Green Tea Mask a ekzém? Testuje Jana...

září 15, 2017 0 komentů

Green Tea Mask a ekzém? Testuje Jana...

Ahoj,

jmenuju se Jana a s MARKem mám takovou dohodu - testuji jeho nové přírodní produkty. Mám totiž atopický ekzém (se kterým mi při posledním zhoršení stavu pomohl MARK scrub kávový peeling, víc si přečti ZDE).

Když MARK přišel na trh s novou Green Tea Face Mask, zaujala mě neobvyklá forma masky v podobě prášku, a také její složení. Kromě zeleného čaje obsahuje totiž také olej z lístků stromu neem. Kosmetiku z něj už jsem zkoušela a vím, že mé pokožce prospívá. Poprvé jsem o neemu slyšela, když jsem byla v Indii. Nimbovník neboli neem je tam považovaný za vzácný strom s léčivým vlivem a nejen tam, ale i v okolních zemích se používá v mnoha medicínských směrech a nejvíc právě v dermatologii. Jeho olej má antivirové a antibakteriální účinky, které si poradí s nedokonalostmi pleti včetně akné. Co dalšího dokáže, zjistíš ZDE.

Přestože je Green Tea maska určená hlavně na tvář, zkusila jsem ji otestovat také na ekzém, který se mi objevil na ruce. A fungovalo to. V jednom místě byl ekzém zarudlý, napuchlý a dost svědil. Dokonce i sem jsem aplikovala masku (prášek smíchaný s vodou), nechala krátce působit a opláchla.

První výsledky jsem viděla po pár dnech používání. Ložisko ekzému jako by „vyschlo“, tedy přešlo do šupinatého stádia a svědilo méně. V tomto stádiu jsem ho začala mazat běžnou mastí bez hormonů a ekzém se mi podařilo dostat pod kontrolu. Místy se ekzém ještě vracel do předcházejícího stádia a zčervenal, ale po opětovném použití masky se znovu stáhl. Během týdne a půl jsem dokonce i bez použití kortikoidů zaznamenala výrazně lepší stav kůže.

Jak už jsem zmiňovala v mém předešlém blogu, každý musí zjistit, co vyhovuje právě jemu, jestli klasické masti nebo alternativní produkty. Sama za sebe ale můžu říct, že mi Green Tea Face Mask pomohla.

Takže doporučuji!

P.S.1: Masku jsem nakonec začala používat i na tvář. Po její aplikaci mě však trochu štípou oči. Jak mi ale MARK prozradil, není třeba se toho bát. Štípání totiž způsobuje právě neemový prášek. Pokud byste měli stejný problém, při míchání použijte trochu více vody, případně si během aplikace zakryjte oči vlhkým ubrouskem, nebo je zakryjte plátkem okurky.

P.S.2: Máte také už nějakou zkušenost s Green Tea Face Mask nebo jiným produktem od MARKa? Je podobná té mojí, nebo úplně jiná? Dejte MARKovi také vědět na info@markscrub.com.

Jana 


Fotka 1:  Červené zapálené ložisko ekzému, začátek testu

Fotka 2: Aplikace Green Tea Face Mask

Fotka 3:  Po cca týdnu a půl, kdy jsem aplikovala masku jednou denně: ložisko je méně červené, střed šupinatý. Začala jsem místo promašťovat běžnou mastí bez kortikoidů.

Fotka 4: Výsledný stav (téměř žádná stopa po ložisku)

Dávkování jsem si určila sama. Výraznější zlepšení jsem pozorovala po týdnu a půl, ale ještě dříve ložisko méně svědilo. Masku jsem pak aplikovala ještě pár dní po zlepšení stavu.

I já jsem nějakou dobu léčila ekzém mastičkami od doktora, ale mnohem radši hledám přírodní cestu, která, jak je vidět, může mít úplně stejný účinek.

                    1.                                          2.                                         3.                                            4.

 
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar