SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

srpen 17, 2018 0 komentů

SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

Uprostřed tropického počasí neuškodí připomenout pár dobrých rad, jak rychle pomoct a ulevit kůži, když to s opalováním trochu přeženete.

Spálení od sluníčka může mít několik stupňů. Volba správného ošetření proto závisí na tom, jestli je pokožka jen začervenalá nebo se objevily i puchýřky, případně nevolnost, horečka či třas. V druhém případě doporučuji vyhledat lékařskou pomoc a nehazardovat se zdravím, protože tady už potírání jogurtem nepomůže.

  • Pokud je kůže spálená jen mírně, s ošetřením si poradíte sami. Pokožka potřebuje okamžitou mega dávku hydratace a výživy. Tu jí dopřeje kvalitními přípravky po opalování, ideálně s obsahem panthenolualoe vera. Právě tyto látky urychlují hydrataci a regeneraci a zmírňují svědění či pálení. Dermatologové doporučují volit gely, spreje a emulze před těžkými hustými krémy. Podrážděná kůže totiž potřebuje dýchat o mnoho víc než za běžných okolností a mastný krém podyšnosti příliš nepřeje.
  • Pokud máte pocit malátnosti, může pomoct acylpyrin. Léky pomáhají snížit horečku, tlumit zánětlivé procesy, které v kůži začínají probíhat a v konečném důsledku i utlumí bolest.
  • Po opalování vždy pijte hodně vody. Tělo se bude samo snažit kůži ochladit, takže bude vypařovat víc vody. Je proto nezbytné doplnit tekutiny, abyste předešli dehydrataci i úpalu a nevolnosti.

Za normálních okolností trvá kožní buňce až 28 dní, než se přirozeně obnoví. Při spálení však tělo potřebuje rychle nahradit poškozené buňky novými, a proto se loupe. Po poškození sluncem odchází buňky v celistvé vrstvě. Není však dobrý nápad tyto šupinky strhávat. Může to vést až k nepěkným jizvám a infekci.

Je asi samozřejmostí, že spálenou pokožku je potřeba důsledně chránit před sluncem až do úplného zahojení.

P.S.: Teplé dny znamenají zvýšené pocení, pocit lepkavosti a ucpané póry. Jako první pomoc pomůže přírodní pleťová voda ve spreji MARK Face Water Neroli, kterou pleť rychle vyčistíte, osvěžíte a hydratujete. Kromě toho má i regenerační účinky, takže o pokožku zároveň pečuje. Ideální SOS vychytávka do kabelky.

Krásné a zdravé léto přeji.

MARK
Též v Novinky

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar