5 důvodů, proč jsou oleje pro pleť nejlepší

únor 23, 2018 0 komentů

5 důvodů, proč jsou oleje pro pleť nejlepší

Ahoj,

máš pocit, že by olej tvoji už tak celkem mastnou pleť ještě více zmastil, anebo že se olej hodí jen na extrémně suchou pleť? To všechno jsou mýty!

Teď se konečně můžeš dovědět, jak to s oleji vlastně je, proč se hodí na všechny typy pleti a co víc - proč jsou pro ni nejlepší.

1) Hydratují

Hydratační funkce je u olejů stěžejní. Na vysušenou kůži kdekoliv na těle je jakýkoliv olej skvělou první pomocí. Akutně můžete použít kokosový nebo jen olivový (panenský) z kuchyně. Na osvěžení pleti obličeje nejen ráno nebo večer, je skvělé olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, který pleť rozzáří, zregeneruje a ještě zmírní projevy stárnutí.

2) Zpomalují stárnutí

To je další důvod, proč olejům věnovat velkou pozornost. Obecně totiž obsahují spoustu antioxidantů, nejčastějí vitamín E, který pleť chrání před poškozením, a tím pádem i před vznikem vrásek.

3) Redukují pupínky

Kromě vitamínu E obsahuje zmíněné sérum také rýžový a meruňkový olej, olej z citronové trávy a hroznových jadérek, které regenerují a redukují tvorbu kožního mazu, takže je produkt skvělý i v boji proti akné. Skvělý důkaz, že oleje skutečně mohou používat všechny typy pleti. Stačí jen najít ten správný.

4) Jsou přírodní

Zapomeňte na parafín, silikony, konzervanty a další zbytečné chemické látky běžně se vyskytující v kosmetice. Pro vaši kožní mikroflóru a ochranný film jsou totiž ideálními spoluhráči právě rostlinné oleje. Obsahují esenciální mastné kyseliny omega 3 a omega 6, které si naše pokožka sama neumí vyrobit a pro její zdravé fungování jsou zásadní.

5) Zvyšují schopnost regenerace

Oleje dodávají kosmetice aromaterapeutický rozměr a napomáhají pronikání účinných látek do pokožky tím, že zvyšují propustnost kůže. Samy o sobě pak nesou účinek dané léčivé rostliny až do krevního oběhu, a zlepšují tak fyzickou i psychickou kondici.

Krásný víkend.

Tvůj MARK
Též v Novinky

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Zatočte s celulitidou změnou životního stylu
Zatočte s celulitidou změnou životního stylu

březen 01, 2024 0 komentů

Milé dámy,

 

následující článek patří Vám. Celulitida je totiž (bohužel) většinou problémem žen. Na vině je hormon estrogen, který je u mužů zastoupen minimálně.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar