K nákupu nad 600 Kč MARK scrub (100g) ZDARMA

Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

01 Března, 2019

Horká sprcha v zimě, ledová v létě je tak příjemná. O dlouhé relaxační koupeli ve vaně ani nemluvě. Jenže přílišné koupání kůži moc neprospívá. Je tedy důležité vědět, jak často si pobyt ve sprše nebo vaně dopřát, a jak zamezit tomu, aby voda pokožku nezdravě vysušovala.

Během mytí ztrácí pokožka svou obranyschopnost, a stává se dehydrovanou. Poznáte to tak, že je kůže na omak suchá, někdy popraskaná a po umytí nepříjemně pne nebo pálí. Je-li takto podrážděná, snadněji se do ní dostávají nečistoty, ale i chemikálie nebo dokonce infekce.

Je tedy jasné, že v ideálním případě je nejlepší se dlouhým koupelím vyhnout. Kdo by to ale vydržel? Zkuste si tedy napustit vanu maximálně jednou týdně, a vždy do ní přidejte olej či koupelovou sůl. Raději se ale vyhněte chemickým pěnám do koupele, které sice vytvoří bohatou pěnu, jenže často ještě přispívají k tomu, že kůže zůstane vysušená. Podobně jako třeba čisticí prostředky do domácnosti totiž mají schopnost odmašťovat, čímž pokožku zbavují jejího ochranného filmu.

Sázkou na jistotu je nová koupelová sůl MARK bath tea Body Glow s přírodním složením. Kromě magnesiové soli, která uvolňuje ztuhlé svaly, totiž obsahuje také medový prášek, který zajistí dlouhodobou hydrataci a hebkost. Měsíček lékařský navíc zklidňuje a regeneruje podrážděnou pokožku.

Pozorní byste však měli být i při sprchování. Přestože bývá kratší a šetrnější než koupele ve vaně, ani tady byste neměli podcenit přípravek, kterým se myjete. Obecně vzato tělu stačí voda, nicméně minimálně na místech, kde se více potíme, se prostě vždycky chceme umýt mýdlem. I to tedy volte pozorně, ideálně přírodní.

Velmi šetrný je například přírodní MARK shower pudding Azalea, který jemně očistí a zanechá kůži hezky voňavou. Dnes už je k dostání i jeho pánská varianta. Jeho účinky můžete ještě dvakrát týdně podpořit peelingem, který zbaví kůži suchých částeček a obnoví její svěžest. Maximální hydrataci, výživu a regeneraci dodá kokosový MARK scrub.

Ani se sprchováním to nicméně příliš nepřehánějte. Zvlášť pokud máte citlivou kůži, mělo by vám ve sprše stačit pět minut, dvakrát denně jen ve výjimečných případech.
Také v sekci Novinky

Návod, jak sbalit kufry a na nic nezapomenout
Návod, jak sbalit kufry a na nic nezapomenout

22 Března, 2019

Také hned s prvními jarními paprsky začínáte přemýšlet nad letní dovolenou? Nebo alespoň nad prodlouženým víkendem v některé evropské metropoli? Ať už je váš plán jakýkoli, nepodceňte kvalitní přípravu, aby chvilky vytouženého oddechu nekazil stres. Abych vám ušetřil čas, přináším seznam must-have věcí, na které byste před žádnou dovolenou neměli zapomenout.

Vice..

Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?
Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?

08 Března, 2019

V péči o zdraví a čistotu pokožky se živočišné tuky a rostlinné oleje používají už celá staletí. Tuky byly také důležitou součástí tradiční medicíny - máslo, lůj či rybí tuk sa používaly na popáleniny, opary, popraskanou kůži, revmatické bolesti, vředy či záněty a zároveň sloužily jako základ mastí a obkladů, aby se léčivé látky z bylinek dobře rozpustily v tucích a snadno pronikaly do pokožky.

Vice..

Kvalitní spánek: Klíč ke kráse i zdraví
Kvalitní spánek: Klíč ke kráse i zdraví

17 Února, 2019

Také se ve vašem světě klade čím dál větší důraz na produktivitu práce a dokonalost v každé oblasti? Snažíme se být nejlepšímí zaměstnanci, dokonalými partnerkami, vzornými rodiči i obětavými přáteli. Děláme všechno pro to, abychom ušetřili čas a zároveň maximalizovali výsledky.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България