MARK doporučuje: Předsevzetí, která se ti budou líbit

leden 05, 2018 0 komentů

MARK doporučuje: Předsevzetí, která se ti budou líbit

Ahoj,

také jsi si všimla, že většina předsevzetí s sebou nese spoustu negativních emocí? Musíme překonávat svoji (slabou) vůli, pak máme výčitky svědomí, musíme se omezovat…

Samozřejmě že když se to povede, výsledek je super – zhubli jsme, přestali kouřit, naučili se španělsky. Přesto si dovoluji ti nabídnout taková předsevzetí, která budou příjemná, a ještě se díky nim budeš cítit lépe!

1) Usmívej se

I když nemáš náladu, i když tě něco zklamalo, i když nemáš ke smíchu důvod, přesto se směj. Proč? Je totiž dokázáno, že dokonce i vynucený úsměv zapříčiní, že se ti nálada zase zlepší. Kromě toho, jakmile se usmíváš, začne se i tvé okolí usmívat na tebe – a přesně tak málo stačí, aby se svět zdál mnohem lepším místem.

2) Hýčkej se

Pořád někam pospícháš a pak naříkáš, že nemáš ani chvíli pro sebe? V novém roce si tuhle chvilku naordinuj pravidelně každý týden. Klidně si tuhle hodinku i napiš do diáře, ať ti do ní nic nevkročí. Ideální je zavést nějaký rituál, na který si brzy zvykneš a pak už se budeš hýčkat úplně automaticky. Navrhuju pravidelný peeling s jedním z voňavých kávových peelingů MARK. A mám ještě jednu vychytávku – moji novou pleťovou vodu ve spreji MARK Face Water, kterou můžeš neustále nosit u sebe, a dopřát si tak malé uvolnění kdykoli během dne. Bonusem pak je, že díky těmto rituálům navíc získáš i zdravou a krásnou pleť.

3) Hýbej se

Tohle trochu zavání tím přemáháním, že? Neboj, jdu na to chytře. Víc pohybu totiž můžeš získat i jinak než pocením se v posilovně. Zkus chodit pěšky do práce (alespoň část cesty), choď do schodů, pořiď si psa, kterého budeš muset venčit. Skutečně stačí jen dostatek chůze a na tvém těle začne být pohyb vidět, a kromě toho se budeš cítit víc fit. Zkrátka mysli na to, že sedm nachozených kilometrů denně stačí na to, abys už nemusela chodit do fitka. Navíc sledování kilometrů v aplikaci v chytrém telefonu se brzy stane malou závislostí.

4) Víc cestuj

Že na to nemáš čas ani peníze? Zaprvé, času máme všichni stejně, jen jde o to, čemu ho věnujeme. Zadruhé, cestování nemusí být nutně drahá záležitost. Sleduj levné letenky, díky nimž můžeš po Evropě cestovat za pár stovek, jezdi vlakem, spi v hostelech. Anebo investuj do letenky a udělej si delší výlet do jihovýchodní Asie, kde je tak levno, že ti část našetřených peněz ještě zbyde. Cestování je totiž důležité pro to, aby se člověk vyvíjel. Poznáváním nových lidí, kultur a nabírání zkušeností tě posouvá, rozvíjí tvůj přehled i nadhled, inspiruje tě, pomáhá ti poznat samu sebe. O procvičování cizích jazyků ani nemluvě.

5) Plň si své sny

Sepiš si na papír všechno, co bys chtěla zažít, vyzkoušet nebo získat. Mohou to být velké, téměř nedosažitelné sny, ale i úplně maličkosti. A zároveň se rozhodni, který z těchto snů si splníš letos. Rovnou vymysli, jaké konkrétní kroky podnikneš, aby se ti to podařilo. Můžeš totiž dělat cokoli chceš, jen je třeba jít tomu naproti.

Držím ti palce, ať tento rok splníš nejen co nejvíc předsevzetí, ale také těch snů ;)

Tvůj MARK 
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar