Doručení na výdejní místa od 750 Kč ZDARMA

5 překvapivých triků, jak v létě chránit vlasy

5 překvapivých triků, jak v létě chránit vlasy

04 Května, 2018

Že si máme v létě chránit kůži před sluncem, jsme si už tak nějak zvykli. Navíc když to neděláme, ona nám to hned vrátí bolestivým zrudnutím. Jenže vlasy se tak rychle neozvou - dozvuky letní zátěže tak můžete pozorovat až začátkem podzimu. O to obtížněji se ale vrací do formy. Jak je tedy v létě co nejúčinněji chránit?

Pryč ze slunce

Snažte se maximálně vyhýbat tomu, aby vlasy byly vystavené ostrému slunci. Zvykněte si v léte nosit klobouk, na pláž si vezměte kšiltovku, nebo alespoň vlasy stáhněte do uzlu, aby slunce dopadalo na co nejmenší jejich plochu. Sluneční kosmetika navíc dnes už zahrnuje i ochranné přípravky na vlasy, takže si na ně při nákupu opalovacích krémů vzpomeňte.

Méně mytí

Čím více vlasy namáčíte ve slané nebo chlorované vodě, tím více jim škodíte. Stávají se citlivějšími, vysušují se. Platí to ale i o obyčejném mytí. Jedním z nejúčinnějších a nejméně pracnějších způsobů, jak vlasy hydratovat, je prodloužit čas mezi mytími na tři až čtyři dny. Tím pádem budete mít u kořínků více mazu a vlasy se vám budou méně vysoušet. Pokud se vám však tato metoda nezamlouvá, vyzkoušet můžete mytí vlasů zředěným šampónem nebo úplně bez něj a myjte si pouze konečky kondicionérem.

Nefoukat a nežehlit

V letním období jsou vlasy už tak vystaveny extrémním teplotám, a tak se pokuste je nechávat volně uschnout, případně je foukat jen studeným či vlažným vzduchem. Zkuste se také alespoň na pár měsíců vyhnout žehličkám a kulmám.

Speciální péče

Starejte se o vlasy víc než obvykle. Před létem a ihned po dovolené si nechte zastřihnout konečky a dopřejte si regenerační kůru. Právě proto, že vlasy mají tendence se v létě extrémně vysušovat, nebojte se nejrůznějších domácích zábalů. Vyzkoušejte třeba ten z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů.

První pomoc

Za každých okolností u sebe noste olejíček, který namáhané vlasy oživí a zregeneruje. Skvělá na to je voda ve spreji MARK organic face water, která funguje i jako vlasové tonikum. Naneste ji kdykoli během dne na celou délku vlasů od kořínků až po konečky. Vlasy posílí, dodá jim lesk a krásně je provoní, aniž by je zatěžovala.
Také v sekci Novinky

Expresní péče: Nový puding ošetří už ve sprše
Expresní péče: Nový puding ošetří už ve sprše

12 Října, 2018

Jedinečný sprchový puding, který do vaší koupelny přinese vzpomínku na dětství a bezstarostné chvíle ....

Vice..

Představuji účinnou zbraň proti pupínkům
Představuji účinnou zbraň proti pupínkům

21 Září, 2018

Zdá se, že letošní léto opravdu nemá konec a přestože to nás, milovníky léta, velmi těší, musíme si uvědomit, že dlouho přetrvávající horka dávají pořádně zabrat nejen našemu tělu, ale i naší pleti....

Vice..

Mezinárodní den čokolády
Mezinárodní den čokolády

14 Září, 2018

Věděli jste, že čokoláda je mezi populací tak oblíbená, že jí byl věnován vlastní den? 13. září označujeme za Mezinárodní den čokolády.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България