Problém zarůstajících chloupků

září 14, 2016 0 komentů

Problém zarůstajících chloupků

Ahoj,

každá, která kdy řešila nebo stále řeší, problém zarůstajících chloupků bude zřejmě souhlasit, že jde o boj s větrnými mlýny. Zoufalství. Nekonečné skrývání nepěkných hrbolků pod oblečením. V zimě je to ok, ale co v létě? Zvědavé pohledy na moje nohy byly hlavní příčinou, proč jsem se začala vyhýbat koupalištím a během horkých letních dnu jsem trpěla v dlouhých nohavicích.

Chytáním se každého stébla trávy a zkoušením jakéhokoliv i nedůvěryhodného doporučení, jak s tím navždy skoncovat, jsem si prošla i já. I když každá z nás je jiná a jedinečná, v boji s chloupky jsme si všechny rovné. Dodržováním těchto 3 jednoduchých pravidel ti garantuji krásné nohy bez nedokonalostí :-) .

1. Správný způsob

  Základem je způsob holení, který si zvolíš. Zarudnuté vyrážky a zarůstající chloupky jsou v 95% následky nesprávného nebo nevhodného holení. V současnosti je na výběr množství různých způsobů – epilačních, které tě zbaví chloupků až na 1 měsíc (epilační stojek, vosk, cukrová pasta, laser) nebo depilačních, které jsou bezbolestným, ale krátkodobým řešením (žiletka, depilační krémy). Právě při epilaci, dochází nejčastěji ke vzniku vyrážek či ke vzniku vážnějších problémů, jakým je zarůstání chloupků. Pokud se ti to už stalo, jsou jen dvě možnosti. Vyzkoušet nějakou jinou formu epilace, nebo se smířit s tím, že tato forma odstraňování chloupků pro tebe není vhodná a raději se skamarádit s žiletkou. V tomto případě pamatuj ne hygienu! Vždy použij novou žiletku a holicí pěnu a depiluj se výlučně večer, aby měla pokožka do rána čas regenerovat.

  2. Domácí zábal

   Po odstranění chloupků je pokožka podrážděná a citlivá. Je velmi důležitě ji důkladně hydratovat a ošetřit. Na to ti skvěle poslouží zábal z MARKa. Pozor! V tomto momentě pokožku nescrubuj. Nanes vrstvičku a nechej 5 - 10 minut působit. MARK ti díky svým olejíčkům a vitamínům pokožku ošetří a hlavně zvláční.

   3. Domácí peelingový rituál

    Pokud jsi zapomětlivá, dej si třeba upomínku do telefonu, protože 3 - 4 den je nejdůležitější. Právě tehdy je potřeba znovu použít MARKa a důkladně odstranit nečistoty a odumřelé buňky a pomoci chloupkům, aby rostli správným směrem. Pokud si se tady našla, nečekej! Vyber si oblíbenou vůni a vyzkoušej MARKa už dnes.

    TIP NA ZÁVĚR: MARKa můžeš bez obav používat 2 - 3 krát týdně. Nejenom že budeš překrásně vonět, ale hlavně budeš předcházet těmto starostem s chloupky. Kofein obsažený v kávě navíc účinně chrání pokožku před pomerančovou kůží, aby byly tvoje nohy ještě krásnější :-)

    Krásné podzimní dny!

    Tvůj MARK    Též v Novinky

    Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
    Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

    duben 11, 2024 0 komentů

    Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

    Více..

    Proč je důležité pH v šamponech?
    Proč je důležité pH v šamponech?

    březen 20, 2024 0 komentů

    Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

    Více..

    Zatočte s celulitidou změnou životního stylu
    Zatočte s celulitidou změnou životního stylu

    březen 01, 2024 0 komentů

    Milé dámy,

     

    následující článek patří Vám. Celulitida je totiž (bohužel) většinou problémem žen. Na vině je hormon estrogen, který je u mužů zastoupen minimálně.

    Více..

    Instagram: @scrub_mark

    English   Deutsch   Slovensky   Magyar