6 způsobů, jak se konečně zbavit pupínků

říjen 13, 2017 0 komentů

6 způsobů, jak se konečně zbavit pupínků

Ahoj,
pupínky zdaleka nejsou jen problémem dospívajících, ale trápí i čím dál více dospělých žen. Jestli stále kazí i tvoje pleť a nevíš, jak se jich konečně zbavit, čti dál.
 
Mám pro tebe několik dobrých, a hlavně vyzkoušených rad, jak pupínků předcházet, i jak se jich zbavit. Zde jsou:
 
Důkladné čištění
Nejčastějším důvodem, proč se tvoří pupínky, je špatný postup při čištění pleti. Nestačí ji totiž jen večer odlíčit. To totiž není to samé jako čištění. Ideální je odlíčit ji například olejem, a dočistit mlékem, speciálním mýdlem nebo třeba tonikem. Čistit bys pak měla i ráno před nanesením krému. Doporučujeme vynechat micelární vody, které často obsahují stejné chemikálie jako třeba saponáty – a teď si představ, že tak agresivní látky na pleti necháš až do rána. Výsledkem je, že úplně naruší její ochrannou bariéru, a všechny záněty se pak tvoří mnohem rychleji.
 
Pravidelný peeling
Důležité je aknózní pleť občas trochu “obrousit”. Asi jsi už slyšela, že pupínky bys neměla mačkat, aby se pleť zbytečně nedráždila, a navíc se neroznášela infekce na další místa. Peeling se mimo jiné postará o to, že obrousí i zanícené pupínky a ty pak jednoduše nemáš co mačkat – navíc vizuálně vypadají líp. Doporučujeme MARK face scrub s tea tree a jojobovým olejem, které působí hojivě, mají antibakteriální a antivirový účinek. Dopřej si jeho péči jednou týdně.

Stop cukru
Zamysli se nad tím, co jíš. Tvorbu pupínků podporuje mastné jídlo, sůl a také cukr. Zkus tyhle položky ve svém jídelníčku maximálně omezit. Naopak začni dostatečně pít – samozřejmě vodu nebo čaje, nikoli sladké limonády.
 
Špinavé ruce
Obecně platí, že bychom se obličeje měli dotýkat co nejméně. Na rukou se během dne ukládá spousta nečistot, které si pak nevědomky přenášíme na obličej pokaždé, když si odhrneme vlasy z čela, podepřeme bradu, poškrábeme se na nose. Zkuste si také všímat, kam si občas pokládáš hlavu nebo obličej. Taková jógamatka v tělocvičně nebo sedadlo v autobuse není zrovna nejčistější. A čím více nečistot, tím více ucpaných pórů a pupínků.
 
Zubní pasta
Pokud tě trápí zejména pupínky kolem pusy, prozkoumej svoji zubní pastu. Často je totiž způsobuje právě ona, zvlášť pokud obsahuje fluor. Dermatologové pro tenhle typ pupínků dokonce mají samostatnou diagnózu – jde o perorální dermatitidu. Máš-li pocit, že se tě to týká, vyřaď veškerou chemickou kosmetiku včetně pasty, a nahraď je přírodními produkty.
 
První pomoc
Tohle všechno je hlavně prevence. Co ale dělat, když už se ti pupínky vytvořily a teď se jich potřebuješ co nejrychleji zbavit? I na to máme recept. Konkrétně zelenou přírodní MARK Green Tea Face Mask, která obsahuje léčivý prášek ze zeleného čaje a listů stromu Neem, které zklidňují, zbaví kůži toxinů a poradí si se zánětem. V případě potřeby používejte klidně každý den, obvykle ale stačí jednou či dvakrát týdně.

Teď, když už víš, co pomáhá proti pupínkům, jistě budou tvé podzimní dny ještě hezčí, a tvá mysl i pleť čistější!

Tvůj MARKTéž v Novinky

Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?
Co by neměl (a naopak měl) obsahovat kvalitní sprchový gel?

červen 21, 2024 0 komentů

Čtete-li tento článek, pravděpodobně se začínáte více zajímat o složení sprchových gelů či šamponů, nebo Vás k článku přivedly problémy s pokožkou nebo vlasy. Každopádně jsme rádi, že Vás toto téma zajímá a budeme se snažit poskytnout Vám cenné informace 😊

Více..

Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?
Pleťové oleje – milované nebo nedoceněné?

duben 11, 2024 0 komentů

Patříte mezi lidi, kteří se vyhýbají používání olejů v péči o pleť? Nebo jste jen zatím neobjevili jejich kouzlo? Důvodem poměrně častého vyhýbání se pleťovým olejům je obvykle mastná pleť, akné, sklon k ucpávání pórů nebo jen nevědomost, jak mohou být oleje pro pokožku prospěšné. Výsledkem je však bohužel to, že se takto zbytečně připravujeme o řadu fantastických výhod, které oleje s sebou přinášejí.

Více..

Proč je důležité pH v šamponech?
Proč je důležité pH v šamponech?

březen 20, 2024 0 komentů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé šampony zanechávají ve vlasech úžasný pocit čistoty, lehkosti a zklidněné pokožky, zatímco jiné byste po prvním použití nejraději vyhodili do koše? Důvodem může být pH šamponu – jedno z tajemství šťastné pokožky hlavy a půvabných vlasů.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar