Refreshni se s MARKem -> 20% sleva na vybrané produkty. Kupón MARK-FRESH

5 tipů, jak zahřát promrzlé tělo

5 tipů, jak zahřát promrzlé tělo

15 Prosince, 2017

Ahoj, 

také nemůžeš vystát tu strašnou zimu? Přestože je už polovina prosince, já si pořád nemůžu zvyknout na všechny ty vrstvy, do kterých se musím balit, aby mi bylo aspoň trochu teplo. Rozhodl jsem se proto vypátrat další způsoby, jak se zahřát (a nevypadat jako sněhulák).

Jestli jsi na tom podobně, čti. A sejdeme se ve vaně ;-)

1) Základ je zázvor

Dokáže totiž prohřát skoro zázračně a ještě k tomu léčí. Můžeš z něj dělat klasický čaj, stačí kus zázvoru nastrouhat a zalít horkou vodou. Ještě lepší ale je, když vezmeš střední kořen zázvoru, dáš ho do hrnce a zaliješ zhruba dvěma litry studené vody, pro lepší chuť můžeš ještě přihodit půlku hrušky nebo jablka. Potom dej vše vařit na co nejmírnější oheň, zhruba na dvě hodiny. Zázvorový výluh by se měl popíjet co nejteplejší a co nejčastěji. Ideální prevence proti zimě i rýmě.

2) Nepodceňuj skořici

Ideální kombinace na zahřátí je samozřejmě skořice ve svařeném víně, ale jde to i bez alkoholu. Svařit totiž jde i jablečný nebo hruškový džus, do kterého přihoď kousek skořice, plátek pomeranče a citronu a tři hřebíčky. Skořice je samozřejmě skvělá i na pečení, ale má také své zdravotní benefity. Třeba snižuje srážlivost krve, takže je dobrou prevencí proti infarktu nebo mozkové mrtvici. A také zrychluje činnost metabolismu.

3) Nohy a hlava v teple

V něčem mají naše maminky a babičky přece jen pravdu. Takže pokud i tebe vždycky “obtěžovaly” s tím, že v zimě je třeba nosit čepici, tentokrát bys jim měla věřit. Je totiž pravda, že hlavou a nohama odchází teplo z těla nejrychleji. Takže si sežeň pořádného kulicha, tenisky vyměň za pořádné kožené boty a nezapomeň také na kvalitní ponožky. Protože na tvé zdraví myslím i já, mám pro tebe novinku, MARK Fusakle - příjemné bavlněné ponožky s vtipným motivem, které budeš chtít nejen nosit, ale i ukazovat.

4) Vrstvi jako Švédka

Jestli jsi někdy byla v zimě ve Skandinávii, možná tě zaujalo, jak to ty Švédky dělají, že vypadají pořád tak stylově, přestože je mínus deset a ty jsi navlečená v neforemném péřovém kabátě a stejně mrzneš. Vtip je v tom, že pokud ony chtějí i v takovém počasí vypadat dobře, vezmou si raději několik tenkých vrstev, které navíc velmi pečlivě vybírají. Nestačí totiž dva obyčejné lehké svetříky. Měly by být vlněné nebo z kašmíru (ten zajistí lehkost). Kromě toho každá z nich vlastní tenkou péřovou bundu, kterou nosí pod elegantní vlněný kabát. A jakmile někam přijdou, sundavají kabát i s péřovkou, a tak si nikdo jejich funkčního kousku ani nevšimne.

5) Nalož se do horké vany

Nic po promrzlém dni nezahřeje líp než horká vana, po níž si hned vlezeš do peřin a budeš si třeba číst. Vydrž ve vaně aspoň deset až patnáct minut, ať se prohřeje opravdu důkladně. Večerní rozjímání si můžeš zpříjemnit třeba voňavým peelingem. Přesně pro tyhle příležitosti doporučuji vánoční limitovanou edici MARK scrubu, který voní po pomeranči a čokoládě. Díky peelingu, který můžeš použít na tvář i tělo, získá tvá pokožka krásnou svěžest a hebkost, a navíc si díky té vůni příjemně odpočineš.

Krásné (nejen) mrazivé dny! :)

Tvůj MARK
Také v sekci Novinky

Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě
Aromaterapie: Cesta k duševní pohodě

06 Dubna, 2018

Věděli jste, že čichové nervy jsou propojené s tou částí mozku, která má na starosti emoce a citové reakce? I to je důvod, proč na aromaterapii nedám dopustit, a snažím se ji respektovat i ve svých produktech....

Vice..

Voda = „must-have“ pro naši pleť
Voda = „must-have“ pro naši pleť

30 Března, 2018

Polévání něžného pohlaví studenou vodou starší generace vysvětlovala garancí krásy dívek na celý následující rok. Pokud si tuto hypotézu rozebereme na drobné, dospějeme k závěru, že toto tvrzení je ve své podstatě odůvodněné....

Vice..

NOVINKA - triáda tělových másel!
NOVINKA - triáda tělových másel!

16 Března, 2018

Tuhá zima dala zabrat nejen nám, ale potrápila i naši pokožku. A proto nejen tvé tělo potřebuje jarní očistu, ale i tvá unavená pokožka potřebuje hloubkovou regeneraci, která jí dodá ztracenou hydrataci a výživu....

Vice..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Slovensky   Magyar   Polska   България