Refreshni se s MARKem -> 20% sleva na vybrané produkty. Kupón MARK-FRESH

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

10 Listopadu, 2017

Ahoj scruberka,

s koncem roku přichází stres ze všech stran - ze školy, z práce, z ještě nenakoupených vánočních dárků, z úklidu, z povinných návštěv příbuzných a dalších maličkostí, kterým přikládáme větší váhu, než jakou si zaslouží.

Nadhled je mimochodem první ze způsobů, jak tomuhle tlaku nepodlehnout. Jaké jsou ty další? Prozradím vám v následujících řádcích. :)

Plánujte: Ideální je podívat se co nejdříve pravdě do očí a říct si, co všechno chceme do Vánoc zvládnout a co z toho je doopravdy reálné. Důležité je také si uvědomit, že jsou některé povinnosti, které když vypustíme, vůbec nic se nestane. Vyplatí se také zvážit, zda je nutné kupovat opravdu tolik vánočních dárků. Jakmile tohle všechno promyslíš, udělej si seznam včetně termínů, ať víš, kdy tě co čeká a zda to doopravdy stihneš.

Hýbejte se: Jaký vliv může mít na naše Vánoce pravidelný pohyb? Vlastně dost velký. Při sportu se přece vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které zklidňují nervy a pomáhají nám všechno vidět tak nějak pozitivněji. Ideální je dvakrát týdně intenzivní cvičení, a jednou týdně pak ještě dlouhá, aspoň hodinová svižná procházka. Chození po nákupech se nepočítá ;)

Obklopte se vůní: Proti stresu pomáhají i vůně, například růže, levandule, santalové dřevo, ale také pomeranč, který je sice také energizující, ale zároveň zklidňuje. Obklop se tedy kvalitními vonnými svíčkami, a lehce pozměnit můžeš i vůní svého oblíbeného peelingu. Možností v nabídce MARK face and body je několik!

Odpočívejte: Jsme zase u toho plánování. V tvém harmonogramu bys totiž měla mít prostor i na relax, který ti dobije baterky, abys mohla zase perfektně fungovat. Kromě aktivního odpočinku, jakým je třeba běh a pro někoho třeba i zmíněný úklid, mysli i na obyčejné nicnedělání. To si můžeš zpříjemnit třeba koupelí a voňavým peelingem, který se navíc v sychravém počasí krásně postará o vysušenou kůži. Využij třeba jeden ze zvýhodněných setů MARK a zároveň máš vyřešený i dárek třeba pro kamarádku.

Užívejte si krásy předvánočního období! V pohodě a s úsměvem!

Váš MARK
Také v sekci Novinky

Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě
Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě

06 Dubna, 2018

Věděli jste, že čichové nervy jsou propojené s tou částí mozku, která má na starosti emoce a citové reakce? I to je důvod, proč na aromaterapii nedám dopustit, a snažím se ji respektovat i ve svých produktech....

Vice..

Voda = „must-have“ pro naši pleť
Voda = „must-have“ pro naši pleť

30 Března, 2018

Polévání něžného pohlaví studenou vodou starší generace vysvětlovala garancí krásy dívek na celý následující rok. Pokud si tuto hypotézu rozebereme na drobné, dospějeme k závěru, že toto tvrzení je ve své podstatě odůvodněné....

Vice..

NOVINKA - triáda tělových másel!
NOVINKA - triáda tělových másel!

16 Března, 2018

Tuhá zima dala zabrat nejen nám, ale potrápila i naši pokožku. A proto nejen tvé tělo potřebuje jarní očistu, ale i tvá unavená pokožka potřebuje hloubkovou regeneraci, která jí dodá ztracenou hydrataci a výživu....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България