Ovoce pro krásu


Ahoj, to, že je ovoce zdraví prospěšné nás učili už ve školce. Plody bohaté na vitamíny a antioxidanty prospívají našemu tělu, ale ozdravují i naši pokožku.

I proto jsem pro Tebe namixoval svou letní limitku MARK Coffee Watermelon, který Ti přinese do koupelny ovocný ráj a skvělý začátek každého letního horkého dne. To, že velké množství kosmetiky obsahuje ovocné výtažky, není náhodou. Dal jsem pro Tebe dohromady 5 z nich, které mají pro pleť zázračné účinky. Vyzkoušej sama. :)

Vodní meloun

Věděla jsi, že meloun je zelenina? V létě ho konzumujeme na kila, ale možná jsi netušila, že má i antioxidační účinky, zlepšuje kvalitu vlasů, ozdravuje nehty, omlazuje pleť a bojuje dokonce proti celulitidě. Melouny obsahují betakaroten a vitamin C. Tahle zelenina je tvořena z 91% z vody, a proto výborně zavodňuje tělo. Rozjasňuje, hydratuje pleť a zbavuje ji akné.

Hroznové víno

Výtažek z hroznového vína posiluje žilky a brání jejich praskání, čímž výrazně napomáhá proti začervenání kůže. Kosmetika s obsahem hroznového vína se hodí hlavně na citlivou pokožku, ale i na mastěnšjí pleť, kterou je potřeba nezatěžovat, ale naopak uklidnit.

Borůvky

Borůvky obsahují látky jako je piceatanol a pterostilben, které významně působí proti stárnutí pleti. Snižují inzulínové geny, které se zapojují do zrychleného stárnutí kůže a těla. Borůvky také pomáhají chránit pleť před volnými radikály.

Mango

Exotické mango poskytuje extra výživu suché pelti. Jeho máslovitá konzistence dokáže položku plně hydratovat. Suché pokožce se po něm uleví a pleť zbaví drsného povrchu. Podporuje přirozenou obrannou bariéru a chrání i pleť náchylnou k ekzémům.

Jahody

Jahody obsahují množství vitamínů a minerálů, jakými jsou draslík nebo zinek. Právě zinek dokáže efektivně působit v boji proti akné. Antibakteriální účinek jahod na sebe váže těžké kovy a pleť pěkně stáhne. Také jsou v jahodách skryté i alpha-hydroxy kyseliny, které efektivně bojují proti odumřelým buňkám, pomáhají tak k obnově pleti a působí i jako filtr před UVA zářením.

MARK TIPY:

1) Melounová šťáva je rychlou pomocí spálené kůži. Stačí si s ní 15 minut potírat místo, kde jste to přehnaly se sluncem. Meloun pokožku příjemně ochladí, hydratuje a uklidní.

2) Melounová maska rozzáří pleť! Rozmixuj meloun a přidej lžíci bílého jogurtu nebo medu. Pleť se krásně rozjasní a zjemní. Tímto krášlícím tonikem potíráme pokožku tváře, krku i dekoltu.

Tvůj MARKEnglish   Deutsch   Slovensky   Magyar