Doprava zdarma již od 700,- Kč 🤍

Jsou moje produkty VEGAN?

březen 31, 2021 0 komentů

Jsou moje produkty VEGAN?

Veganství je životní styl spočívající ve vyloučení všech živočišných produktů z potravy a celkového způsobu života. Důsledky veganství sahají i do oblasti kosmetiky, krásy a osobní péče. Pro mnoho spotřebitelů je důležité vědět, zda kosmetika je veganská a zda není testována na zvířatech.

Pojďme nejprve k základním faktům a častým otázkám mých zákazníků, zda jsou mé produkty testované a zvířatech...

Je v EU možné testovat kosmetiku na zvířatech?

Odpověď zní: Ne!

V roce 2004 byl v EU zaveden zákaz testování kosmetických produktů na zvířatech, od roku 2009 se na nich nesmí testovat ani jednotlivé složky, které se používají při výrobě. Testy se nejčastěji prováděly na myších, potkanech, králících a prasatech.

Evropský trh s kosmetikou je největší na světě. Průměrný spotřebitel použije denně minimálně sedm různých produktů, od mýdla a šamponu po make-up a parfém. Stávající evropská pravidla zajišťují, že tyto výrobky neohrožují naše zdraví a zároveň zohledňují životní podmínky a práva zvířat. V EU je sice testování kosmetiky na zvířatech zakázáno, jakož i prodej těchto produktů, 80 % zemí celého světa to však stále povoluje. Proto má velký význam používání lokální kosmetiky, která využívá při výrobě lokální suroviny a dodržuje evropskou legislativu.

Od roku 2009 se na evropský trh nesmějí uvádět kosmetické výrobky, jejichž složky byly testovány na zvířatech. Každý kosmetický produkt musí splňovat tento požadavek.

Co není veganské v kosmetických prostředcích?

V přípravcích se stále používá mnoho přísad na bázi živočišných surovin, jako jsou kolagen, lanolin, včelí vosk, karmín, keratin, hedvábí, skvalen a šnečí mucin. Kosmetický průmysl se snaží - tyto zajisté vynikající složky - nahrazovat alternativami vhodnými pro vegany, ale stále jsou zmíněné suroviny významnou součástí mnoha skvělých kosmetických přípravků. Označení "vegan" neznamená automaticky přírodní nebo bez použití GMO látek. Vegan je definován jako absence komponent na bázi živočichů a vedlejších živočišných produktů. To znamená, že v produktu s veganským tvrzením mohou stále existovat přísady z ropných surovin nebo GMO.


Jsou moje produkty vegan?

Při vývoji mých produktů respektuji názory a životní styl vegan zákazníků. Proto u mě najdeš skvělé výrobky s veganským složením. Hned v úvodu každé produktové stránky najdeš tento znak:

vegan

Označuje, že výrobek má 100% vegan složení. Jak bylo zmíněno, důležité je vždy celkové složení každého produktu na to, aby byl výrobek pro naši pokožku a tělo nedráždivý.

V mých produktech najdeš:

☘️ čerstvé, z lokálních zdrojů získávané rostlinné oleje, másla, extrakty, bylinky, soli, peelingové složky, hydroláty, ovocné a rostlinné prášky

☘️ čisté esenciální oleje nebo přírodní parfémy a vonné kompozice schválené pro přírodní kosmetiku

☘️ jemné a šetrné tenzidy, patřící do skupiny tzv. cukrových tenzidů, které jsou biologicky odbouratelné a k pokožce jemnější ve srovnání s tradičními povrchově aktivními látkami, jako jsou sulfáty

☘️ pouze konzervační prostředky schválené pro přírodní kosmetiku s certifikací společnosti EcocertTvůj MARK 🌸
Též v Novinky

Kondicionér - proč jej používat a jak vybrat ten správný
Kondicionér - proč jej používat a jak vybrat ten správný

leden 16, 2022 0 komentů

Kondicionér má velké množství výhod, přesto ho používá jen málo žen. Převládá mýtus, že kondicionér slouží jen pro snadnější rozčesávání vlasů, případně že není vhodný pro jemné či mastné vlasy. Šamponem z vlasů vymyjeme nečistoty a zbytky stylingových přípravků, ale mytí narušuje jejich přirozený ochranný film, vlasy ztrácejí lesk a vysušují se. Elektrizují a obtížněji se upravují. Použitím kondicionéru odstraníme negativní vlivy mytí, vlasy budou silnější a poskytneme jim ochranu před povětrnostními vlivy či tepelnou úpravou.

Více..

Proč je vhodný peeling pokožky v létě?
Proč je vhodný peeling pokožky v létě?

červenec 11, 2021 0 komentů

"V létě je mimořádně důležité věnovat pozornost tomu, jaké produkty na svou pokožku používáme"
Věnujme nyní pár minut zamyšlení nad peelingem, důvodem jeho oblíbenosti a benefitem v péči o pokožku celého těla.

Více..

Z čeho je složena moje kosmetika? Jak číst INCI?
Z čeho je složena moje kosmetika? Jak číst INCI?

květen 16, 2021 0 komentů

V tomto blogu ti vysvětlím, co je důležité si všímat a navíc najdeš v něm schované překvapení ode mne - MARKa 🌸

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar