Přírodní Velikonoce a relax s MARK scrubem :-)

duben 13, 2017 0 komentů

Přírodní Velikonoce a relax s MARK scrubem :-)

Krásky, hezký den,

je tady nejvýznamnější křesťanský svátek, který provází řada rituálů a zvyků. My se tady spolu nebudeme pokládat do náboženských tradic, ale vezmeme to trochu po "našem", to znamená po té konzumní stránce věci. Neb jídlo já mám s Velikonoci spojené moc. Hlavně když se všichni potkáme spolu u stolu, jíme, barvíme, povídáme…

Na Velikonoce pečeme, smažíme, vaříme, barvíme. Žádné pečení a vaření v přímém přenosu ovšem ode mě nečekejte. Od toho jsou tu jiní borci. Protože miluju hezké, efektní, přírodní a účinné věci, dám vám pár tipů na to, jak si obarvit  vajíčka přírodním způsobem, abyste nemusely používat všechny ty barvy z drogerií plné chemických koktejlů. A když si k tomu vezmete ještě bio vajíčka, vaše ekologické svědomí přímo zaplesá. A až je pak budete jíst, zaplesá i váš organismus.

Žluté vejce:  slupky od hnědé cibule, kurkuma

V půl litru vody svaříme slupky ze dvou cibulí, vložíme do nich vejce a chvíli povaříme. Musíme intenzitu barvy hlídat, aby nebyly vejce  hnědé. Pokud budete chtít mít jo žlutou barvu, přidejte do lázně dvě lžičky kurkumy,  povařte. A je to!

Červené vejce - červená řepa

Šťávu z červené řepy dáme do hrnce s vodou, neředíme ji, a do ní vložíme vejce. Vaříme.

Modré vejce - červené zelí

 Nakrouháme půl hlávky červeného zelí, zalijeme ji vodou, aby byla ponořená, do ní vložíme vajíčka a vaříme aspoň 20 minut. Do nálevu přidáme dvě lžíce octa.

Zelené vejce - mražený špenát

vyndáme z mrazáku špenát, a jednu až dvě kostky dáme vařit do půl litru vody, přidáme vajíčka   a necháme krátce povařit. A zelené vajíčko je na světě.

Takhle si můžete hrát s mnoha barvami  a odstíny. Fantazii se meze nekladou. A  až skončíte se všemi přípravami v přírodním duchu, nezapomeňte si pohrát a odpočinout si od všech příprav ve vaně i se mnou.:-). Já jsem totiž taky přírodní - bez chemie a různých konzervantů a vaší pleti pomáhám přírodními zbraněmi a jak občas napíšete, dosti účinně :-)

Krásné Velikonoce,

Váš MARK
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar