Zbav se konečně akné!

březen 30, 2016 0 komentů

Zbav se konečně akné!

Ahoj,

už si mě vyzkoušela? Co na mě říkáš? Já jsem věděl, že se ti zalíbím! ;) Doufám, že se spřátelíme ještě o něco víc, jelikož máme rovnaké nepřátelé. Jedním z nich je rozhodně i akné. Některé z vás ste možná měly s akné zkušenost, jiné ji možná stále ještě máte. Co je vlastně akné a jak vzniká?

Věděla si, že akné postihuje až 85% lidí ve věku 11 až 30 let? A asi 3% lidí ve věku nad 30 let. Na akné se neumírá, ale nikoho něco takového nepotěší. Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz, které se nejčastěji projevuje na místech s největším počtem mazových žláz (na tváři, horní části hrudníku). Není vyloučen ani výskyt a postižení v oblasti ramen a celých zad. Pro akné jsou charakteristické uhry, červené vyrážky, cysty a taktéž nepříjemné hnisání. Než se akné zbavíte, potrvá to hodně času. Dávejte pozor na správnou léčbu, protože špatná léčba a zanedbání vám může zanechat nepříjemné vzpomínky (jizvy).

Důvodů vzniku akné může být více :

  • Genetická predispozice
  • Hormonální vlivy 
  • Baktérie
  • Zvýšená produkce mazu
  • Zánět
  • Špatné stravovací návyky

Při akné se doporučuje, aby strava byla vyvážená, lehce stravitelná, se sníženým obsahem tuků a cukrů. Nesmí se zapomínat ani na vitamíny, které se nacházejí v ovoci a zelenině a taktéž pravidelný pitný režim.

Používání peelingů při akné není zakázané, právě naopak. Já, přírodní kávový peeling MARK coffee scrub, obsahuji mimo jiné i kokosový olej. Právě v kokosovém oleji se nachází kyselina laurová, která představuje jednu z antibakterialních a antivirových částí kokosového oleje. Tento olej taktéž v sobě obsahuje další příznivé látky, které tvoji pleť polaskají a to je kyselina kaprinová a vitamín E.

Vyzkoušej mě! Prosím, nečekej však zázraky už po prvním použití. Tento proces si bude vyžadovat ne jedno vášnivé rande se mnou, ale naopak pravidelný vztah.

Těším se, jaké budeš mít potěšení z toho, že tvoje pleť je čímdálvíc krásnější a krásnější.

Tvůj MARK.
Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar