Letní osvěžení s MARKem a zázvorovou limonádou!

Letní osvěžení s MARKem a zázvorovou limonádou!

19 Července, 2017

Ahoj,

jestli Tě trápí horké dny a máš pocit, že žádná úleva před všudypřítomným vedrem neexistuje, mám pro Tebe recept na osvěžující zázvorovou limonádu.

Proč právě zázvorová limonáda?

Zázvor je rostlina, které se připisují mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Tady je několik z nich: tlumí množství bakterií a virů, a proto je často používaný při prevenci chřipky, rýmy a ostatních nemocí dýchacích cest. Také podporuje imunitu. Má pozitivní účinky na trávicí trakt - zvyšuje tvorbu slin a žaludečních šťáv, zmírňuje střevní křečeI když má většina lidí zázvor v oblibě během zimy, používat ho můžete celoročně. V létě je vhodné po něm sáhnout i díky jeho schopnosti zmírnit nevolnosti všeho druhu. Ať už jde o nevolnost z tepla, nevhodné stravy nebo cestování.

Co budeš potřebovat?

Při přípravě zázvorové limonády potřebuješ mixér a nůž, dále pak 1 litr vody, 1-2 limetky, 3 cm zázvoru, led, špetku stévie

Jak budeš postupovat?

Recept na zázvorovou limonádu je velmi jednoduchý. Na jeho přípravu Ti bude stačit pár minut.

  • Vymačkej šťávu z 1 nebo 2 limetek. Jejich množství závisí na chuti, kterou preferuješ.
  • Očisti zázvor.
  • Do mixéru nalij vodu a přidej i limetkovou šťávu, zázvor a případně i trošku stévie. Všechny suroviny důkladně rozmixuj.
  • Připravenou limonádu nalij do pohárů, podle chuti přidej led a poháry ozdob plátkem limetky.

S takovou zázvorovou limonádou a osvěžující sprchou s MARK Coffee Peppermint zvládneš jakýkoliv horký den.

Inspiraci pro tento recept jsem našel na portálu www.fitrecepty.sk.

Máš i jiný recept na to, jak zvládnout letní vedra? Poděl se se svými zkušenostmi i se mnou.

Tvůj MARK
Také v sekci Novinky

Když vůně léčí
Když vůně léčí

14 Května, 2019

Aromaterapie je forma alternativní medicíny, která léčí pomocí přírodních olejů extrahovaných z květů, listů či kořenů rostlin, nazývaných také esenciální oleje. Jejich výrazná vůně pozitivně působí na tělo i mysl. Používají se na zlepšení imunity, proti zánětům a infekcím jako přírodní antivirotika, na úlevu od bolesti a jako antidepresivum na zlepšení nálady. 

Vice..

Rozumíš své pokožce?
Rozumíš své pokožce?

07 Května, 2019

Pokožka jako největší orgán těla, vnímá velmi citlivě vše co se děje v našem těle. Možná i nyní se ti snaží něco naznačit - pleť je mastnější nebo naopak sušší než obvykle, nezáří tak jako dříve, vytvořilo se ti hodně černých teček nebo vyrážek, je zarudlá, podrážděná nebo oteklá. Právě na tyto projevy pokožky si třeba dávat pozor a správně je umět číst.

Vice..

Během k vysněné postavě
Během k vysněné postavě

02 Května, 2019

Jak postupně odhazujeme vrstvy oblečení, začíná se dostavovat pocit, že by možná chtělo trochu zapracovat na postavě, než ji vystavíme v plavkách. Využijte toho, že svěží jarní vzduch dodává motivaci i chuť vyrazit ven a hýbat se.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България