Problém zarůstajících chloupků


Ahoj,

každá, která kdy řešila nebo stále řeší, problém zarůstajících chloupků bude zřejmě souhlasit, že jde o boj s větrnými mlýny. Zoufalství. Nekonečné skrývání nepěkných hrbolků pod oblečením. V zimě je to ok, ale co v létě? Zvědavé pohledy na moje nohy byly hlavní příčinou, proč jsem se začala vyhýbat koupalištím a během horkých letních dnu jsem trpěla v dlouhých nohavicích.

Chytáním se každého stébla trávy a zkoušením jakéhokoliv i nedůvěryhodného doporučení, jak s tím navždy skoncovat, jsem si prošla i já. I když každá z nás je jiná a jedinečná, v boji s chloupky jsme si všechny rovné. Dodržováním těchto 3 jednoduchých pravidel ti garantuji krásné nohy bez nedokonalostí :-) .

  1. Správný způsob

Základem je způsob holení, který si zvolíš. Zarudnuté vyrážky a zarůstající chloupky jsou v 95% následky nesprávného nebo nevhodného holení. V současnosti je na výběr množství různých způsobů – epilačních, které tě zbaví chloupků až na 1 měsíc (epilační stojek, vosk, cukrová pasta, laser) nebo depilačních, které jsou bezbolestným, ale krátkodobým řešením (žiletka, depilační krémy). Právě při epilaci, dochází nejčastěji ke vzniku vyrážek či ke vzniku vážnějších problémů, jakým je zarůstání chloupků. Pokud se ti to už stalo, jsou jen dvě možnosti. Vyzkoušet nějakou jinou formu epilace, nebo se smířit s tím, že tato forma odstraňování chloupků pro tebe není vhodná a raději se skamarádit s žiletkou. V tomto případě pamatuj ne hygienu! Vždy použij novou žiletku a holicí pěnu a depiluj se výlučně večer, aby měla pokožka do rána čas regenerovat.

  1. Domácí zábal

Po odstranění chloupků je pokožka podrážděná a citlivá. Je velmi důležitě ji důkladně hydratovat a ošetřit. Na to ti skvěle poslouží zábal z MARKa. Pozor! V tomto momentě pokožku nescrubuj. Nanes vrstvičku a nechej 5-10minut působit. MARK ti díky svým olejíčkům a vitamínům pokožku ošetří a hlavně zvláční.

  1. Domácí peelingový rituál

Pokud jsi zapomětlivá, dej si třeba upomínku do telefonu, protože 3-4 den je nejdůležitější. Právě tehdy je potřeba znovu použít MARKa a důkladně odstranit nečistoty a odumřelé buňky a pomoci chloupkům, aby rostli správným směrem. Pokud si se tady našla, nečekej! Vyber si oblíbenou vůni a vyzkoušej MARKa už dnes.

 

TIP NA ZÁVĚR: MARKa můžeš bez obav používat 2-3 krát týdně. Nejenom že budeš překrásně vonět, ale hlavně budeš předcházet těmto starostem s chloupky. Kofein obsažený v kávě navíc účinně chrání pokožku před pomerančovou kůží, aby byly tvoje nohy ještě krásnější :-)

 English   Deutsch   Slovensky   Magyar