Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

Sprcha versus koupel: Co byste měli vědět?

01 Března, 2019

Horká sprcha v zimě, ledová v létě je tak příjemná. O dlouhé relaxační koupeli ve vaně ani nemluvě. Jenže přílišné koupání kůži moc neprospívá. Je tedy důležité vědět, jak často si pobyt ve sprše nebo vaně dopřát, a jak zamezit tomu, aby voda pokožku nezdravě vysušovala.

Během mytí ztrácí pokožka svou obranyschopnost, a stává se dehydrovanou. Poznáte to tak, že je kůže na omak suchá, někdy popraskaná a po umytí nepříjemně pne nebo pálí. Je-li takto podrážděná, snadněji se do ní dostávají nečistoty, ale i chemikálie nebo dokonce infekce.

Je tedy jasné, že v ideálním případě je nejlepší se dlouhým koupelím vyhnout. Kdo by to ale vydržel? Zkuste si tedy napustit vanu maximálně jednou týdně, a vždy do ní přidejte olej či koupelovou sůl. Raději se ale vyhněte chemickým pěnám do koupele, které sice vytvoří bohatou pěnu, jenže často ještě přispívají k tomu, že kůže zůstane vysušená. Podobně jako třeba čisticí prostředky do domácnosti totiž mají schopnost odmašťovat, čímž pokožku zbavují jejího ochranného filmu.

Sázkou na jistotu je nová koupelová sůl MARK bath tea Body Glow s přírodním složením. Kromě magnesiové soli, která uvolňuje ztuhlé svaly, totiž obsahuje také medový prášek, který zajistí dlouhodobou hydrataci a hebkost. Měsíček lékařský navíc zklidňuje a regeneruje podrážděnou pokožku.

Pozorní byste však měli být i při sprchování. Přestože bývá kratší a šetrnější než koupele ve vaně, ani tady byste neměli podcenit přípravek, kterým se myjete. Obecně vzato tělu stačí voda, nicméně minimálně na místech, kde se více potíme, se prostě vždycky chceme umýt mýdlem. I to tedy volte pozorně, ideálně přírodní.

Velmi šetrný je například přírodní MARK shower pudding Azalea, který jemně očistí a zanechá kůži hezky voňavou. Dnes už je k dostání i jeho pánská varianta. Jeho účinky můžete ještě dvakrát týdně podpořit peelingem, který zbaví kůži suchých částeček a obnoví její svěžest. Maximální hydrataci, výživu a regeneraci dodá kokosový MARK scrub.

Ani se sprchováním to nicméně příliš nepřehánějte. Zvlášť pokud máte citlivou kůži, mělo by vám ve sprše stačit pět minut, dvakrát denně jen ve výjimečných případech.
Také v sekci Novinky

Když vůně léčí
Když vůně léčí

14 Května, 2019

Aromaterapie je forma alternativní medicíny, která léčí pomocí přírodních olejů extrahovaných z květů, listů či kořenů rostlin, nazývaných také esenciální oleje. Jejich výrazná vůně pozitivně působí na tělo i mysl. Používají se na zlepšení imunity, proti zánětům a infekcím jako přírodní antivirotika, na úlevu od bolesti a jako antidepresivum na zlepšení nálady. 

Vice..

Rozumíš své pokožce?
Rozumíš své pokožce?

07 Května, 2019

Pokožka jako největší orgán těla, vnímá velmi citlivě vše co se děje v našem těle. Možná i nyní se ti snaží něco naznačit - pleť je mastnější nebo naopak sušší než obvykle, nezáří tak jako dříve, vytvořilo se ti hodně černých teček nebo vyrážek, je zarudlá, podrážděná nebo oteklá. Právě na tyto projevy pokožky si třeba dávat pozor a správně je umět číst.

Vice..

Během k vysněné postavě
Během k vysněné postavě

02 Května, 2019

Jak postupně odhazujeme vrstvy oblečení, začíná se dostavovat pocit, že by možná chtělo trochu zapracovat na postavě, než ji vystavíme v plavkách. Využijte toho, že svěží jarní vzduch dodává motivaci i chuť vyrazit ven a hýbat se.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България