Letní osvěžení s MARKem a zázvorovou limonádou!

červenec 19, 2017 0 komentů

Letní osvěžení s MARKem a zázvorovou limonádou!

Ahoj,

jestli Tě trápí horké dny a máš pocit, že žádná úleva před všudypřítomným vedrem neexistuje, mám pro Tebe recept na osvěžující zázvorovou limonádu.

Proč právě zázvorová limonáda?

Zázvor je rostlina, které se připisují mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Tady je několik z nich: tlumí množství bakterií a virů, a proto je často používaný při prevenci chřipky, rýmy a ostatních nemocí dýchacích cest. Také podporuje imunitu. Má pozitivní účinky na trávicí trakt - zvyšuje tvorbu slin a žaludečních šťáv, zmírňuje střevní křečeI když má většina lidí zázvor v oblibě během zimy, používat ho můžete celoročně. V létě je vhodné po něm sáhnout i díky jeho schopnosti zmírnit nevolnosti všeho druhu. Ať už jde o nevolnost z tepla, nevhodné stravy nebo cestování.

Co budeš potřebovat?

Při přípravě zázvorové limonády potřebuješ mixér a nůž, dále pak 1 litr vody, 1-2 limetky, 3 cm zázvoru, led, špetku stévie

Jak budeš postupovat?

Recept na zázvorovou limonádu je velmi jednoduchý. Na jeho přípravu Ti bude stačit pár minut.

  • Vymačkej šťávu z 1 nebo 2 limetek. Jejich množství závisí na chuti, kterou preferuješ.
  • Očisti zázvor.
  • Do mixéru nalij vodu a přidej i limetkovou šťávu, zázvor a případně i trošku stévie. Všechny suroviny důkladně rozmixuj.
  • Připravenou limonádu nalij do pohárů, podle chuti přidej led a poháry ozdob plátkem limetky.

S takovou zázvorovou limonádou a osvěžující sprchou s MARK Coffee Peppermint zvládneš jakýkoliv horký den.

Inspiraci pro tento recept jsem našel na portálu www.fitrecepty.sk.

Máš i jiný recept na to, jak zvládnout letní vedra? Poděl se se svými zkušenostmi i se mnou.

Tvůj MARK
Též v Novinky

Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?
Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?

červen 21, 2024 0 komentů

Čtete-li tento článek, pravděpodobně se začínáte více zajímat o složení sprchových gelů či šamponů, nebo Vás k článku přivedly problémy s pokožkou nebo vlasy. Každopádně jsme rádi, že Vás toto téma zajímá a budeme se snažit poskytnout Vám cenné informace 😊

Více..

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar