Jaké to je být mámou :)

září 05, 2016 0 komentů

Jaké to je být mámou :)

Ahoj,

jako muž nikdy nezažiju, jaké je to být mámou, ale moje kámoška Hanka mně to popsala a shrnula v tomto blogu. Doufám, že Tě zaujme, ať už jsi matkou nebo ne. Já vás mám rád všechny :-)

„ Být mámou je zázračné. Ale mít dceru je přímo magické. Co je na tom krásného, být mámou dcery, vám moc ráda povím. A všem budoucím maminkám, které v sobě řeší dilema, jestli kluk nebo holčička (přiznejme si, že to prožíváme všechny) vzkazuju, být matkou je ÚŽASNÉ!

Mám doma 3,5 letý poklad – děvčátko. Těšila jsem se na toto období, protože v tomto věku je děťátko nejroztomilejší. Samozřejmě že i první zkomoleniny a první nejisté krůčky, mají velké kouzlo, ale ve věku 3 roků máte vedle sebe skutečnou parťačku. Tváří se rozumně a chápavě, když jí něco povídám. Například ráno, když vstáváme, já jsem v pyžamu a s rozcuchanými vlasy ospale směřuji do koupelny. Moje děvčátko se na mě dívá a s láskou říká „ ty jsi tak pěkná maminko“. Tenhle pocit je opravdu lepší než cokoliv na světě. Ale umí být i velice kritická: „maminko, tohle si ale opravdu neber, to Ti vůbec nesluší“, slyším od dveří ložnice, když se v ranním shonu snažím rychle vyčarovat zajímavý outfit na pondělní poradu.

Vnímám křehké přátelství, které mezi námi vzniká. Když moje malá spadne a ublíží si, utíká za mnou a já ji polituju a odřené koleno pofoukám. Když mám těžký den já, přijde za mnou, vezme mně hlavu do svých malých ruček, dá mně pusu na čelo a pošeptá, že všechno bude dobré. Vždy jsem dojatá, jak opětuje a opakuje vzorce mého chování.

Těší mě, že mám malou „opici“, která se snaží všechno napodobovat. Nosí na procházku mini kabelku, kde má ukryté vlastní poklady. Touží si lakovat nehty, stejně jako já. Chce sedět na velké stoličce, u oběda používá dospělácký příbor, tak jako já. Pokud mám čas cvičit, hned ji mám vedle sebe a musí se mnou cvičit sestavy na koberci. Chce jezdit na kole, lyžích, plavat ve dvoudílných plavkách s podprsenkou – JAKO JÁ. Dokonce i vonět chce jako já – čokoládovou vůni má nejraději. Spolu si vlezeme do vany a kreslíme si kávovým peelingem MARK na záda sluníčka, srdíčka, z písmenek skládáme jména. A po relaxační večerní koupeli usíná v posteli s ručičkou u nosíka a šeptá „voním, jako ty maminko“.

Díky ní prožívám znovu ty nejkrásnější chvíle, které si pamatuji z dětství, když jsem snila o princeznách, toužila být baletkou, mít ty nejkrásnější šaty na světě. Jsem jednoduše šťastná, že ji mám.

Tak to byla Hanka a její nádherná zpověď, jaké to je být matkou a já jsme rád, že v budoucnu budu mít další věrnou zákaznici, její dceru :-). Nikdy není brzo na to, abys začala používat MARKa :-).

Tvůj MARK
Též v Novinky

Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?
Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?

červen 21, 2024 0 komentů

Čtete-li tento článek, pravděpodobně se začínáte více zajímat o složení sprchových gelů či šamponů, nebo Vás k článku přivedly problémy s pokožkou nebo vlasy. Každopádně jsme rádi, že Vás toto téma zajímá a budeme se snažit poskytnout Vám cenné informace 😊

Více..

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar