Testimonial od Jany: Jak mně MARK pomohl vyléčit můj ekzém.


Jmenuji se Jana a atopický ekzémem trpím už od dětství. Jako dítě si pamatuji, jak mě naši pořád hubovali a říkali: „Neškrab se“ a jak mě všechno svrbělo do nepříčetnosti, (prý jsem byla i dost nervní, ale to už nevím, jestli to mám přičítat ekzému nebo genům, nebo obojímu ;-)?. Každý kdo má, nebo kdo měl, ekzém to zná, natírat, mazat, zkoušet všechno možné. Později přibyli kortikoidní krémy, které se dali používat pouze omezený čas a působili jako kouzlo, ekzém zmizel jako mávnutím čarovného proutku, ale každý zázrak má i svoji cenu v podobě zátěže organizmu. Každá doktorka mně říkala: „Natírej, jen tenkou vrstvou a nepoužívej to dlouhodobě“. Potom přišli roky klidu a můj ekzém odešel tak rychle jak přišel, nikdo neví proč, ani jak. Mám už 36 roků a o ekzému toho vím dost. Alespoň o tom svém.

Dlouho mně dal pokoj, ale minulý rok v zimě jsem zůstala viset na letišti v Turecku, 3 dny, kvůli sněhu v Istanbulu, během návratu z Indie a najednou tu zase byl. Pokud jste někdy zůstali, trčet v cizí krajině bez možnosti se dovolat na zákaznickou linku asi umíte pochopit, že to byl extrémní stres. V Indii jsem měla pokožku jako miminko, domů jsem ale přišla s flekatou kůží plnou ložisek, navíc velice fotosenzitivní, což jsme zjistila v létě. Prostě život plný omezení, nemluvě o diskomfortě s tím spojeným. Začala jsem hledat způsob, jak na sebe nemazat hormonální krémy. Jsem přeci jen přírodně založená, cvičím jógu, chci žít zdravě, prostě nemám ráda chemii.

Když jsem byla už opravdu zoufalá, kamarádka mně pověděla o MARKovi. Řekla jsem si, že ho vyzkouším, že nemám co ztratit. Zkoušení, očekávání pozitivního výsledku a zklamání jsou součástí mého života už dlouho, ale jiskra naděje je tam vždy. Když jsem měla pokožku podrážděnou, nesnažila jsem se MARKa vmasírovat do kůže, jen jsem si pokožku navlhčila a scrub přiložila, nechala působit a smyla podle návodu na obalu. Už po prvním použití byla moje pokožka jemná a hydratovaná. Před tím se moje pokožka po sprše vždy stáhla a bez nakrémování nešlo vydržet ani 5 minut. V případě použití MARK scrub jsem se už nemusela krémovat. Jaká úleva! Plus kůže se mně postupně hydratovala a červené ložiska ustoupili. Později jsem ho už používala jako peeling na odstranění šupinek, které po zánětu zůstali na pokožce. Jsem ráda, že jsem ho našla. Vím, že kolik lidí, tolik druhů ekzému, že to ovlivňuje jídlo, alergie, intolerance a co já vím co všechno. Ale já jsem konečně po roce vyléčená, a pokud se náhodou někdy zase objeví, vím, že můžu být klidná, neb ve sprše a kamkoliv jedu mám sebou vždy MARK scrub. 

Děkuji MARKu <3 

              English   Deutsch   Slovensky   Magyar