Doručení na výdejní místa od 750 Kč ZDARMA

Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika

26 Října, 2018

Kosmetické produkty jsou nedílnou součástí našich koupelen, kde postupně zabírají stále více a více místa. Pleťový krém, tělové mléko, sprchový gel nebo mýdlo, šampon a kondicionér na vlasy či dekorativní kosmetika – to je jen zlomek všech přípravků, které pravidelně používá každá žena či muž. Složení našich zkrášlovacích produktů je však nejednou plné syntetické chemie a zdraví škodlivých látek dokonce až v takovém rozsahu, že produkty, které by nám měly pomoci, našemu tělu naopak ubližují. I z těchto důvodů stále více lidí začíná sahat po přírodní kosmetice jako alternativě k té "klasické", z běžné drogerie. Jak si však z nekonečné nabídky kosmetických produktů vybrat ten správný? Který produkt je opravdu přírodní a který se tak jen tváří? Rozhodl jsem se, že vám i s tímto dilematem pomůžu a základní know-how vám prozradím v sérii mých blogů. V nichž vám představím nejen samotnou přírodní kosmetiku, ale také tipy, jak ji rozeznat, výhody, proč ji používat, rady, jak číst etikety a vybrat si tak ten správný výrobek, a mnoho jiných.

Čistá přírodní kosmetika se u nás začíná objevovat stále častěji a obecně se jí myslí kosmetika bez syntetických konzervantů, ropných produktů, dráždivých pěnotvorných a čistících surfaktantů, syntetických barviv a parfémů na základě ftalátů.

Přírodní kosmetika však nemá svou legální definici ve vnitrostátní legislativě, ani na poli Evropské unie, a proto jí identifikace není úplně jednoznačná. Kosmetologie za ni považuje výrobky složené z přírodních materiálů rostlinného, ​​živočišného nebo minerálního původu, kde jsou jednotlivé složky z přírodních materiálů získané šetrnými fyzikálními způsoby (např. filtrací, extrakcí, destilací, zmrazováním, sušením) nebo enzymatickými či mikrobiálními způsoby.

Například v oleji lisovaném za studena zůstává maximum přirozených cenných látek, které pokožka dokáže nejlépe zužitkovat. Takto vyrobené ingredience díky obsahu enzymů, vitamínů a dalších biologicky aktivních látek, mají příznivý účinek na naši pleť a celkové zdraví organismu. Esenciální složku přírodních kosmetických produktů tvoří extrakty z různých léčivých bylinek a éterické oleje, díky kterým produkty nádherně voní.

Na označení kosmetiky za přírodní se vyžaduje dodržování zákonných norem a definovaných postupů. V současnosti existuje několik desítek certifikátů kvality přírodní kosmetiky (mezi nejznámější patří například Ecocert či Cosmos). Každá ze společností, která takové certifikáty uděluje a schvaluje samotné kosmetické produkty, má své vlastní hodnotící standardy a postupy. Kontrolují se všechny přísady používané v kosmetice, jejich postup zpracování či získávání a jiné.

Například, aby se produkt mohl označovat za přírodní, musí být až 95% jeho celkového složení přírodního původu. Navíc z těchto 95% musí být 50% rostlinného původu (žádné vodní, minerální či živočišné meziprodukty). Žádné suroviny nemohou být petrochemický extrahované, GMO vypěstované ani testovány na zvířatech.

Certifikování produktů je důležité na odhalení značek, které drze využívají nálepky NATURAL a ORGANIC, i když ve svých receptech používají přírodní a organické suroviny jen minimálně. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že proces certifikace je peněžně a časově náročný, a mnohdy si ho malá kosmetická značka nemůže dovolit.

Já jsem si přírodní kosmetiku zamiloval do takové míry, že jsem se ji rozhodl vyrábět a šířit mezi vás. V souladu s mým mottem "Každá pokožka si zaslouží MARKa" se snažím právě o to, aby se každý mohl postarat o svou pokožku zdravým, a přitom zábavným způsobem. Pod značkou MARK face and body proto vždy najdete kvalitní přírodní kosmetické výrobky, které jsou laboratorní schváleny, certifikované a registrované. A jak vyplývá z textu výše, nejsou testovány na zvířatech 😉

Rovněž jsem vždy byl (a nadále i budu) plně transparentní při uvádění všech ingrediencí, a to nejen na samotném obalu, jak vyžaduje zákon, ale i přímo v mém eshopu, abyste předem věděli, co přesně ode mne můžete očekávat. Pokud i nebudete všem složkám rozumět a nebudete hned vědět, která složka je nač dobrá a proč jsem ji použil, kdykoliv mi můžete napsat na můj infomail, Facebook nebo Instagram, kde vám vše rád zodpovím. A také jsou tu mé blogy, v nichž všechno postupně vysvětlím.

Váš MARK
Také v sekci Novinky

3 novoroční předsevzetí pro vaši pleť
3 novoroční předsevzetí pro vaši pleť

11 Ledna, 2019

Na začátku nového roku máme vždycky spoustu plánů, co všechno na sobě změníme. Je to skvělá příležitost, jak zdokonalit i péči o pleť...

Vice..

13 ověřených tipů na kvalitní start do nového roku
13 ověřených tipů na kvalitní start do nového roku

28 Prosince, 2018

Nový rok je pro všechny z nás takový malý bod zlomu, ve kterém se ohlížíme zpět, co všechno jsme dokázali a co další bychom si přáli dosáhnout v novém roce ....

Vice..

TIPY na vánoční dárek pro frajera, bratra, otce, dědečka či kámoše
TIPY na vánoční dárek pro frajera, bratra, otce, dědečka či kámoše

14 Prosince, 2018

Pokud jste ještě neměli čas zajít do nákupního centra a nakoupit vánoční dárky nebo si to prostě jen každý rok necháváte na poslední chvíli, jsem tu pro vás s vánočními tipy.

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България