdelničky, nádobky, či plastové brýle :) Tímto se plastový odpad vrací zpět do oběhu a vzniká užitečný produkt pro dlouhodobé používání.

Vrácené skleněné obaly jsou také důkladně očištěny, zbaveny etiket a zbytků lepidla a poté dezinfikovány při vysokých teplotách v laboratorním sterilizátoru. Následně jsou vráceny do výrobního procesu a opětovně použity k balení nových výrobků.

Každého, kdo se do recyklačního programu zapojí a vrátí skleněné nebo plastové obaly, odměním slevovým kupónem ve výši 15% na další nákup. Výhodou je, že kupón má platnost 1 rok. Podmínkou pro jeho získání je vrátit alespoň 7 skleněných nebo plastových obalů z mých produktů (lze je také kombinovat). Obaly můžeš posílat poštou nebo kurýrem - bez dobírky, na mou adresu: 

MARK Cosmetics s.r.o
Ivánska 6

900 45 Malinovo, Slovensko

Množství vrácených obalů může být samozřejmě výše. Nezapomeň mi poslat i mailovou adresu, kam můžu slevový kupón po převzetí obalů poslat :)

 

Jak recyklovat sáček z mých kávových peelingů?

Občas se mi totiž stane, že se někdo sice bezhlavě zamiluje do mého přírodního peelingu, ale zůstane trochu v rozpacích kvůli mému obalu. Někdy máte pocit, že je trochu nepraktický a nedomyšlený. Vlastně je to ale přesně naopak!

Obal jsem vybíral velmi pečlivě. Hledal jsem něco, co udrží můj produkt a jeho účinné látky v perfektním stavu, a tak jsem se inspiroval obalem, do kterého se balí i samotná káva. Přestože jde na první pohled o papírové sáček, vnitřek obalu tvoří fólie, takže nemusíte mít strach, že se rozmočí, když ho vezmete s sebou do sprchy. Praktické zavírání navíc jednoduše zacvakněte.

Peeling si však můžete přesypat do čisté uzavíratelné nádobky, se kterou se vám  bude ve sprše a ve vaně lépe manipulovat.

Po spotřebování sáček končí v komunálním odpadu, protože jde o kompozitní materiál.

 

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar