Refreshni se s MARKem -> 20% sleva na vybrané produkty. Kupón MARK-FRESH

MARK doporučuje: Předsevzetí, která se ti budou líbit

MARK doporučuje: Předsevzetí, která se ti budou líbit

05 Ledna, 2018

Ahoj,

také jsi si všimla, že většina předsevzetí s sebou nese spoustu negativních emocí? Musíme překonávat svoji (slabou) vůli, pak máme výčitky svědomí, musíme se omezovat…

Samozřejmě že když se to povede, výsledek je super – zhubli jsme, přestali kouřit, naučili se španělsky. Přesto si dovoluji ti nabídnout taková předsevzetí, která budou příjemná, a ještě se díky nim budeš cítit lépe!

1) Usmívej se

I když nemáš náladu, i když tě něco zklamalo, i když nemáš ke smíchu důvod, přesto se směj. Proč? Je totiž dokázáno, že dokonce i vynucený úsměv zapříčiní, že se ti nálada zase zlepší. Kromě toho, jakmile se usmíváš, začne se i tvé okolí usmívat na tebe – a přesně tak málo stačí, aby se svět zdál mnohem lepším místem.

2) Hýčkej se

Pořád někam pospícháš a pak naříkáš, že nemáš ani chvíli pro sebe? V novém roce si tuhle chvilku naordinuj pravidelně každý týden. Klidně si tuhle hodinku i napiš do diáře, ať ti do ní nic nevkročí. Ideální je zavést nějaký rituál, na který si brzy zvykneš a pak už se budeš hýčkat úplně automaticky. Navrhuju pravidelný peeling s jedním z voňavých kávových peelingů MARK. A mám ještě jednu vychytávku – moji novou pleťovou vodu ve spreji MARK Face Water, kterou můžeš neustále nosit u sebe, a dopřát si tak malé uvolnění kdykoli během dne. Bonusem pak je, že díky těmto rituálům navíc získáš i zdravou a krásnou pleť.

3) Hýbej se

Tohle trochu zavání tím přemáháním, že? Neboj, jdu na to chytře. Víc pohybu totiž můžeš získat i jinak než pocením se v posilovně. Zkus chodit pěšky do práce (alespoň část cesty), choď do schodů, pořiď si psa, kterého budeš muset venčit. Skutečně stačí jen dostatek chůze a na tvém těle začne být pohyb vidět, a kromě toho se budeš cítit víc fit. Zkrátka mysli na to, že sedm nachozených kilometrů denně stačí na to, abys už nemusela chodit do fitka. Navíc sledování kilometrů v aplikaci v chytrém telefonu se brzy stane malou závislostí.

4) Víc cestuj

Že na to nemáš čas ani peníze? Zaprvé, času máme všichni stejně, jen jde o to, čemu ho věnujeme. Zadruhé, cestování nemusí být nutně drahá záležitost. Sleduj levné letenky, díky nimž můžeš po Evropě cestovat za pár stovek, jezdi vlakem, spi v hostelech. Anebo investuj do letenky a udělej si delší výlet do jihovýchodní Asie, kde je tak levno, že ti část našetřených peněz ještě zbyde. Cestování je totiž důležité pro to, aby se člověk vyvíjel. Poznáváním nových lidí, kultur a nabírání zkušeností tě posouvá, rozvíjí tvůj přehled i nadhled, inspiruje tě, pomáhá ti poznat samu sebe. O procvičování cizích jazyků ani nemluvě.

5) Plň si své sny

Sepiš si na papír všechno, co bys chtěla zažít, vyzkoušet nebo získat. Mohou to být velké, téměř nedosažitelné sny, ale i úplně maličkosti. A zároveň se rozhodni, který z těchto snů si splníš letos. Rovnou vymysli, jaké konkrétní kroky podnikneš, aby se ti to podařilo. Můžeš totiž dělat cokoli chceš, jen je třeba jít tomu naproti.

Držím ti palce, ať tento rok splníš nejen co nejvíc předsevzetí, ale také těch snů ;)

Tvůj MARK 
Také v sekci Novinky

Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě
Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě

06 Dubna, 2018

Věděli jste, že čichové nervy jsou propojené s tou částí mozku, která má na starosti emoce a citové reakce? I to je důvod, proč na aromaterapii nedám dopustit, a snažím se ji respektovat i ve svých produktech....

Vice..

Voda = „must-have“ pro naši pleť
Voda = „must-have“ pro naši pleť

30 Března, 2018

Polévání něžného pohlaví studenou vodou starší generace vysvětlovala garancí krásy dívek na celý následující rok. Pokud si tuto hypotézu rozebereme na drobné, dospějeme k závěru, že toto tvrzení je ve své podstatě odůvodněné....

Vice..

NOVINKA - triáda tělových másel!
NOVINKA - triáda tělových másel!

16 Března, 2018

Tuhá zima dala zabrat nejen nám, ale potrápila i naši pokožku. A proto nejen tvé tělo potřebuje jarní očistu, ale i tvá unavená pokožka potřebuje hloubkovou regeneraci, která jí dodá ztracenou hydrataci a výživu....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България