Tipy, jak snadno ušetřit peníze v rozpočtu

leden 19, 2018 0 komentů

Tipy, jak snadno ušetřit peníze v rozpočtu

Neznám člověka, který by nechtěl mít aspoň o trochu peněz víc. Jestli v tomhle ohledu nejsi výjimka, přečti si moje celkem jednoduché tipy na to, kde můžeš ušetřit, aniž by ses musela nějak výrazně omezovat. 

Nejdřív ze všeho je dobré podrobně si projít svoje výdaje za několik uplynulých měsíců. Za co utrácíš nejčastěji? Kam putují ty největší částky? Hezky tak zjistíš, které položky v tvém rozpočtu jsou kritické a měla bys s nimi pracovat.

Zkontroluj tarify

Neříkám, že máš přestat telefonovat, nebo surfovat na internetu, ale zjisti si, jestli neexistuje tarif, který by nabízel podobné služby, ale za méně peněz. Nejen telefonní operátoři přitom nabízejí výhodnější ceny pro dlouhodobé zákazníky.

Sleduj akce

Tím nemyslím letáky ze supermarketu (i když i tam najdeš spoustu způsobů, jak ušetřit), ale spíš webové stránky nebo sociální sítě svých oblíbených značek. Často tam totiž najdeš info o speciálních akcích, slevách a výhodných nabídkách. Na mém Facebooku kromě toho najdeš třeba i pravidelné soutěže, v nichž můžeš kosmetiku získat úplně zadarmo. V akciové sekci mého webu zas najdeš všechny moje výhodné nabídky pěkně pohromadě.

Dva v jednom

Existuje ještě jeden způsob, jak ušetřit při nákupu kosmetiky. Jednoduše kupujte produkty, které jsou takzvaně dva v jednom, nebo toho zkrátka umí víc. Krásným příkladem je třeba můj kávový peeling MARK scrub, který můžeš použít jak na tělo, tak i na tvář, a pokaždé má dokonalý účinek.

Šetři ekologicky

Pokud si nedokážeš svůj den představit bez velké kávy ze Starbucks, alespoň si s sebou nos svůj tumbler nebo termohrnek – pak ti tu totiž na každý nápoj dají slevu 10 Kč. Kromě toho tím šetříš i přírodu, kterou používání všech jednorázových obalů zatěžuje.

Jídlo přes internet

Nakupovat jídlo on-line má spoustu výhod – kromě toho, že to šetří čas, šetří to i peníze. Nakoupíš totiž přesně jen to, pro co jdeš a nic navíc. Asi sama víš, jak lákavé jsou regály plné dobrot, kolem kterých vždycky musíš projít, než se dostaneš k tomu, co opravdu potřebuješ.

Krásný víkend přeji a pokud tě čeká nakupování, zkus se moji radami inspirovat ;)

Tvůj MARK
Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar