Kondicionér má velké množství výhod, přesto ho používá jen málo žen. Převládá mýtus, že kondicionér slouží jen pro snadnější rozčesávání vlasů, případně že není vhodný pro jemné či mastné vlasy. Šamponem z vlasů vymyjeme nečistoty a zbytky stylingových přípravků, ale mytí narušuje jejich přirozený ochranný film, vlasy ztrácejí lesk a vysušují se. Elektrizují a obtížněji se upravují. Použitím kondicionéru odstraníme negativní vlivy mytí, vlasy budou silnější a poskytneme jim ochranu před povětrnostními vlivy či tepelnou úpravou.
Většina lidí neví, jak si vybrat správný kondicionér. Je snadné ve spěchu vybrat přípravek, který vlasy zatíží nebo je zanechá elektrizující – plné statické elektřiny, suché a lámavé. Než koupíte kondicionér, měli byste vědět, k čemu přesně kondicionér slouží a jaký je jeho úkol.
Kondicionér se obvykle používá bezprostředně po umytí vlasů a má nahradit ztracenou vlhkost vlasu po použití šamponu. Vyhlazuje vlasovou kutikulu, tím se zamezuje zamotávání vlasů, zvyšuje lesk, snižuje statickou elektřinu a pomáhá vašim vlasům lépe se upravovat. Kondicionér je velmi důležitý pro všechny typy vlasů, ale ne každý kondicionér bude vyhovovat právě vašemu typu vlasů.
Platí pravidlo: šampon byste měli vybírat podle stavu pokožky hlavy, kondicionér byste měli používat k úpravě a zlepšování stavu vlasů. Pokud je pokožka hlavy mastná a konce vlasů suché (což je běžné), vyberte si šampon, který je nejvhodnější pro mastnou pokožku hlavy a kondicionér, který nejlépe hydratuje suché konce. Proč? Stejně jako vaši pleť po umytí ošetříte správným výběrem krému a séra, i umytí vlasů, ošetření pokožky hlavy začíná správným čištěním – výběrem šamponu. Opětovné hydratace vlasu po umytí se docílí výběrem správného kondicionéru.
Když tedy hledáte kondicionér, nejdůležitější informací je, jak konce vlasů působí na dotek. Řešíte spoustu statické elektřiny? Máte vlasy suché, poškozené nebo lámavé? Jsou mastné, nepružné nebo bez lesku?
Proč vlastně vzniká statická elektřina a jaký je důvod? Pokud se o sebe otírají různé typy materiálů, elektrony se přenášejí z jednoho povrchu na druhý.
Suché a barvené vlasy:
Na povrchu, který nevede dobře elektrickou energii (jako suché vlasy), se však náboj nahromadí a vytvoří statickou elektřinu. Takže problémem vzniku statické elektřiny jsou suché vlasy – vybíráme kondicionér na suchý typ vlasů – i když se použitý šampon může lišit a volíme ho vždy podle typu pokožky hlavy. Barveným vlasům přináší použití kondicionéru další výhodu, protože bez něj by vlasy rychleji bledly. Kondicionér vyrovná hladinu pH po umytí vlasů a barva tak vydrží déle. Pro suché, barvené a poškozené vlasy použijte kondicionér s keratinem a výživným murumuru máslem. Přírodní hedvábí obnoví přirozenou ochranu ztracenou mytím vlasů a zanechá je hebké, hydratované a zářivé.
https://www.markscrub.cz/collections/pece-o-vlasy-s-mark-face-and-body/products/mark-hair-conditioner-vegan-keratin-murumuru-pro-suche-a-poskozene-vlasy
Mastné vlasy:
Kondicionér je nejen vhodný pro mastné typy vlasů, ale je také potřebný, protože poskytuje zdravou dávku hydratace, výživy a ochrany, kterou vaše vlasy nemohou získat jen ze šamponu. Klíčem je ovšem najít ten, který vyhovuje vašim individuálním potřebám vlasů. Ano, i mastné vlasy můžete kondicionovat, ale aplikujete pouze na prameny vlasů a ne na pokožku hlavy, úplně se jí vyhněte, což pomůže udržet vaše vlasy hladké a zdravé. Začněte od středních délek vlasů a postupujte až ke konečkům – nezapomeňte si však vlasy pořádně opláchnout teplou vodou. Někdy pocit mastných vlasů způsobuje ve skutečnosti jen šampon nebo kondicionér, který nebyl úplně opláchnut. No a vybírejte kondicionér lehké struktury, určený pro všechny typy vlasů – tedy i na mastné vlasy. Obvykle obsahuje lehké a výživné oleje. Správnou volbou je můj kondicionér s brokolicovým olejem a prebiotiky.
https://www.markscrub.cz/collections/pece-o-vlasy-s-mark-face-and-body/products/mark-hair-conditioner-broccoli-oil-prebiotic-pro-vsechny-typy-vlasu
Jak správně používat kondicionér a čemu se vyhýbat: