Pleť v zimě a tipy na péči o ni

únor 10, 2017 0 komentů

Pleť v zimě a tipy na péči o ni

Ahoj kočko,

sice už máme únor, ale chladné počasí moc nepolevuje a sluníčka je stále málo :-( . Silný vítr, teplota pod nulou, sníh a mráz naši pleť dost často trápí. Proto je potřebné se o pleť dokonale starat a já Vám přináším pár tipů jak na to.

1. Pozor na slunce

Nejen v létě, ale i v zimě je potřeba dávat si pozor na slunečné záření. Slunce má i v zimě schopnost spálit pokožku a dehydratovat ji. Je potřeba pleť chránit hlavně na zasněžených svazích při lyžování, protože sluneční paprsky se odrážejí od ledu a sněhu.

2. Krémovat, krémovat a krémovat = hydratovat, hydratovat a hydratovat

Lidská pokožka je v zimě vystavená extrémní zátěži. Hodně lidí v tomto období trpí velmi suchou pokožkou a to hlavně na rukách a tváři. Proto při sobě noste stále krém na ruce, který je ochrání před dalším vysušováním. Mým typem na suchou pokožku tváře je moje novinka MARK face scrub, který je obohacený o výživné rostlinné oleje, které pokožku dokonale hydratují.

3. Rty

Už Tě nebaví mít stále popraskané rty? Místa s velmi tenkou pokožkou, jako jsou rty a jejich okolí trpí v chladném období extrémně. Teploty pod nulou a k tomu přechody do přetopených vysušených místností vše ještě zhoršují. Jednoduchá rada na tento problém je mít u sebe stále balzám na rty. Nejlépe hned na několika místech ;-) v kabelce, v kapse kabátu na pracovním stole.

4. Oči

Extra starostlivost je třeba věnovat okolí očí, které je velmi citlivé. Pokožka kolem očí je tenká a rychle se vysušuje. Když je pokožka extrémně vysušená, více se tvoří vrásky. Pokud chcete předcházet jejich tvorbě, je dobré okolí očí pořádně hydratovat a i vícekrát denně krémovat. 

5. Na závěr - správná životospráva

Naší pleti umíme pomoc nejen z venku ale i z vnitra. Abychom měli po celý rok pěknou a zdravou pokožku, měli bychom přijímat hodně vitamínů prostřednictvím zeleniny a ovoce. Také je dobré pít hodně vody, která náš organismus pěkně pročisťuje a pokožka je potom dostatečně hydratovaná. Neztrácí pružnost a nemá sklon k vysušování. Na závěr je samozřejmě důležité se efektivně hýbat a cvičit aby docházelo k pořádné látkové výměně.

Pár rád, proč se netřeba bát používat MARK scrub i v zimě:

  1. vitamín E, který scrub obsahuje, zabraňuje spálení pokožky, hydratuje pokožku a předchází popraskané a suché kůži
  2. eliminujeme tvorbu vrásek způsobené slunečním zářením na čele a v oblasti očí
  3. už se nemusíš bát popraskaných a krvavých rtů, protože moje oleje Ti hydratují rty i jejich okolí
  4. oleje, které se nacházejí v mém MARK face scrubu Ti pokožku tváře dokonale hydratují

Doufám, že si v tomto období budeš dávat pozor na svoji pokožku a já Ti v tom rád pomůžu :)

Tvůj MARK
Též v Novinky

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar