Zbav se konečně akné!

březen 30, 2016 0 komentů

Zbav se konečně akné!

Ahoj,

už si mě vyzkoušela? Co na mě říkáš? Já jsem věděl, že se ti zalíbím! ;) Doufám, že se spřátelíme ještě o něco víc, jelikož máme rovnaké nepřátelé. Jedním z nich je rozhodně i akné. Některé z vás ste možná měly s akné zkušenost, jiné ji možná stále ještě máte. Co je vlastně akné a jak vzniká?

Věděla si, že akné postihuje až 85% lidí ve věku 11 až 30 let? A asi 3% lidí ve věku nad 30 let. Na akné se neumírá, ale nikoho něco takového nepotěší. Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz, které se nejčastěji projevuje na místech s největším počtem mazových žláz (na tváři, horní části hrudníku). Není vyloučen ani výskyt a postižení v oblasti ramen a celých zad. Pro akné jsou charakteristické uhry, červené vyrážky, cysty a taktéž nepříjemné hnisání. Než se akné zbavíte, potrvá to hodně času. Dávejte pozor na správnou léčbu, protože špatná léčba a zanedbání vám může zanechat nepříjemné vzpomínky (jizvy).

Důvodů vzniku akné může být více :

  • Genetická predispozice
  • Hormonální vlivy 
  • Baktérie
  • Zvýšená produkce mazu
  • Zánět
  • Špatné stravovací návyky

Při akné se doporučuje, aby strava byla vyvážená, lehce stravitelná, se sníženým obsahem tuků a cukrů. Nesmí se zapomínat ani na vitamíny, které se nacházejí v ovoci a zelenině a taktéž pravidelný pitný režim.

Používání peelingů při akné není zakázané, právě naopak. Já, přírodní kávový peeling MARK coffee scrub, obsahuji mimo jiné i kokosový olej. Právě v kokosovém oleji se nachází kyselina laurová, která představuje jednu z antibakterialních a antivirových částí kokosového oleje. Tento olej taktéž v sobě obsahuje další příznivé látky, které tvoji pleť polaskají a to je kyselina kaprinová a vitamín E.

Vyzkoušej mě! Prosím, nečekej však zázraky už po prvním použití. Tento proces si bude vyžadovat ne jedno vášnivé rande se mnou, ale naopak pravidelný vztah.

Těším se, jaké budeš mít potěšení z toho, že tvoje pleť je čímdálvíc krásnější a krásnější.

Tvůj MARK.
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar