Refreshni se s MARKem -> 20% sleva na vybrané produkty. Kupón MARK-FRESH

BLACK FRIDAY

BLACK FRIDAY

25 Listopadu, 2016

Ahoj,

tak už je to tu, záhadné slovo Black Friday se v našich končinách používá v předvánočním období stále častěji, ale co přesně se za ním skrývá? Prozradím Ti víc :)

V první řadě přímý překlad znamená „černý pátek“ a původ má v USA. Jde o následující den po Dni díkuvzdání, který se v USA oslavuje vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu, proto je Black Friday vždy slaven v pátek J. Tento rok to bude 25.11. Od roku 1932 je považován za začátek vánoční sezóny v USA. Velké obchody otevírají časně ráno a zavírají pozdě večer, přičemž nabízejí slevy a zvýhodněné nabídky pro své zákazníky chtivé těch nejlepších vánočních dárků.

Proč je to "černý" pátek? Existuje více teorií. Historicky se pojí s významnými událostmi v USA, které měli negativní dopad na veřejnost, něco jako kalamita. Moje oblíbené vysvětlení je však jiné a více ze současnosti. Když Den díkuvzdání je vždy ve čtvrtek, zaměstnanci volají po velké oslavě do práce, že jsou nemocní nebo práce neschopní, aby měli prodloužený víkend, co pro zaměstnavatele znamená kalamitu nebo "černý" pátek :) Jde totiž o pátek, který je známy tím, že v USA jsou obrovské zácpy a kupu starostí mají silničáři, policie či jiné ochranné složky státu, zkrátka v ulicích jsou davy a vše je spojené s chaosem. 

Zákazníci začínají kempovat a tvořit fronty před nákupními centry a obchody už od půlnoci předcházejícího dne, aby se dostali k vystavenému zboží co nejdříve. Dochází k bizarním situacím, davovému šílenství, i k menším zraněním. V bojích o drahé zboží s výraznou slevou se vystresovaní zákazníci neváhají pobít a řeší nárok na vyhlídnutou věc klidně pěstmi.

Postupem času se začal svátek šířit i do Evropy a skoro každý prodejce nabízí svým zákazníkům řešení jejich dárkových tužeb za dobrou cenu, přičemž se z pátku stalo postupně více dní, kdy se dá oblíbené a vysněné zboží koupit levněji. A proto, že se MARK scrub prodává online, nemusíš se bát žádných zranění :) Akorát pár kliků prstem, Tě dělí, od výhodného nákupu dárkového balení za super cenu.

Připravil jsem si pro Tebe 20% slevu na všechny dárkové sety. Vyber si, jakoukoliv kombinaci vůní včetně limitované zimní edice Orange & Cinnamon . Akce platí v pátek 25. a sobotu 26. listopadu.

Přeji Ti příjemné nakupování :) 

Tvůj MARK
Také v sekci Novinky

Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě
Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě

06 Dubna, 2018

Věděli jste, že čichové nervy jsou propojené s tou částí mozku, která má na starosti emoce a citové reakce? I to je důvod, proč na aromaterapii nedám dopustit, a snažím se ji respektovat i ve svých produktech....

Vice..

Voda = „must-have“ pro naši pleť
Voda = „must-have“ pro naši pleť

30 Března, 2018

Polévání něžného pohlaví studenou vodou starší generace vysvětlovala garancí krásy dívek na celý následující rok. Pokud si tuto hypotézu rozebereme na drobné, dospějeme k závěru, že toto tvrzení je ve své podstatě odůvodněné....

Vice..

NOVINKA - triáda tělových másel!
NOVINKA - triáda tělových másel!

16 Března, 2018

Tuhá zima dala zabrat nejen nám, ale potrápila i naši pokožku. A proto nejen tvé tělo potřebuje jarní očistu, ale i tvá unavená pokožka potřebuje hloubkovou regeneraci, která jí dodá ztracenou hydrataci a výživu....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България