Proč je vhodný peeling pokožky v létě?

červenec 11, 2021 0 komentů

Proč je vhodný peeling pokožky v létě?

"V létě je mimořádně důležité věnovat pozornost tomu, jaké produkty na svou pokožku používáme"
Věta, která nás zaujme svou jednoduchostí a přesto bohatostí obsahu.


Věnujme nyní pár minut zamyšlení nad peelingem, důvodem jeho oblíbenosti a benefitem v péči o pokožku celého těla.


Peeling je v samé podstatě druh kosmetického ošetření zaměřeného na omlazení a zlepšení vzhledu pokožky. Napomáhá starou pokožku odlupovat a odhalovat pod povrchem svěžejší, jasnější a mladší pokožku. Hlavním účelem je odstranění odumřelých buněk pokožky. Odstraněním odumřelých kožních buněk výrazně zlepšuje vzhled pokožky. Nejenže to dělá vaši pokožku jemnější a hladší, ale zároveň usnadňuje vstřebávání přípravků do pokožky a zvyšuje jejich účinnost.


Bariéra
Kůže vytváří bariéru, která chrání vnitřek člověka před dehydratací a vnějšími patogeny. Epidermis se neustále obnovuje; buňky, které se vylučují ze stratum corneum, jsou nahrazeny nově vytvořený buňkami z vnitřní vrstvy epidermis. Toto neustálé obnovování je důležité pro kvalitu bariéry a udržuje pokožku hladkou a rovnoměrnou. Doba přeměny epidermy je asi jeden měsíc. Ale ve věku od 30 do 80 let se míra obnovy snižuje o 30-50%, což vede k mnohem delší době obnovy epidermu. Důsledkem tohoto zpomalení je suchá, drsná, nerovnoměrná a matná pokožka.


Stimulace epidermálních kmenových buněk
Peeling je nejlepším krokem ke komplexní péči o pleť a tělo. Okamžité výsledky jednoduché aplikace mohou skutečně vaši pokožku obnovit, takže textura je znatelně jemnější a hladší.
Stejně jako mnoho jiných výrobků pro péči o pokožku, i exfoliace probíhá na buněčné úrovni. Pouhým okem to nevidíte, ale odumřelé buňky pokožky se vám téměř vždy hromadí na obličeji a těle.


Mezi další výhody peelingu patří:

👍 Vylepšená textura pokožky
Není mnoho ošetření pleti, které by přinesly okamžité výsledky, ale peeling je výjimkou. Už jste si někdy exfoliovali nohy a pak se oholili? Možná jste si všimli drastický rozdíl v hladkosti a jemnosti pokožky vašich nohou po holení. Je to proto, že exfoliace odstraňuje horní vrstvu odumřelých buněk pokožky.
Stejně je to i s pokožkou obličeje. Peeling ji zbavuje nánosů, i když to nevidíme. Odumřelé buňky pokožky mohou na povrchu vytvořit drsnou, šupinatou texturu, takže pokožka je po odloupnutí této vrstvy znatelně hladší a jemnější.

👍 Stimulujte syntézu kolagenu
Skutečným klíčem k dostatku kolagenu je jeho stabilizace v pleti - ne umělé dodání. Věkem produkce kolagenu klesá - peeling pomáhá zachovat kolagen stimulací jeho syntézy, stimuluje pokožku, která nastartuje tvorbu kolagenu a časem povede k pružnější pokožce.

👍 Prevence proti následkům stárnutí
Peeling napomáhá zlepšit hyperpigmentaci, poškození sluncem, vrásky a dehydrataci, to vše co souvisí se stárnutím.

👍 Odstranění problémů
Pokud bojujete s vyrážkou a ucpanými póry, může vám exfoliace pomoci zmírnit některé z těchto problémů. Peeling nahrazuje odumřelé buňky pokožky novými, zdravými buňkami pokožky, takže napomůže podpořit růst zdravého kožní tkáně.

Peelingem se dají řešit i určité druhy akné - zejména bílé a černé tečky. Protože se jedná o mírnější formy akné, exfoliační účinek pomáhá odstranit nečistoty a uvolnit póry.

Chcete-li snížit výskyt celulitidy, použijte kávový peeling. Je to účinné, protože káva je diuretikum, které odvodňuje vaše tělo. Takže když použijete kávový peeling, tukové buňky nejblíže k povrchu pokožky mají tendenci se zmenšovat.

A v neposlední řadě podpoří naše krásné a rovnoměrné opálení.

Tak pokud jste nezařadili peeling do Vaší rutinní péče o obličej a tělo - je nejvyšší čas.

 

MARK 🌸

účinná přírodní kosmetika MARK face and body
Též v Novinky

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Ochraň svou pokožku před horkem
Ochraň svou pokožku před horkem

srpen 12, 2022 0 komentů

Léto a prázdniny jsou v plném proudu a spoustu času trávíme venku na slunci. K létu patří i letní vedra. Už i v našich zeměpisných šířkách se teploty šplhají k vysokým číslům, atakujíc 38°C, často dokonce ještě více. Většina z nás si je vědoma škodlivých účinků, které může mít slunce na naše tělo, ale jen málo z nás ví hodně o účincích teplých letních teplot na naši pokožku. Několik studií však ukázalo, že nadměrné vystavení teplu může způsobit všechny druhy problémů souvisejících s pokožkou, od dehydratace po hyperpigmentaci a dokonce i předčasné stárnutí.

Více..

Kondicionér - proč jej používat a jak vybrat ten správný
Kondicionér - proč jej používat a jak vybrat ten správný

leden 16, 2022 0 komentů

Kondicionér má velké množství výhod, přesto ho používá jen málo žen. Převládá mýtus, že kondicionér slouží jen pro snadnější rozčesávání vlasů, případně že není vhodný pro jemné či mastné vlasy. Šamponem z vlasů vymyjeme nečistoty a zbytky stylingových přípravků, ale mytí narušuje jejich přirozený ochranný film, vlasy ztrácejí lesk a vysušují se. Elektrizují a obtížněji se upravují. Použitím kondicionéru odstraníme negativní vlivy mytí, vlasy budou silnější a poskytneme jim ochranu před povětrnostními vlivy či tepelnou úpravou.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar