Jak probudit pleť po zimě - masky, peelingy, správná očista!


 

Ahoj krásko,

 to, že je tady jaro, už myslím každý pocítil, na vlastní kůži :-). Sundáváme svršky a odhalujeme tělo, které by teda asi chtělo malou restaurátorskou prácičku. Dneska se zaměříme na obličej a příště na péči o tělo.

 Víš určitě, jak pečovat o obličej?  Fakt určitě? Vím, že to někomu možná bude připadat banální, ale ještě Ti to zopakuji:

1. ráno si očisti pleť! Proč? Že ses do postele nelíčila? Jenže odličování a čištění pleti jsou dvě různé věci, kočko moje. Pleť ve spánku intenzivně regeneruje a ráno potřebuje taky vyčistit. Stačí třeba hydrofilní olej, kterým nečistoty šetrně omyješ, nebo vlažná voda a po ní dočištění pleťovou vodou.

 2. Pak je tady večer. To už se musíš o svou kůžičku postarat pozorněji. Vyber si přípravky, které vyhovují tvé pleti, opět například odličovací mléka, oleje, tonika... Ideálně zkombinuj tonikum a mléko nebo hydrofilní olej, který Ti na pokožce udělá báječný ochranný film a nevysuší ji. Pamatuj si, že pleť je čistá až ve chvíli, kdy je vatový tamponek úplně čistý. A ještě si pamatuj, že nikdy kůži nebudeš třít a už vůbec ne, když si sundáváš z očí řasenku a stíny! Pokožka v očním okolí je nejtenčí na celém těle, nemá žádné tukové zásoby a mohla by sis jak podráždit oči, tak vytvořit předčasné vrásky. A to bys určitě nechtěla!

3. A pak je tady to cizí slovo exfoliace, které tvoří sparingparťáctví s MARK scruby. Co to znamená? Zbavení pleti odumřelých buněk, oživení, peelingování, nebo chceš-li scrubování.

 

MŮJ OSOBNÍ JARNÍ TIP k těmto účelům je: MARK Face scrub. Se kterým nemůžeš udělat chybu. Nadupal jsem ho avokádovým a jojobovým olejem a  vitamínem E , takže Ti obličej ošetří, vyživí, vyhladí a udělají prostě hodně práce za kterou se Ti tvá pleť poděkuje.  A ještě jedna pecka k tomuto bodu na závěr: Vytvořil jsem pro Tebe novinku – MARK Coffee Lips, který doslova probere tvé rtíky k životu. Neváhej a vyzkoušej mě.

 A zase pozor. U velmi citlivé pokožky a u té s červenými žilkami by ses měla vyhnout peelingu, naopak bys měla upřednostnit pleťové masky. A dám Ti zase jeden tip, víš že mě můžeš použít ne jenom jako peeling ale i jako masku? Prostě mě nanes na obličej, nescrubuj, jen nechej působit a pak jemně opláchni vodou. Na jaře je pleť povadlá, zašedlá, mdlá a vyčerpaná. Všechny ty zimní přechody z klimatizovaných místností na mráz, nedostatek sluníčka, horší životospráva, málo vitamínů v jídle, se na ni prostě chtě nechtě podepsali. Takže co teď budeš dělat pravidelně? Aspoň jednou týdně? Masky..

TIP NA VYŽIVUJÍCÍ DOMÁCÍ AVOKÁDOVOU MASKU:

Maska připravená z avokáda je skvělou anti-aging procedurou. Avokádo, jak už jsem  několikrát zmiňoval, obsahuje vysoké množství vitamínů, které pleť výborně prokrví a napnou. Jak na to?

Avokádo oloupej, rozpul, zbav jádra a rozmačkej dužinu. Můžeš přidat trochu olivového oleje nebo jogurtu, tím znásobíš její výživovou hodnotu. Směs nanes na obličej a krk a po dvaceti minutách smyj vodou a ošetři krémem tak, jak jsi zvyklá.

Krásné jaro :-)

Tvůj,

MARKEnglish   Deutsch   Slovensky   Magyar