Voda = „must-have“ pro naši pleť

březen 30, 2018 0 komentů

Voda = „must-have“ pro naši pleť

Milé krásky,

čeká nás Velikonoční pondělí, které je v našich zeměpisných šířkách spojené s tradiční koledou a pomlázkou. I když v posledních letech začala velká část žen tento svátek bojkotovat útěkem před koledníky do soukromí, i dnes se můžeme z tradice našich předků hodně naučit. Polévání něžného pohlaví studenou vodou, které je stále ještě praktikováno v některých částech Moravy a Slezska, starší generace vysvětlovala garancí krásy dívek na celý následující rok. Pokud si tuto hypotézu rozebereme, dospějeme k závěru, že toto tvrzení je ve své podstatě odůvodněné.

Voda je totiž pro naši pokožku přirozeným přírodním elixírem. Není žádnou novinkou, že naše pokožka je až z 20 procent tvořena vodou. Aby to tak zůstalo, je třeba ji soustavně zavlažovat zevnitř i zvenčí, jinak si koledujete o nepříjemné kožní problémy.

Nedostatek vody = předčasné stárnutí

Vnitřní i vnější hydratace posiluje schopnost pokožky udržovat vodu a brání předčasnému stárnutí. Vnitřní hydrolipidová vrstva pokožky chrání spodní vrstvy před nadměrným vysušováním či negativním působením vnějších vlivů. Hlubší vrstvy pokožky jsou na vodu bohatší (až 72 procent vody). Pokud se však tyto zásoby sníží, ve všech vrstvách pokožky dochází ke změnám, které na povrchu můžeme pozorovat prvotně jako vysušení, a při dlouhodobém deficitu i viditelné stárnutí pokožky.

Dehydratovaná pleť

K dehydrataci dochází při porušení ochranné kožní bariéry. Nadměrné odstraňování kožního mazu může být způsobeno zbytečně častou hygienou, koupáním v chlorované vodě, pobytem v klimatizovaných prostorách, prudkým větrem a mrazem. Kvalitě pleti neprospívá ani špatná životospráva, nedostatek spánku nebo nadměrné slunění. Dehydratovaná pleť je viditelně unavená, ochablá, se šedým nádechem, snadněji a rychleji se na ní tvoří vrásky.

S přibývajícím věkem dochází k výraznějším změnám kůže. Pleť ztrácí elasticitu, povrchová vrstva se ztenčuje a snižuje se produkce mazu a potu. Tvorba ochranného kožního filmu je omezená a kůže je dehydratovaná a suchá. Současně s tím ztrácí svou pevnost a schopnost rychlé regenerace a vrásky se prohlubují.

TIPY pro dehydratovanou pleť

  • Výživa pro pleť obličeje

Unikátní kombinace látek v organickém oleji MARK organic oil, který jsem vyvinul ve dvou variantách – Lemongrass pro mladou pleť a Coffee pro zralejší pleť - aktivuje tvorbu aquaporinů, které pleť intenzivně hydratují, zanechávají ji svěží a zářivou. Výsledky jsou viditelné už po prvním použití v podobě vitálnější a sametově hebké pokožky, hloubkové regenerace, výživy, zpomalení příznaků stárnutí.

  • Hydratace pro pokožku celého těla

Ultralehké složení našlehaného másla MARK body butter pokožku dlouhodobě hydratuje a udržuje ji hebkou a pružnou. Jedinečné složení každého body butter, se kterým jsem vás seznámil v článku NOVINKA - triáda tělových másel ve spojení s jedinečnou technologií výroby optimalizuje hydrataci pokožky až na celých 24 hodin.

Krásné Velikonoce!

Tvůj MARK
Též v Novinky

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar