Doručení na výdejní místa od 750 Kč ZDARMA

Určitě se opalujete správně?

Určitě se opalujete správně?

29 Června, 2018

Milé krásky,

opalovací sezóna byla zahájena. Pamatujte proto, že je úplně jedno, jestli budete své letní volno trávit na pláži v exotice, nebo v Česku na chalupě. Sluníčko je sice někde intenzivnější, ale nebezpečné je všude úplně stejně. Jeho paprsky sice dokáží vykouzlit krásně bronzovou kůži, ale také ji umí nepříjemně spálit a poškodit. Ta pak stárne mnohem rychleji, a škody, které na ní slunce napáchalo, se mohou projevit za pár let i v podobě zhoubného melanomu. Jak to tedy zařídit, abychom si z letního počasí odnesli jen pozitiva?

Nepodceňte přípravu

Ideální je zahájit přípravu na intenzivní pobyt na slunci už měsíc před. Nejdůležitější role v ní patří jednoznačně betakarotenu. V přirozené formě ho najdete například v rebarboře, špenátě, meruňkách, samozřejmě mrkvi, také v papáji, mangu a dalších druzích ovoce a zeleniny. Rychlejší a možná i efektivnější cestou může být betakaroten ve formě tablet z lékárny. Pokožku posílí a vyživí, aby ustála letní nápor, a navíc podpoří opálení a sníží pravděpodobnost spálení.

Přibližně týden před opalováním je ideální zbavit pokožku starých a odumřelých buněk. Díky peelingu se vyhnete ztrátě opálení v důsledku olupování suché kůže. Z mé nabídky kávových scrubů na tělo a tvář si zaručeně vyberete ten správný voňavý produkt. 

Mazat se včas

Během opalování je pak samozřejmostí kvalitní opalovací krém. Neměli bychom se však natírat až na dece u bazénu, ale dvacet minut před tím, než vyjdeme z domu. Ideálně na nahé tělo - oblečené plavky totiž často zabrání tomu, abychom se natřeli skutečně všude.

Za pozornost stojí i složení krému. Neměl by obsahovat chemické přísady, jako jsou ropné deriváty, umělá barviva, parabeny či syntetické vůně a podobně. Zkuste najít krém s přírodními ochrannými filtry. Samozřejmostí by dnes už mělo být, že krém chrání před UVA i UVB zářením.

Zásady zdravého opalování

  • Vyhýbejte se nejsilnějšími slunci mezi 11. a 14. hodinou.
  • Vždy používejte ochranný krém a aplikujte ho aspoň 20 minut před opalováním.
  • Dodržujte pitný režim.
  • Chraňte si hlavu kloboukem nebo šátkem.
  • Dokonce i s voděodolným krémem je lepší se po každém koupání nebo každé dvě hodiny nakrémovat znovu.
  • Opalujte se pomalu a nesnažte se nachytat všechen bronz hned první den, abyste se rychle nespálila.

 Péče po opalování

Je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Pokožka namáhaná sluncem potřebuje trochu pomoct s regenerací. Tělu proto dopřejte dostatek tekutin a dejte si svěží rychlou sprchu a místo sprchového gelu použijte můj MARK Golden Shine. Pokožku není třeba silně scrubovat, ale spíše jí dopřát kávový zábal, který jí dodá hydrataci, potřebnou výživu a ztracené vitamíny. Obsažené přírodní zlatavé třpytky navíc zvýrazní opálení a jemná vůně pokožku příjemně provoní. Po takové sprše bude kůže jako znovuzrozená.

Víc tipů na to, aby bronz vydržel co nejdéle, najdete zde.

Váš MARK
Také v sekci Novinky

Expresní péče: Nový puding ošetří už ve sprše
Expresní péče: Nový puding ošetří už ve sprše

12 Října, 2018

Jedinečný sprchový puding, který do vaší koupelny přinese vzpomínku na dětství a bezstarostné chvíle ....

Vice..

Představuji účinnou zbraň proti pupínkům
Představuji účinnou zbraň proti pupínkům

21 Září, 2018

Zdá se, že letošní léto opravdu nemá konec a přestože to nás, milovníky léta, velmi těší, musíme si uvědomit, že dlouho přetrvávající horka dávají pořádně zabrat nejen našemu tělu, ale i naší pleti....

Vice..

Mezinárodní den čokolády
Mezinárodní den čokolády

14 Září, 2018

Věděli jste, že čokoláda je mezi populací tak oblíbená, že jí byl věnován vlastní den? 13. září označujeme za Mezinárodní den čokolády.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България