Léto u sousedů ve Vídni – MARK dává tipy na letní akce a místa, kde jste ještě nebyli!

srpen 19, 2016 0 komentů

Léto u sousedů ve Vídni – MARK dává tipy na letní akce a místa, kde jste ještě nebyli!

Ahoj krásko,

rozhodnl jsem se trošku odbočit od tématu pokožky a vytáhnout Tě na výlet k sousedům. Odhalím Ti zákoutí Vídně, o kterých jsi možná ještě neslyšela a místa, kam chodí hlavně domácí. Tipy mně dala moje kámoška Petra, která město dokonale zná, protože v něm žila a stále ho pravidelně navštěvuje.

Nejdříve začnu s těmi takzvaně notoricky známými místy, kam chodí skoro každý turista, ale to neznamená, že nestojí za to. Sachr dort v hotelu Sacher vedle Albertiny, může být trošku dražší, ale když jsem ve Vídni, vždy si ho dám a také navštívím vídeňskou radnici Rathaus a muzeum Albertina a projdu se po Kärtner Strasse a dám si řízek přes celý talíř v restauraci Figlmueller ( je potřeba vždy rezervovat, v pobočce Wollzeile i dva týdny dopředu, pokud chceš telecí řízek, zkus modernější Lugeck ). Ale pokud tohle vše už znáš a chceš zažít víc, hlavně teď v létě, přečti si co doporučuje Peťa.

Kahlenberg
Kopec nad Vídní s úžasným výhledem na celé město, Dunaj, vinice. Můžeš si tam dát kávu,štrůdl, cheescake, nebo se jen tak kochat úžasným pohledem. V okolí je také krásný kostel –Josefkirche. Dá se tam dostat pohodlně autem a s parkováním zatím není problém. I cesta tam stojí za to, pojedeš přes jednu z nejkrásnějších a nejdražších čtvrtí (Bezirk) ve Vídni, přes 19-ty Bezirk Döbling.

V tomhle Vídeňském obvodě ještě zůstanu, neb je tady podle mě nejkrásnější koupaliště ve Vídni – Krapfenwaldbad. Je tu opět nádherný výhled na celou Vídeň a ležení v trávě pod stromy má též svoje kouzlo. V létě může být trošku plné, ale znovu opakuji, ten výhled stojí za to.

No, a když jsme tady, bylo by na škodu neskočit do Heuriger (co v podstatě v překladu znamená, letošní). Jsou to malé vinné krčmy, kde lokální výrobci vína se speciální licence prodávají mladé vína. Ve Vídni a v okolí je jich velká spousta, záleží, co kdo hledá. Mně se líbilo v každé, v kterém jsem byla. Doporučuji Heuriger Wolff. Důvod? Můžeš vejít přímo do vinic a projít se tam. Je tu skvělá atmosféra, obsluha v krojích, občas vyhrává muzika a skutečně tam cítíš, Vídeň. Jen je třeba počítat s tím, že parkování nebude jednoduché, ale v přilehlých uličkách se vždy něco najde.

No a teď bych se přesunula do města, v blízkosti Uranie (hvězdárna) jsou dvě zajímavá místa: Badeschiff Wien - bazén na lodi, která je na Dunaji. Podle mě je cool koupat se ve vodě na vodě :)

A když se zchladíš v bazénu, můžeš skočit na něco na zub a drink do baru, který je hned vedle: Strandbar Hermann . Je tam písek na pláži a lidi se scházejí a vyhledávají toto město i přes týden – byznysmeni po práci v oblecích, ale i studenti. Lokace je skvělá – centrum města.

TOP tipy na srpen
Prostor před radnicí - Rathaus. Každý večer po dobu celého léta se promítají na velkém plátně koncerty, operu, tanec. Vstup je zdarma. A k tomuto úžasnému letnímu festivalu máš na stejném místě i gastro festival. Potěšíš zároveň své duchovno i žaludek. Najdeš tady stánky se všemi možnými kuchyněmi světa, můžeš si vybrat: řecká, asijská, americká, rakouská, australská nebo italská kuchyně. K tomu dobré víno nebo tradiční pivo. 

V Brazílii mají Copa Cabanu a ve Vídni Copa Cagrana. Je to na Donauinsel umístěný volnočasový areál. Nachází se na obou stranách Dunaje. Je zde množství barů a restaurací. Když jsi tady, tak máš pocit, jako bys na chvilku opustila Vídeň a ruch velkoměsta, ocitla ses na dovolené v Itálii a procházela ses po promenádě – alespoň to byl můj pocit z první návštěvy tohoto místa. Vůbec nemáš pocit, že si ve městě.

Tak to byli moje a Petiny tipy, doufám, že jsi připravená na dobrodružství a některé z nich vyzkoušíš. Napiš mně potom svoje dojmy, prosím. A doufám, že si po tom náročném dni poznávání vychutnáš ve sprše i moji společnost ;)

Krásné letní dny!

Tvůj MARK
Též v Novinky

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar