5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

listopad 10, 2017 0 komentů

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

Ahoj scruberka,

s koncem roku přichází stres ze všech stran - ze školy, z práce, z ještě nenakoupených vánočních dárků, z úklidu, z povinných návštěv příbuzných a dalších maličkostí, kterým přikládáme větší váhu, než jakou si zaslouží.

Nadhled je mimochodem první ze způsobů, jak tomuhle tlaku nepodlehnout. Jaké jsou ty další? Prozradím vám v následujících řádcích. :)

Plánujte: Ideální je podívat se co nejdříve pravdě do očí a říct si, co všechno chceme do Vánoc zvládnout a co z toho je doopravdy reálné. Důležité je také si uvědomit, že jsou některé povinnosti, které když vypustíme, vůbec nic se nestane. Vyplatí se také zvážit, zda je nutné kupovat opravdu tolik vánočních dárků. Jakmile tohle všechno promyslíš, udělej si seznam včetně termínů, ať víš, kdy tě co čeká a zda to doopravdy stihneš.

Hýbejte se: Jaký vliv může mít na naše Vánoce pravidelný pohyb? Vlastně dost velký. Při sportu se přece vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které zklidňují nervy a pomáhají nám všechno vidět tak nějak pozitivněji. Ideální je dvakrát týdně intenzivní cvičení, a jednou týdně pak ještě dlouhá, aspoň hodinová svižná procházka. Chození po nákupech se nepočítá ;)

Obklopte se vůní: Proti stresu pomáhají i vůně, například růže, levandule, santalové dřevo, ale také pomeranč, který je sice také energizující, ale zároveň zklidňuje. Obklop se tedy kvalitními vonnými svíčkami, a lehce pozměnit můžeš i vůní svého oblíbeného peelingu. Možností v nabídce MARK face and body je několik!

Odpočívejte: Jsme zase u toho plánování. V tvém harmonogramu bys totiž měla mít prostor i na relax, který ti dobije baterky, abys mohla zase perfektně fungovat. Kromě aktivního odpočinku, jakým je třeba běh a pro někoho třeba i zmíněný úklid, mysli i na obyčejné nicnedělání. To si můžeš zpříjemnit třeba koupelí a voňavým peelingem, který se navíc v sychravém počasí krásně postará o vysušenou kůži. Využij třeba jeden ze zvýhodněných setů MARK a zároveň máš vyřešený i dárek třeba pro kamarádku.

Užívejte si krásy předvánočního období! V pohodě a s úsměvem!

Váš MARK
Též v Novinky

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Zatočte s celulitidou změnou životního stylu
Zatočte s celulitidou změnou životního stylu

březen 01, 2024 0 komentů

Milé dámy,

 

následující článek patří Vám. Celulitida je totiž (bohužel) většinou problémem žen. Na vině je hormon estrogen, který je u mužů zastoupen minimálně.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar