Doručení Českou poštou od 750 Kč ZDARMA.

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

5 způsobů, jak nepodlehnout (nejen) předvánočnímu stresu

10 Listopadu, 2017

Ahoj scruberka,

s koncem roku přichází stres ze všech stran - ze školy, z práce, z ještě nenakoupených vánočních dárků, z úklidu, z povinných návštěv příbuzných a dalších maličkostí, kterým přikládáme větší váhu, než jakou si zaslouží.

Nadhled je mimochodem první ze způsobů, jak tomuhle tlaku nepodlehnout. Jaké jsou ty další? Prozradím vám v následujících řádcích. :)

Plánujte: Ideální je podívat se co nejdříve pravdě do očí a říct si, co všechno chceme do Vánoc zvládnout a co z toho je doopravdy reálné. Důležité je také si uvědomit, že jsou některé povinnosti, které když vypustíme, vůbec nic se nestane. Vyplatí se také zvážit, zda je nutné kupovat opravdu tolik vánočních dárků. Jakmile tohle všechno promyslíš, udělej si seznam včetně termínů, ať víš, kdy tě co čeká a zda to doopravdy stihneš.

Hýbejte se: Jaký vliv může mít na naše Vánoce pravidelný pohyb? Vlastně dost velký. Při sportu se přece vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které zklidňují nervy a pomáhají nám všechno vidět tak nějak pozitivněji. Ideální je dvakrát týdně intenzivní cvičení, a jednou týdně pak ještě dlouhá, aspoň hodinová svižná procházka. Chození po nákupech se nepočítá ;)

Obklopte se vůní: Proti stresu pomáhají i vůně, například růže, levandule, santalové dřevo, ale také pomeranč, který je sice také energizující, ale zároveň zklidňuje. Obklop se tedy kvalitními vonnými svíčkami, a lehce pozměnit můžeš i vůní svého oblíbeného peelingu. Možností v nabídce MARK face and body je několik!

Odpočívejte: Jsme zase u toho plánování. V tvém harmonogramu bys totiž měla mít prostor i na relax, který ti dobije baterky, abys mohla zase perfektně fungovat. Kromě aktivního odpočinku, jakým je třeba běh a pro někoho třeba i zmíněný úklid, mysli i na obyčejné nicnedělání. To si můžeš zpříjemnit třeba koupelí a voňavým peelingem, který se navíc v sychravém počasí krásně postará o vysušenou kůži. Využij třeba jeden ze zvýhodněných setů MARK a zároveň máš vyřešený i dárek třeba pro kamarádku.

Užívejte si krásy předvánočního období! V pohodě a s úsměvem!

Váš MARK
Also in Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Února, 2018

Zamyslela ses někdy nad tím, co by ti řekla tvá pleť, kdyby věděla vyprávět? Svými projevy nám totiž častokrát naznačuje, že něco není v pořádku a volá nás o pomoc...

Vice..

Valentýn pro každého: Jak slavit a vyhnout se klišé
Valentýn pro každého: Jak slavit a vyhnout se klišé

09 Února, 2018

Ráda bys se svým přítelem oslavila svátek zamilovaných, jenže on si na romantickou Valentýnskou tradici moc nepotrpí? Žádný strach, i tak si tenhle večer můžeš užít...

Vice..

Věčně mladá: Jakou péčí začít
Věčně mladá: Jakou péčí začít

02 Února, 2018

Také občas potkáš ženu, které bys hádala 30 let, ale ve skutečnosti právě oslavila osmnáctku? Realita dnešní doby je už taková. Make-up dokáže zázraky, bohužel i ty nechtěné, a občas přidá několik let navíc....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България