K nákupu nad 600 Kč MARK scrub (100g) ZDARMA

Určitě se opalujete správně?

Určitě se opalujete správně?

29 Června, 2018

Milé krásky,

opalovací sezóna byla zahájena. Pamatujte proto, že je úplně jedno, jestli budete své letní volno trávit na pláži v exotice, nebo v Česku na chalupě. Sluníčko je sice někde intenzivnější, ale nebezpečné je všude úplně stejně. Jeho paprsky sice dokáží vykouzlit krásně bronzovou kůži, ale také ji umí nepříjemně spálit a poškodit. Ta pak stárne mnohem rychleji, a škody, které na ní slunce napáchalo, se mohou projevit za pár let i v podobě zhoubného melanomu. Jak to tedy zařídit, abychom si z letního počasí odnesli jen pozitiva?

Nepodceňte přípravu

Ideální je zahájit přípravu na intenzivní pobyt na slunci už měsíc před. Nejdůležitější role v ní patří jednoznačně betakarotenu. V přirozené formě ho najdete například v rebarboře, špenátě, meruňkách, samozřejmě mrkvi, také v papáji, mangu a dalších druzích ovoce a zeleniny. Rychlejší a možná i efektivnější cestou může být betakaroten ve formě tablet z lékárny. Pokožku posílí a vyživí, aby ustála letní nápor, a navíc podpoří opálení a sníží pravděpodobnost spálení.

Přibližně týden před opalováním je ideální zbavit pokožku starých a odumřelých buněk. Díky peelingu se vyhnete ztrátě opálení v důsledku olupování suché kůže. Z mé nabídky kávových scrubů na tělo a tvář si zaručeně vyberete ten správný voňavý produkt. 

Mazat se včas

Během opalování je pak samozřejmostí kvalitní opalovací krém. Neměli bychom se však natírat až na dece u bazénu, ale dvacet minut před tím, než vyjdeme z domu. Ideálně na nahé tělo - oblečené plavky totiž často zabrání tomu, abychom se natřeli skutečně všude.

Za pozornost stojí i složení krému. Neměl by obsahovat chemické přísady, jako jsou ropné deriváty, umělá barviva, parabeny či syntetické vůně a podobně. Zkuste najít krém s přírodními ochrannými filtry. Samozřejmostí by dnes už mělo být, že krém chrání před UVA i UVB zářením.

Zásady zdravého opalování

  • Vyhýbejte se nejsilnějšími slunci mezi 11. a 14. hodinou.
  • Vždy používejte ochranný krém a aplikujte ho aspoň 20 minut před opalováním.
  • Dodržujte pitný režim.
  • Chraňte si hlavu kloboukem nebo šátkem.
  • Dokonce i s voděodolným krémem je lepší se po každém koupání nebo každé dvě hodiny nakrémovat znovu.
  • Opalujte se pomalu a nesnažte se nachytat všechen bronz hned první den, abyste se rychle nespálila.

 Péče po opalování

Je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Pokožka namáhaná sluncem potřebuje trochu pomoct s regenerací. Tělu proto dopřejte dostatek tekutin a dejte si svěží rychlou sprchu a místo sprchového gelu použijte můj MARK Golden Shine. Pokožku není třeba silně scrubovat, ale spíše jí dopřát kávový zábal, který jí dodá hydrataci, potřebnou výživu a ztracené vitamíny. Obsažené přírodní zlatavé třpytky navíc zvýrazní opálení a jemná vůně pokožku příjemně provoní. Po takové sprše bude kůže jako znovuzrozená.

Víc tipů na to, aby bronz vydržel co nejdéle, najdete zde.

Váš MARK
Také v sekci Novinky

Návod, jak sbalit kufry a na nic nezapomenout
Návod, jak sbalit kufry a na nic nezapomenout

22 Března, 2019

Také hned s prvními jarními paprsky začínáte přemýšlet nad letní dovolenou? Nebo alespoň nad prodlouženým víkendem v některé evropské metropoli? Ať už je váš plán jakýkoli, nepodceňte kvalitní přípravu, aby chvilky vytouženého oddechu nekazil stres. Abych vám ušetřil čas, přináším seznam must-have věcí, na které byste před žádnou dovolenou neměli zapomenout.

Vice..

Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?
Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?

08 Března, 2019

V péči o zdraví a čistotu pokožky se živočišné tuky a rostlinné oleje používají už celá staletí. Tuky byly také důležitou součástí tradiční medicíny - máslo, lůj či rybí tuk sa používaly na popáleniny, opary, popraskanou kůži, revmatické bolesti, vředy či záněty a zároveň sloužily jako základ mastí a obkladů, aby se léčivé látky z bylinek dobře rozpustily v tucích a snadno pronikaly do pokožky.

Vice..

Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?
Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

01 Března, 2019

Horká sprcha v zimě, ledová v létě je tak příjemná. O dlouhé relaxační koupeli ve vaně ani nemluvě. Jenže přílišné koupání kůži moc neprospívá. Je tedy důležité vědět, jak často si pobyt ve sprše nebo vaně dopřát, a jak zamezit tomu, aby voda pokožku nezdravě vysušovala.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България