Jsou moje produkty VEGAN?

březen 31, 2021 0 komentů

Jsou moje produkty VEGAN?

Veganství je životní styl spočívající ve vyloučení všech živočišných produktů z potravy a celkového způsobu života. Důsledky veganství sahají i do oblasti kosmetiky, krásy a osobní péče. Pro mnoho spotřebitelů je důležité vědět, zda kosmetika je veganská a zda není testována na zvířatech.

Pojďme nejprve k základním faktům a častým otázkám mých zákazníků, zda jsou mé produkty testované a zvířatech...

Je v EU možné testovat kosmetiku na zvířatech?

Odpověď zní: Ne!

V roce 2004 byl v EU zaveden zákaz testování kosmetických produktů na zvířatech, od roku 2009 se na nich nesmí testovat ani jednotlivé složky, které se používají při výrobě. Testy se nejčastěji prováděly na myších, potkanech, králících a prasatech.

Evropský trh s kosmetikou je největší na světě. Průměrný spotřebitel použije denně minimálně sedm různých produktů, od mýdla a šamponu po make-up a parfém. Stávající evropská pravidla zajišťují, že tyto výrobky neohrožují naše zdraví a zároveň zohledňují životní podmínky a práva zvířat. V EU je sice testování kosmetiky na zvířatech zakázáno, jakož i prodej těchto produktů, 80 % zemí celého světa to však stále povoluje. Proto má velký význam používání lokální kosmetiky, která využívá při výrobě lokální suroviny a dodržuje evropskou legislativu.

Od roku 2009 se na evropský trh nesmějí uvádět kosmetické výrobky, jejichž složky byly testovány na zvířatech. Každý kosmetický produkt musí splňovat tento požadavek.

Co není veganské v kosmetických prostředcích?

V přípravcích se stále používá mnoho přísad na bázi živočišných surovin, jako jsou kolagen, lanolin, včelí vosk, karmín, keratin, hedvábí, skvalen a šnečí mucin. Kosmetický průmysl se snaží - tyto zajisté vynikající složky - nahrazovat alternativami vhodnými pro vegany, ale stále jsou zmíněné suroviny významnou součástí mnoha skvělých kosmetických přípravků. Označení "vegan" neznamená automaticky přírodní nebo bez použití GMO látek. Vegan je definován jako absence komponent na bázi živočichů a vedlejších živočišných produktů. To znamená, že v produktu s veganským tvrzením mohou stále existovat přísady z ropných surovin nebo GMO.


Jsou moje produkty vegan?

Při vývoji mých produktů respektuji názory a životní styl vegan zákazníků. Proto u mě najdeš skvělé výrobky s veganským složením. Hned v úvodu každé produktové stránky najdeš tento znak:

vegan

Označuje, že výrobek má 100% vegan složení. Jak bylo zmíněno, důležité je vždy celkové složení každého produktu na to, aby byl výrobek pro naši pokožku a tělo nedráždivý.

V mých produktech najdeš:

☘️ čerstvé, z lokálních zdrojů získávané rostlinné oleje, másla, extrakty, bylinky, soli, peelingové složky, hydroláty, ovocné a rostlinné prášky

☘️ čisté esenciální oleje nebo přírodní parfémy a vonné kompozice schválené pro přírodní kosmetiku

☘️ jemné a šetrné tenzidy, patřící do skupiny tzv. cukrových tenzidů, které jsou biologicky odbouratelné a k pokožce jemnější ve srovnání s tradičními povrchově aktivními látkami, jako jsou sulfáty

☘️ pouze konzervační prostředky schválené pro přírodní kosmetiku s certifikací společnosti EcocertTvůj MARK 🌸
Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar