Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

březen 01, 2019 0 komentů

Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

Horká sprcha v zimě, ledová v létě je tak příjemná. O dlouhé relaxační koupeli ve vaně ani nemluvě. Jenže přílišné koupání kůži moc neprospívá. Je tedy důležité vědět, jak často si pobyt ve sprše nebo vaně dopřát, a jak zamezit tomu, aby voda pokožku nezdravě vysušovala.

Během mytí ztrácí pokožka svou obranyschopnost, a stává se dehydrovanou. Poznáte to tak, že je kůže na omak suchá, někdy popraskaná a po umytí nepříjemně pne nebo pálí. Je-li takto podrážděná, snadněji se do ní dostávají nečistoty, ale i chemikálie nebo dokonce infekce.

Je tedy jasné, že v ideálním případě je nejlepší se dlouhým koupelím vyhnout. Kdo by to ale vydržel? Zkuste si tedy napustit vanu maximálně jednou týdně, a vždy do ní přidejte olej či koupelovou sůl. Raději se ale vyhněte chemickým pěnám do koupele, které sice vytvoří bohatou pěnu, jenže často ještě přispívají k tomu, že kůže zůstane vysušená. Podobně jako třeba čisticí prostředky do domácnosti totiž mají schopnost odmašťovat, čímž pokožku zbavují jejího ochranného filmu.

Sázkou na jistotu je nová koupelová sůl MARK bath tea Body Glow s přírodním složením. Kromě magnesiové soli, která uvolňuje ztuhlé svaly, totiž obsahuje také medový prášek, který zajistí dlouhodobou hydrataci a hebkost. Měsíček lékařský navíc zklidňuje a regeneruje podrážděnou pokožku.

Pozorní byste však měli být i při sprchování. Přestože bývá kratší a šetrnější než koupele ve vaně, ani tady byste neměli podcenit přípravek, kterým se myjete. Obecně vzato tělu stačí voda, nicméně minimálně na místech, kde se více potíme, se prostě vždycky chceme umýt mýdlem. I to tedy volte pozorně, ideálně přírodní.

Velmi šetrný je například přírodní MARK shower pudding Azalea, který jemně očistí a zanechá kůži hezky voňavou. Dnes už je k dostání i jeho pánská varianta. Jeho účinky můžete ještě dvakrát týdně podpořit peelingem, který zbaví kůži suchých částeček a obnoví její svěžest. Maximální hydrataci, výživu a regeneraci dodá kokosový MARK scrub.

Ani se sprchováním to nicméně příliš nepřehánějte. Zvlášť pokud máte citlivou kůži, mělo by vám ve sprše stačit pět minut, dvakrát denně jen ve výjimečných případech.
Též v Novinky

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Zatočte s celulitidou změnou životního stylu
Zatočte s celulitidou změnou životního stylu

březen 01, 2024 0 komentů

Milé dámy,

 

následující článek patří Vám. Celulitida je totiž (bohužel) většinou problémem žen. Na vině je hormon estrogen, který je u mužů zastoupen minimálně.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar