Pleť v zimě a tipy na péči o ni


Ahoj kočko,

sice už máme únor, ale chladné počasí moc nepolevuje a sluníčka je stále málo :-( . Silný vítr, teplota pod nulou, sníh a mráz naši pleť dost často trápí. Proto je potřebné se o pleť dokonale starat a já Vám přináším pár tipů jak na to.

 • 1. Pozor na slunce
 • Nejen v létě, ale i v zimě je potřeba dávat si pozor na slunečné záření. Slunce má i v zimě schopnost spálit pokožku a dehydratovat ji. Je potřeba pleť chránit hlavně na zasněžených svazích při lyžování, protože sluneční paprsky se odrážejí od ledu a sněhu.

 • 2. Krémovat, krémovat a krémovat = hydratovat, hydratovat a hydratovat
 • Lidská pokožka je v zimě vystavená extrémní zátěži. Hodně lidí v tomto období trpí velmi suchou pokožkou a to hlavně na rukách a tváři. Proto při sobě noste stále krém na ruce, který je ochrání před dalším vysušováním. Mým typem na suchou pokožku tváře je moje novinka Face scrub, který je obohacený o výživné rostlinné oleje, které pokožku dokonale hydratují.

  3. Rty

  Už Tě nebaví mít stále popraskané rty? Místa s velmi tenkou pokožkou, jako jsou rty a jejich okolí trpí v chladném období extrémně. Teploty pod nulou a k tomu přechody do přetopených vysušených místností vše ještě zhoršují. Jednoduchá rada na tento problém je mít u sebe stále balzám na rty. Nejlépe hned na několika místech ;-) v kabelce, v kapse kabátu na pracovním stole.

  4. Oči

  Extra starostlivost je třeba věnovat okolí očí, které je velmi citlivé. Pokožka kolem očí je tenká a rychle se vysušuje. Když je pokožka extrémně vysušená, více se tvoří vrásky. Pokud chcete předcházet jejich tvorbě, je dobré okolí očí pořádně hydratovat a i vícekrát denně krémovat. 

  5. Na závěr - správná životospráva

  Naší pleti umíme pomoc nejen z venku ale i z vnitra. Abychom měli po celý rok pěknou a zdravou pokožku, měli bychom přijímat hodně vitamínů prostřednictvím zeleniny a ovoce. Také je dobré pít hodně vody, která náš organismus pěkně pročisťuje a pokožka je potom dostatečně hydratovaná. Neztrácí pružnost a nemá sklon k vysušování. Na závěr je samozřejmě důležité se efektivně hýbat a cvičit aby docházelo k pořádné látkové výměně.

  Pár rád, proč se netřeba bát používat MARK scrub i v zimě:

  1. vitamín E, který scrub obsahuje, zabraňuje spálení pokožky, hydratuje pokožku a předchází popraskané a suché kůži
  2. eliminujeme tvorbu vrásek způsobené slunečním zářením na čele a v oblasti očí
  3. už se nemusíš bát popraskaných a krvavých rtů, protože moje oleje Ti hydratují rty i jejich okolí
  4. oleje, které se nacházejí v mém Face scrubu Ti pokožku tváře dokonale hydratují

  Doufám, že si v tomto období budeš dávat pozor na svoji pokožku a já Ti v tom rád pomůžu :)

  Tvůj MARK  English   Deutsch   Slovensky   Magyar