Kelímek ZDARMA k nákupu nad 500 Kč (podle barevné dostupnosti). Akce platí do 28.4.

Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?

Proč jsou oleje základem účinné kosmetiky?

08 Března, 2019

V péči o zdraví a čistotu pokožky se živočišné tuky a rostlinné oleje používají už celá staletí. Tuky byly také důležitou součástí tradiční medicíny - máslo, lůj či rybí tuk sa používaly na popáleniny, opary, popraskanou kůži, revmatické bolesti, vředy či záněty a zároveň sloužily jako základ mastí a obkladů, aby se léčivé látky z bylinek dobře rozpustily v tucích a snadno pronikaly do pokožky.

Když lidé zjistili, že semena rostlin obsahují bohaté zásoby olejů, začali přemýšlet, jak využít a zpracovat i je. S prvními úspěšnými extrakcemi olejů ze semen se úplně změnila kosmetika jako taková. Rostlinné oleje se v dnešní době používají hlavně jako základ kosmetických výrobků, které brání úniku vody z pokožky vytvořením ochranné vrstvy na jejím povrchu. Oleje zároveň zjemňují vrchní vrstvy pokožky i vlasovou strukturu, redukují záněty, používají se jako rozpouštědla a vyvolávají pocit hladké a jemné pokožky.

Oleje chrání kůži

Pokožka jako ten najvětší orgán těla plní hlavně funkci ochrany před vnějšími vlivy. Každý den nás chrání před mikroorganismy, ultrafialovým zářením, alergeny a toxiny. Nejdůležitější roli přitom sehrává hlavně svrchní část pokožky – epidermis. Rostlinné oleje se proto začaly používat v kosmetice hlavně na posílení těchto funkcí pokožky.

Mandlový, jojobový či avokádový olej se po aplikaci drží v povrchových vrstvách kůže, kde tvoří ochrannou bariéru a zadržují vlhkost. Některé mastné kyseliny, jako například olejová, také pomáhají zvyšovat propustnost kůže pro další důležité látky. Složky jako tokoferoly zase mají antioxidační vlastnosti, čímž pomáhají pokožce bojovat se záněty, fenolové sloučeniny pomáhají s hojením ran.

To vše je důvodem, proč jsou kosmetické produkty MARK face and body založeny hlavně na vlastnostech přírodních a organických olejů. V jejich složení nejčastěji najdete arganový, kokosový, mandlový a jojobový olej. Mandlový olej ve scrubech pomáhá při nedokonalostech a podráždění, argan a jojoba v Mark organic oil zase chrání tvář před vnějšími vlivy a ztrátou hydratace.
Také v sekci Novinky

Jediný způsob, jak zpomalit stárnutí
Jediný způsob, jak zpomalit stárnutí

23 Dubna, 2019

Nebude se vám to líbit. Zvlášť pokud už vám dvacet nebo třicet už dávno bylo. Jediným opravdu účinným způsobem, jak zpomalit stárnutí pleti a tvorbu vrásek, je totiž prevence. Začněte s ní, dokud je ještě čas. Co přesně to znamená?

Vice..

Vyzkoušejte detox podle Beyoncé
Vyzkoušejte detox podle Beyoncé

09 Dubna, 2019

Mysleli jste, že je detox módní výstřelek současnosti? Omyl, je tu už celá staletí, jen se mu dřív říkalo půst. I naši předkové, kteří navíc mnohem víc vnímali přírodní biorytmy, cítili potřebu se zejména po dlouhé zimě trochu vyčistit a tělu odlehčit.

Vice..

4 snadné kroky ke krásným rtům
4 snadné kroky ke krásným rtům

29 Března, 2019

Asi neexistuje žena, která by aspoň občas neměla problém se suchými rty. Zvlášť po zimě bývají dehydrované a popraskané. V létě pak zase budou trpět působením ostrého slunce. Vyplatí se tedy znát jednoduchý regenerační rituál, jak je zase vrátit do formy.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България