10% sleva pro kolekci na pleť s promo kódem FACE10. Doručení ZDARMA pro objednávky od 750 Kč.

Zero waste tipy a triky, se kterými víte začít už zítra

Zero waste tipy a triky, se kterými víte začít už zítra

říjen 22, 2019

Podle posledních studií bude do roku 2050 v oceánu více plastů jako ryb a právě výrobky každodenní péče jsou velkou částí tohoto problému. V kosmetickém průmyslu se každoročně ztrácí více než 129 miliard kusů obalů. Velký problém je nejen v hledání vhodných obalů, ale i v jejich pozdější likvidaci či recyklaci. Připravil jsem si pro tebe pár zero waste triků, které snadno zakomponuješ do svého běžného života a pomůžeš tak i ty snížit produkci každodenního odpadu.

1. Holení bez odpadu

Ačkoli nejjednodušší řešení holení s nulovým odpadem je neholit se, je stejně snadné najít i ekologická řešení pro hladce oholenou pokožku. První krok je přestat používat jednorázové plastové žiletky. Každý rok skončí 2 miliardy žiletek na skládce (a to pouze v USA) a jejich degradace trvá až 1000 let. Jednorázové žiletky se naštěstí dají snadno nahradit kovovým holítkem. Jsou vyrobeny z čisté oceli, mají snadnou údržbu, dají se stoprocentně recyklovat a vydrží roky. Kromě ocelových strojků je na trhu velké množství elektrických epilátorů, kosmetické salony nabízejí laserové odstraňování chloupků nebo voskování. Stačí si jen najít vhodnou metodu, případně kombinaci metod pro tebe, a po plastové jednorázové žiletce už ani nesáhneš.

2. Ten čas v měsíci

V průměru každá žena použije až 2 400 tamponů ve svém životě. Plastové aplikátory, které jsou součástí některých tamponů jsou sice recyklovatelné, ale ze sanitárních důvodů se nerecyklují. Tampony, které jsou spláchnuty do záchodu často končí zaseknuté v kanalizačních systémech nebo vodních tocích. Nejlepší varianta je používat bio rozložitelných tampony, které po vyhození se na skládce rychle rozloží. Skvělou alternativou jsou i menstruační pohárky nebo menstruační kalhotky. Menstruační pohárek může mít životnost až 10 let a dokáže úplně nahradit tampóny i vložky během celé menstruace. Menstruační kalhotky prorazili ve světě už dříve a dokáží nahradit tampóny a vložky během celé noci. Jsou vytvořeny 4 vrstvami savého a odolného materiálu, jsou omyvatelné a pratelné a slibují komfort a zadržení v objemu 2-4 tamponů bez přetečení.

3. Někdy stačí i jeden

Jednoduchý trik jak snížit svůj vyprodukovaný odpad je kupovat prostě méně. Mnohdy vlastníme zbytečně mnoho prostředků, když nám ve skutečnosti stačí jen jeden. Dobrým příkladem jsou například čisticí prostředky. Čistič na sklo, podlahový čistič, koupelnový čistič, dezinfekční prostředek, keramický čistič ... potřebujeme opravdu na každý povrch jiný prostředek? Ne. Všechny čisticí prostředky se vyrábějí na stejném základě a pro dokonale čistou domácnost nám stačí většinou jen jeden univerzální čistič. Kromě toho je internet plný receptů na jednoduché domácí čisticí prostředky na základě sody, octa a citrusů, které jsou mnohdy efektivnější a šetrnější k naší domácnosti.

Při kosmetice platí totéž. Šampony, sprchové gely, mýdla či peelingy jsou většinou vhodné pro použití stejně jako na tělo, tak na obličej či vlasy. Rozdíl v použití je mnohdy dán pouze obsahem aktivních látek, případně jen velikostí balení. Skoro všechny mé produkty jsou multifunkčně. Sprchové pudinky obsahují pouze jemné čisticí cukerné tenzidy a přírodní aromata, takže během sprchování je můžeš použít po celém těle a také na tváři. Pro mytí mastnější pokožky je dokonce ideální Shower pudding Orange & Coffee, který díky obsahu pomerančového oleje má dezinfekční účinky, potlačuje tvorbu akné a pomáhá čistit póry. Stejně i čistící mýdla MARK mýdlo s aktivním černým uhlím a MARK mýdlo se zeleným čajem můžeš používat každý den při mytí obličeje i těla. Skvělým příkladem multifunkčnosti jsou přírodní oleje. Arganový olej poslouží jako výživa pro polámané konečky vlasů i nehtovou kůžičku, jako ochrana vlasů před horkým vzduchem, jakož koupelový i masážní olej, jako regenerace po opalování, jako hydratační olej po sprchování, jako odličovač voděodolného make-upu a také jako hydratační kúra pro péči o pleť. Při používání přírodní kosmetiky se netřeba bát experimentování, možná zjistíš, že tvé oblíbené mýdlo je i fantastický šampon.

RECYKLAČNÍ PROGRAM

Každý den je třeba se zamyslet kolik odpadu jsme v ten den vytvořili a co víme z toho změnit. V mé výrobě používám na balení recyklované kartony, skleněné nádoby a polypropylenové plasty, přičemž všechny plasty, které nám zákazníci pošlou zpět v rámci recyklačního programu dále posouváme firmě Umelohmotné k dalšímu zpracování. Při vrácení skleněných i plastových obalů odměňuji zákazníků 15% slevou na další jejich objednávku.

Dárek na závěr

Doufám, že i tebe tento blog inspiroval změnit něco v tvém životě. Možný malý, ale stejně důležitý krok je vyměnit jednorázové odličovací tampónky. Pratelné odličovací tampony jsou ekonomická a ekologická alternativa při odličování každodenního make-upu. Jsou vyrobeny z čisté biobavlny, která je šetrná ke každému typu pokožky, včetně té citlivé a díky jejich používání nejen omezíme množství vyprodukovaného odpadu při každodenním odličování, ale zároveň i každoročně ušetříme desítky eur. Pratelný odličovací tampon z biobavlny teď přibaluji zdarma ke každému pleťovému setu v mé nabídce.
Též v Novinky

Medová péče
Medová péče

listopad 20, 2019

Pravděpodobně už víš, že kvalitní med je jeden z nejzdravějších darů přírody: obsahuje velké množství antioxidantů, enzymů a organických kyselin – které mohou pomoci snížit množství zdravotních rizik. Med díky svému unikátnímu složení poskytuje i pokožce a vlasům nespočet benefitů, což z něj činí jednu z nejoblíbenějších kosmetických surovin.

Více..

Co jsou antioxidanty a jak chrání naši pokožku?
Co jsou antioxidanty a jak chrání naši pokožku?

říjen 11, 2019

Detox nebo detoxikace je fyziologické odstraňování toxickýck látek ze živého organismu. Slovo detox je často používáno jako marketingový nástroj, protože v našem těle probíhá hlavně v játrech a v ledvinách. Existuje však rozdíl mezi čištěním těla od toxinů a chráněním naší pokožky před toxiny v životním prostředí, a to právě zajišťují antioxidanty.

Více..

Dokonalý SPA zážitek v pohodlí domova
Dokonalý SPA zážitek v pohodlí domova

říjen 04, 2019

Každodenní stres ovlivňuje nejen naše mentální a fyzické zdraví, ale také naši pokožku. Pokud jsme ve stresu, naše tělo tvoří hormon kortizol, který způsobuje, že se v pokožkových žlázách začne tvořit více oleje a naše pokožka zůstává mastnější a citlivější. Pro naše zdraví a pro naši krásu je proto důležité vědět občas vypnout a odpočinout si. Naučím tě proto, jak si udělat dokonalý domácí wellness v pohodlí tvé koupelny, který nejen zklidní tvou mysl, ale nabídne i tvé pokožce rozmazlování jaké si zaslouží!

Více..

English   Deutsch   Românesc   Slovensky   Magyar