Proč si holky pořád sahají na obličej a jak to udělat, aby přestaly

červenec 13, 2017 0 komentů

Proč si holky pořád sahají na obličej a jak to udělat, aby přestaly

Ahoj krásky,

už mě nějaký ten pátek znáte, a tak víte, že jsem pozorovatel. Možná i proto tak dobře rozumím ženské duši a všemu krásnému, po čem ženy touží.

Už dávno jsem si všiml, že obličej je pro vás něco jako Třináctá komnata, do které máte ale pořád tendenci chodit. Střežíte si ji, jako své největší tajemství, snažíte se ji opečovávat,ale až příliš často máte nutkání na ní něco "vylepšovat". A musím říct, že z mého mužského úhlu pohledu o žádné vylepšování nejde. O čem,že to mluvím? O mačkání pupínků.

Uvědomujete si, že to vlastně děláte dost často?  Tak strašně vás nějaký ten zarudlý pupínek rozčiluje, že máte tendenci se k němu stále vracet? Říkám vám na rovinu, je to nehezký zlozvyk, protože kdo se má na to dívat? Všechnu tu intimní hygienu, depilaci, exfoliaci, ale i mačkání pupínků si nechejte za dveřmi koupelny. My muži jsme prostě estéti a rádi se na vás podíváme v okamžáku, kdy už je "dílo" hotovo.

Nikdy mi žádná žena ani dívka nedokázala vysvětlit tenhle tik, o kterém mnohdy ani neví, že ho má. A přitom tohle "rýpání"obličeje dokáže udělat na obličeji pěknou neplechu a zanechá na něm taky nepěkné následky: ve formě boláků, zanícených flíčků a nakonec možná i jizev. Znám výstavní krasavice, které si tímhle zlozvykem samy vytvořily aknózní pleť, nebo přecitlivělou pleť. Když totiž do kůže stále saháte, ne vždy máte ukázkově sterilní ruce, může se  tak jednoduše stát, že do pokožky zanesete infekci. A ani manuální permanentní dráždění kůže pomocí prstů a nehtů vám pěstěnou kondici pleti neudělá.

Takže za prvé: skoncuj s tím! Pokud budeš mít sebemenší chuť něco takového začít dělat, okamžitě změň svou činnost a prostředí.

Za druhé: Začni chodit na pravidelnou kosmetiku, kde je čištění pleti samozřejmou součástí procedury. Ale pozor! Vyber si tu pravou kosmetičku, dej na doporučení kamarádek, nebo na recenze. Také se zajímej o to, jaké má kosmetička profesní zkušenosti, do jaké míry pleti rozumí a s jakou kosmetikou pracuje. Samozřejmě, čím přírodnější, bez konzervantů, sulfátů a parabenů, tím lépe.

Za třetí: Používej adekvátní pleťovou péči, která Tvou kůži rozmazlí, vyživí a dodá jí svěžest. Pokud si nejsi jistá a tápeš, zkus se poradit právě s Tvou kosmetičkou, která po Tvé první návštěvě zjistí, v jaké kondici Tvá pokožka je.

Za čtvrté: Začni pravidelně používat . Všechny moje přírodní kávové peelingy jsou vysoce přírodní a návykové. Brzy zjistíš, že místo násilného mačkání kůže chceš na svém obličeji jenom MARKa. A do měsíce uvidíš ten rozdíl. Pleť Ti rozzářím, vyživím a dokonale rozmazlím. Pupínky brzo zmizí a všichni se Tě budou ptát, jaký zázračný elixír používáš, nebo na jakém speciálním vylepšovacím zákroku jsi byla... A Tobě přitom bude stačit 5 moinut 3x týdně. (doporučuji Ti mou horkou novinku MARK Green Tea Face Mask). A to za zkoušku určitě stojí. Nemyslíš?

S láskou a úctou,

Tvůj MARK 
Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar