Nafukovací kruh ZDARMA ke každé objednávce nad 600 Kč

SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

17 Srpna, 2018

Uprostřed tropického počasí neuškodí připomenout pár dobrých rad, jak rychle pomoct a ulevit kůži, když to s opalováním trochu přeženete.

Spálení od sluníčka může mít několik stupňů. Volba správného ošetření proto závisí na tom, jestli je pokožka jen začervenalá nebo se objevily i puchýřky, případně nevolnost, horečka či třas. V druhém případě doporučuji vyhledat lékařskou pomoc a nehazardovat se zdravím, protože tady už potírání jogurtem nepomůže.

  • Pokud je kůže spálená jen mírně, s ošetřením si poradíte sami. Pokožka potřebuje okamžitou mega dávku hydratace a výživy. Tu jí dopřeje kvalitními přípravky po opalování, ideálně s obsahem panthenolualoe vera. Právě tyto látky urychlují hydrataci a regeneraci a zmírňují svědění či pálení. Dermatologové doporučují volit gely, spreje a emulze před těžkými hustými krémy. Podrážděná kůže totiž potřebuje dýchat o mnoho víc než za běžných okolností a mastný krém podyšnosti příliš nepřeje.
  • Pokud máte pocit malátnosti, může pomoct acylpyrin. Léky pomáhají snížit horečku, tlumit zánětlivé procesy, které v kůži začínají probíhat a v konečném důsledku i utlumí bolest.
  • Po opalování vždy pijte hodně vody. Tělo se bude samo snažit kůži ochladit, takže bude vypařovat víc vody. Je proto nezbytné doplnit tekutiny, abyste předešli dehydrataci i úpalu a nevolnosti.

Za normálních okolností trvá kožní buňce až 28 dní, než se přirozeně obnoví. Při spálení však tělo potřebuje rychle nahradit poškozené buňky novými, a proto se loupe. Po poškození sluncem odchází buňky v celistvé vrstvě. Není však dobrý nápad tyto šupinky strhávat. Může to vést až k nepěkným jizvám a infekci.

Je asi samozřejmostí, že spálenou pokožku je potřeba důsledně chránit před sluncem až do úplného zahojení.

P.S.: Teplé dny znamenají zvýšené pocení, pocit lepkavosti a ucpané póry. Jako první pomoc pomůže přírodní pleťová voda ve spreji MARK Face Water Neroli, kterou pleť rychle vyčistíte, osvěžíte a hydratujete. Kromě toho má i regenerační účinky, takže o pokožku zároveň pečuje. Ideální SOS vychytávka do kabelky.

Krásné a zdravé léto přeji.

MARK
Také v sekci Novinky

Mezinárodní den čokolády
Mezinárodní den čokolády

14 Září, 2018

Věděli jste, že čokoláda je mezi populací tak oblíbená, že jí byl věnován vlastní den? 13. září označujeme za Mezinárodní den čokolády.

Vice..

Novinka, která zvýrazní opálení
Novinka, která zvýrazní opálení

07 Září, 2018

Jak jste si užili tohle mimořádně horké léto? Věřím, že kromě úžasných zážitků se teď radujete i z krásně opálené pokožky, kterou díky mým tipům teď určitě máte ;-) Aby nevybledla příliš rychle a udržela si bronz co nejdéle, mám pro vás novinku...

Vice..

Proč pleti svědčí hydroláty a co to vlastně je?
Proč pleti svědčí hydroláty a co to vlastně je?

31 Srpna, 2018

Síla léčivých bylinek je nesporná a mluví se o ní čím dál více. Setkáváme se s nimi v kosmetice i v lékařství, ve formě různých bylinných čajů, tinktur, odvarů, výtažků, ale i hydrolátů. Proč by právě hydroláty měly stát za vaši pozornost?

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България