Vzorek srubu ke každé objednávce + mýdlo s aktivním uhlím nad 600 Kč

5 překvapivých triků, jak v létě chránit vlasy

5 překvapivých triků, jak v létě chránit vlasy

04 Května, 2018

Že si máme v létě chránit kůži před sluncem, jsme si už tak nějak zvykli. Navíc když to neděláme, ona nám to hned vrátí bolestivým zrudnutím. Jenže vlasy se tak rychle neozvou - dozvuky letní zátěže tak můžete pozorovat až začátkem podzimu. O to obtížněji se ale vrací do formy. Jak je tedy v létě co nejúčinněji chránit?

Pryč ze slunce

Snažte se maximálně vyhýbat tomu, aby vlasy byly vystavené ostrému slunci. Zvykněte si v léte nosit klobouk, na pláž si vezměte kšiltovku, nebo alespoň vlasy stáhněte do uzlu, aby slunce dopadalo na co nejmenší jejich plochu. Sluneční kosmetika navíc dnes už zahrnuje i ochranné přípravky na vlasy, takže si na ně při nákupu opalovacích krémů vzpomeňte.

Méně mytí

Čím více vlasy namáčíte ve slané nebo chlorované vodě, tím více jim škodíte. Stávají se citlivějšími, vysušují se. Platí to ale i o obyčejném mytí. Jedním z nejúčinnějších a nejméně pracnějších způsobů, jak vlasy hydratovat, je prodloužit čas mezi mytími na tři až čtyři dny. Tím pádem budete mít u kořínků více mazu a vlasy se vám budou méně vysoušet. Pokud se vám však tato metoda nezamlouvá, vyzkoušet můžete mytí vlasů zředěným šampónem nebo úplně bez něj a myjte si pouze konečky kondicionérem.

Nefoukat a nežehlit

V letním období jsou vlasy už tak vystaveny extrémním teplotám, a tak se pokuste je nechávat volně uschnout, případně je foukat jen studeným či vlažným vzduchem. Zkuste se také alespoň na pár měsíců vyhnout žehličkám a kulmám.

Speciální péče

Starejte se o vlasy víc než obvykle. Před létem a ihned po dovolené si nechte zastřihnout konečky a dopřejte si regenerační kůru. Právě proto, že vlasy mají tendence se v létě extrémně vysušovat, nebojte se nejrůznějších domácích zábalů. Vyzkoušejte třeba ten z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů.

První pomoc

Za každých okolností u sebe noste olejíček, který namáhané vlasy oživí a zregeneruje. Skvělá na to je voda ve spreji MARK organic face water, která funguje i jako vlasové tonikum. Naneste ji kdykoli během dne na celou délku vlasů od kořínků až po konečky. Vlasy posílí, dodá jim lesk a krásně je provoní, aniž by je zatěžovala.
Také v sekci Novinky

SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci
SOS: Co dělat, když se spálíte na slunci

17 Srpna, 2018

Uprostřed tropického počasí neuškodí připomenout pár dobrých rad, jak rychle pomoct a ulevit kůži, když to s opalováním trochu přeženete....

Vice..

Festivalová pohoda
Festivalová pohoda

20 Července, 2018

Léto je v plném proudu a s ním i desítky festivalů. Připravte se ne ně prostřednictvím několika užitečných tipů, které předejdou zdravotním nepříjemnostem a festivalovou sezónu si užijete jako nikdy předtím...

Vice..

Určitě se opalujete správně?
Určitě se opalujete správně?

29 Června, 2018

Opalovací sezóna byla úspěšně zahájena a ať už se rozhodnete trávit letní dovolenou v Česku nebo plánujete vycestovat do exotiky, pamatujte na to, že vaše pokožka vyžaduje důslednou péči a ochranu ....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България