SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

srpen 17, 2018 0 komentů

SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

Uprostřed tropického počasí neuškodí připomenout pár dobrých rad, jak rychle pomoct a ulevit kůži, když to s opalováním trochu přeženete.

Spálení od sluníčka může mít několik stupňů. Volba správného ošetření proto závisí na tom, jestli je pokožka jen začervenalá nebo se objevily i puchýřky, případně nevolnost, horečka či třas. V druhém případě doporučuji vyhledat lékařskou pomoc a nehazardovat se zdravím, protože tady už potírání jogurtem nepomůže.

  • Pokud je kůže spálená jen mírně, s ošetřením si poradíte sami. Pokožka potřebuje okamžitou mega dávku hydratace a výživy. Tu jí dopřeje kvalitními přípravky po opalování, ideálně s obsahem panthenolualoe vera. Právě tyto látky urychlují hydrataci a regeneraci a zmírňují svědění či pálení. Dermatologové doporučují volit gely, spreje a emulze před těžkými hustými krémy. Podrážděná kůže totiž potřebuje dýchat o mnoho víc než za běžných okolností a mastný krém podyšnosti příliš nepřeje.
  • Pokud máte pocit malátnosti, může pomoct acylpyrin. Léky pomáhají snížit horečku, tlumit zánětlivé procesy, které v kůži začínají probíhat a v konečném důsledku i utlumí bolest.
  • Po opalování vždy pijte hodně vody. Tělo se bude samo snažit kůži ochladit, takže bude vypařovat víc vody. Je proto nezbytné doplnit tekutiny, abyste předešli dehydrataci i úpalu a nevolnosti.

Za normálních okolností trvá kožní buňce až 28 dní, než se přirozeně obnoví. Při spálení však tělo potřebuje rychle nahradit poškozené buňky novými, a proto se loupe. Po poškození sluncem odchází buňky v celistvé vrstvě. Není však dobrý nápad tyto šupinky strhávat. Může to vést až k nepěkným jizvám a infekci.

Je asi samozřejmostí, že spálenou pokožku je potřeba důsledně chránit před sluncem až do úplného zahojení.

P.S.: Teplé dny znamenají zvýšené pocení, pocit lepkavosti a ucpané póry. Jako první pomoc pomůže přírodní pleťová voda ve spreji MARK Face Water Neroli, kterou pleť rychle vyčistíte, osvěžíte a hydratujete. Kromě toho má i regenerační účinky, takže o pokožku zároveň pečuje. Ideální SOS vychytávka do kabelky.

Krásné a zdravé léto přeji.

MARK
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar