Přírodní vs. syntetické složení přípravků


 

Ahoj krásky,

dneska k vám budu promlouvat na vážnější téma, kde nebude moc prostoru na ty moje srandičky. O co půjde? O význam slov "přírodní kosmetika" kontra "syntetické složení přípravků". Chtěl bych vám k tomuto tématu něco říct proto, že si myslím, že ne každá z vás tyhle dvě věci dokáže úplně rozlišit. Pojďme na to:

1) Pokud je na kosmetickém přípravku uvedeno, že je bez konzervantů a barviv, je to jistě přínosné. Když najdete i v supermarketech konvenční kosmetiku bez parabenů (hormonálně aktivních konzervantů) a silikonů – můžete po ni směle sáhnout.

2) Pak je třeba rozlišovat dál, například tím,že budete sledovat zkratky u složení produktů:

SLS a SLES (dráždivá průmyslová pěnidla), talc (mastek – ucpává póry a v přírodě se vyskytuje poblíž ložisek radioaktivního azbestu), ropa (parafinum liquidum) a její deriváty včetně silikonů (pleť dusí a vysušují; ucpávají póry). Nežádoucí jsou dále například aluminium, triclosan, PEGy (zvyšují propustnost kůže, aby se přípravek dobře vstřebal), DEA, TEA a MEA či oxybenzon (najdete ho například v chemických opalovacích krémech).

3) Můžete se dívat, jestli přípravky mají certifikáty. Ať už jde o označení, jestli kosmetika není testována na zvířatech, nebo že jde o ryze veganský produkt. Dále pak sledujte tato označení:

COSMOS ORGANIC a COSMOS NATURAL, Němci mají certifikát BDIH, dále v Evropě figuruje nezávislá nadnárodní certifikace přírodní kosmetiky NaTrue. Americké značky mají spolehlivý certifikát USDA Organic. Z evropského prostoru jsou dále uznávané certifikace: britská Soil Association a italská ICEA. Jedněmi z nejoblíbenějších certifikátů jsou ty francouzské: Cosmebio a ECOCERT. V České republice máme certifikáty CPK a CPK BIO.

4) Nehleďte napravo nalevo a používejte MARK scrub. Nemám sice žádné certifikáty, ale jsem vyráběn od srdce a to je možná ze všeho nejvíc. A jak víte:

"Neobsahuji žádné konzervanty a chemii se vyhýbám obloukem. Tvoří mě jen ta nejkvalitnější zrna kávy robusta, hnědý cukr, mořská sůl, mandlový a organický kokosový olej, přírodní esenciální olej a vitamín E". Prostě jsem vzal to nejlepší z přírody a se srdcem jsem vytvořil scrub pro vás :-)

 

Krásný den a hodně štěstí při hledání té správné kosmetiky pro vás,

Váš MARKEnglish   Deutsch   Slovensky   Magyar