Přírodní a netoxická kosmetika MARK

Vrásky? Botox? Příroda!!

duben 28, 2017 0 komentů

Vrásky? Botox? Příroda!!

Ahoj krásky,

dneska vám napíšu pár slov o vráskách a stárnutí, protože z toho, co mi píšete ve svých mailech, jsem pochopil, že téma času, které se mimo jiné projevuje i stárnutím pokožky, vy ženy strašně špatně snášíte a neustále ho řešíte. Na jednu stranu se vám nedivím, protože upřímně, my chlapi jsme takové zvláštní bytosti, že nás mladé holky prostě přitahují v jakémkoliv věku. Na druhou stranu nás to šíleně táhne i k ženskému sebevědomí, zkušenostem, charismatu a přirozenosti. A žádnou z těchto vlastností a schopností nenabudete v osmnácti, anebo ano, ale rozhodně to nemá takovou váhu a  přitažlivost. 

Takže pojďme na to. Nemusíte hned při první vrásce kolem očí nebo na čele chodit na botoxy, mezonitě, výplně nebo facelifting. A jakýže je můj anti-aging tip? Důležitá je pravidelnost údržby, odpovídající pleťová péče a dodržování pár zásad. Vezmeme to od konce.

O jakých zásadách to mluvím? Tak třeba cigareta: může působit sexy ve dvaceti nebo ve třiceti, ale to, že časem z vás udělá vysušenou tresku, by vás mělo zajímat víc. 

Stres. Že to bez něj dneska nejde? Zkuste to, protože i on má vysoký podíl na tom, že pleť nevypadá, jak byste chtěly. Stresové hormony oslabují ochrannou bariéru pleti a zhoršují její kvalitu. Taky zvyšují aktivitu mazových žláz, takže ve středních partiích obličeje mohou rozšiřovat póry. 

Alkohol. Sklenička s holkama je super, ale popjíet víc, celoživotně a denně? To si pište, že to vaše kůži poznamená. A pak ty vaše nekonečné diety, detoxy a jo-jo efekty. Kromě toho, že si poblázníte metabolismus a tělesné funkce, hned to poznají vaše zuby, vlasy a samozřejmě kůže. Bude  časem jako pápěří, zašedlá, mdlá, stará a unavená.

Takže jak vráskám, kromě výše zmíněných neduhů, předcházet? Starat se o sebe jednoduchými, ale osvědčenými postupy: jednou za měsíc chodit na kosmetiku, denně odličovat a denně čistit pleť, jednou týdně si dělat masku a jednou týdně peelling, ideálně třeba ten ode mě. Proč zrovna ten můj? Protože je napěchovaný láskou a láskou k přírodě, což jsou hodnoty, které nikdy neztratí na síle. 

P.S.: Ale vrásky prostě k životu patří a když se umí nosit, jsou krásné :-)

Tvůj oddaný MARK
Též v Novinky

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar