BLACK FRIDAY

listopad 25, 2016 0 komentů

BLACK FRIDAY

Ahoj,

tak už je to tu, záhadné slovo Black Friday se v našich končinách používá v předvánočním období stále častěji, ale co přesně se za ním skrývá? Prozradím Ti víc :)

V první řadě přímý překlad znamená „černý pátek“ a původ má v USA. Jde o následující den po Dni díkuvzdání, který se v USA oslavuje vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu, proto je Black Friday vždy slaven v pátek J. Tento rok to bude 25.11. Od roku 1932 je považován za začátek vánoční sezóny v USA. Velké obchody otevírají časně ráno a zavírají pozdě večer, přičemž nabízejí slevy a zvýhodněné nabídky pro své zákazníky chtivé těch nejlepších vánočních dárků.

Proč je to "černý" pátek? Existuje více teorií. Historicky se pojí s významnými událostmi v USA, které měli negativní dopad na veřejnost, něco jako kalamita. Moje oblíbené vysvětlení je však jiné a více ze současnosti. Když Den díkuvzdání je vždy ve čtvrtek, zaměstnanci volají po velké oslavě do práce, že jsou nemocní nebo práce neschopní, aby měli prodloužený víkend, co pro zaměstnavatele znamená kalamitu nebo "černý" pátek :) Jde totiž o pátek, který je známy tím, že v USA jsou obrovské zácpy a kupu starostí mají silničáři, policie či jiné ochranné složky státu, zkrátka v ulicích jsou davy a vše je spojené s chaosem. 

Zákazníci začínají kempovat a tvořit fronty před nákupními centry a obchody už od půlnoci předcházejícího dne, aby se dostali k vystavenému zboží co nejdříve. Dochází k bizarním situacím, davovému šílenství, i k menším zraněním. V bojích o drahé zboží s výraznou slevou se vystresovaní zákazníci neváhají pobít a řeší nárok na vyhlídnutou věc klidně pěstmi.

Postupem času se začal svátek šířit i do Evropy a skoro každý prodejce nabízí svým zákazníkům řešení jejich dárkových tužeb za dobrou cenu, přičemž se z pátku stalo postupně více dní, kdy se dá oblíbené a vysněné zboží koupit levněji. A proto, že se MARK scrub prodává online, nemusíš se bát žádných zranění :) Akorát pár kliků prstem, Tě dělí, od výhodného nákupu dárkového balení za super cenu.

Připravil jsem si pro Tebe 20% slevu na všechny dárkové sety. Vyber si, jakoukoliv kombinaci vůní včetně limitované zimní edice Orange & Cinnamon . Akce platí v pátek 25. a sobotu 26. listopadu.

Přeji Ti příjemné nakupování :) 

Tvůj MARK
Též v Novinky

Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?
Kofein v šamponu - může skutečně podpořit růst vlasů?

únor 09, 2024 0 komentů

Chcete, aby vaše vlasy byly silnější, zdravější a rychleji rostly? Nejste sami. Pravděpodobně jste již slyšeli o různých "zaručených" receptech na růst vlasů, ale po mnoha zklamáních zůstáváte skeptičtí.

Více..

Péče o pleť v zimě
Péče o pleť v zimě

leden 19, 2024 0 komentů

I vám se zdá, že vaše pleť během zimy jaksi ztratila jas? Je na dotek suchá, matná a možná i jemně podrážděná? Pleť totiž během zimy ztrácí velmi důležitou hydrataci. Proč tomu tak je?

 

Více..

Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?
Zralá pleť = krásná pleť. Je to vůbec možné? Jak toho dosáhnout?

listopad 20, 2023 0 komentů

Krása a mládí jsou dary, které nám příroda dává jako dočasné. Jak roky plynou, přichází čas, kdy se na naší pokožce začnou objevovat první vrásky a jiné známky stárnutí. Tento proces je přirozený a nezbytný, to však neznamená, že se s ním musíme jen tak smířit. Naopak, měli bychom vynaložit maximální úsilí na to, abychom o svou pleť dbali ještě více než dosud, abychom ji udrželi v té nejlepší kondici a zamezili předčasnému stárnutí. Jak tedy na to?

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar