5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

listopad 10, 2017 0 komentů

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

Ahoj scruberka,

s koncem roku přichází stres ze všech stran - ze školy, z práce, z ještě nenakoupených vánočních dárků, z úklidu, z povinných návštěv příbuzných a dalších maličkostí, kterým přikládáme větší váhu, než jakou si zaslouží.

Nadhled je mimochodem první ze způsobů, jak tomuhle tlaku nepodlehnout. Jaké jsou ty další? Prozradím vám v následujících řádcích. :)

Plánujte: Ideální je podívat se co nejdříve pravdě do očí a říct si, co všechno chceme do Vánoc zvládnout a co z toho je doopravdy reálné. Důležité je také si uvědomit, že jsou některé povinnosti, které když vypustíme, vůbec nic se nestane. Vyplatí se také zvážit, zda je nutné kupovat opravdu tolik vánočních dárků. Jakmile tohle všechno promyslíš, udělej si seznam včetně termínů, ať víš, kdy tě co čeká a zda to doopravdy stihneš.

Hýbejte se: Jaký vliv může mít na naše Vánoce pravidelný pohyb? Vlastně dost velký. Při sportu se přece vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které zklidňují nervy a pomáhají nám všechno vidět tak nějak pozitivněji. Ideální je dvakrát týdně intenzivní cvičení, a jednou týdně pak ještě dlouhá, aspoň hodinová svižná procházka. Chození po nákupech se nepočítá ;)

Obklopte se vůní: Proti stresu pomáhají i vůně, například růže, levandule, santalové dřevo, ale také pomeranč, který je sice také energizující, ale zároveň zklidňuje. Obklop se tedy kvalitními vonnými svíčkami, a lehce pozměnit můžeš i vůní svého oblíbeného peelingu. Možností v nabídce MARK face and body je několik!

Odpočívejte: Jsme zase u toho plánování. V tvém harmonogramu bys totiž měla mít prostor i na relax, který ti dobije baterky, abys mohla zase perfektně fungovat. Kromě aktivního odpočinku, jakým je třeba běh a pro někoho třeba i zmíněný úklid, mysli i na obyčejné nicnedělání. To si můžeš zpříjemnit třeba koupelí a voňavým peelingem, který se navíc v sychravém počasí krásně postará o vysušenou kůži. Využij třeba jeden ze zvýhodněných setů MARK a zároveň máš vyřešený i dárek třeba pro kamarádku.

Užívejte si krásy předvánočního období! V pohodě a s úsměvem!

Váš MARK
Též v Novinky

Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?
Citlivá pleť: jak o ni správně pečovat a jaké aktivní látky zvolit?

září 22, 2023 0 komentů

Existuje nespočet typů pleti, z nichž každý má své jedinečné potřeby a výzvy. Dnes se zaměříme na jednu z nejnáročnějších – citlivou pleť. Možná jste právě Vy jeden z těch, kteří denně zažívají nepohodlí jako pálení, svědění či zarudnutí pokožky z různých příčin. Nebo Vás trápí diagnóza jako ekzém, rosacea nebo kuperóza? Pokud jste se našli v těchto řádcích, tento příspěvek je určen právě Vám.

Více..

Testování produktů na citlivé pleti - recenze
Testování produktů na citlivé pleti - recenze

září 22, 2023 0 komentů

V rámci nedávné výzvy k testování našich produktů se zapojilo několik z Vás. Odkryli jste nám své příběhy a my Vám děkujeme za obrovskou důvěru, otevřenost a možnost být součástí Vaší denní rutiny.

Více..

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar