Nafukovací kruh ZDARMA ke každé objednávce nad 600 Kč

BLACK FRIDAY

BLACK FRIDAY

25 Listopadu, 2016

Ahoj,

tak už je to tu, záhadné slovo Black Friday se v našich končinách používá v předvánočním období stále častěji, ale co přesně se za ním skrývá? Prozradím Ti víc :)

V první řadě přímý překlad znamená „černý pátek“ a původ má v USA. Jde o následující den po Dni díkuvzdání, který se v USA oslavuje vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu, proto je Black Friday vždy slaven v pátek J. Tento rok to bude 25.11. Od roku 1932 je považován za začátek vánoční sezóny v USA. Velké obchody otevírají časně ráno a zavírají pozdě večer, přičemž nabízejí slevy a zvýhodněné nabídky pro své zákazníky chtivé těch nejlepších vánočních dárků.

Proč je to "černý" pátek? Existuje více teorií. Historicky se pojí s významnými událostmi v USA, které měli negativní dopad na veřejnost, něco jako kalamita. Moje oblíbené vysvětlení je však jiné a více ze současnosti. Když Den díkuvzdání je vždy ve čtvrtek, zaměstnanci volají po velké oslavě do práce, že jsou nemocní nebo práce neschopní, aby měli prodloužený víkend, co pro zaměstnavatele znamená kalamitu nebo "černý" pátek :) Jde totiž o pátek, který je známy tím, že v USA jsou obrovské zácpy a kupu starostí mají silničáři, policie či jiné ochranné složky státu, zkrátka v ulicích jsou davy a vše je spojené s chaosem. 

Zákazníci začínají kempovat a tvořit fronty před nákupními centry a obchody už od půlnoci předcházejícího dne, aby se dostali k vystavenému zboží co nejdříve. Dochází k bizarním situacím, davovému šílenství, i k menším zraněním. V bojích o drahé zboží s výraznou slevou se vystresovaní zákazníci neváhají pobít a řeší nárok na vyhlídnutou věc klidně pěstmi.

Postupem času se začal svátek šířit i do Evropy a skoro každý prodejce nabízí svým zákazníkům řešení jejich dárkových tužeb za dobrou cenu, přičemž se z pátku stalo postupně více dní, kdy se dá oblíbené a vysněné zboží koupit levněji. A proto, že se MARK scrub prodává online, nemusíš se bát žádných zranění :) Akorát pár kliků prstem, Tě dělí, od výhodného nákupu dárkového balení za super cenu.

Připravil jsem si pro Tebe 20% slevu na všechny dárkové sety. Vyber si, jakoukoliv kombinaci vůní včetně limitované zimní edice Orange & Cinnamon . Akce platí v pátek 25. a sobotu 26. listopadu.

Přeji Ti příjemné nakupování :) 

Tvůj MARK
Také v sekci Novinky

Mezinárodní den čokolády
Mezinárodní den čokolády

14 Září, 2018

Věděli jste, že čokoláda je mezi populací tak oblíbená, že jí byl věnován vlastní den? 13. září označujeme za Mezinárodní den čokolády.

Vice..

Novinka, která zvýrazní opálení
Novinka, která zvýrazní opálení

07 Září, 2018

Jak jste si užili tohle mimořádně horké léto? Věřím, že kromě úžasných zážitků se teď radujete i z krásně opálené pokožky, kterou díky mým tipům teď určitě máte ;-) Aby nevybledla příliš rychle a udržela si bronz co nejdéle, mám pro vás novinku...

Vice..

Proč pleti svědčí hydroláty a co to vlastně je?
Proč pleti svědčí hydroláty a co to vlastně je?

31 Srpna, 2018

Síla léčivých bylinek je nesporná a mluví se o ní čím dál více. Setkáváme se s nimi v kosmetice i v lékařství, ve formě různých bylinných čajů, tinktur, odvarů, výtažků, ale i hydrolátů. Proč by právě hydroláty měly stát za vaši pozornost?

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България