Přírodou proti vyrážkám a černým tečkám

červen 05, 2019 0 komentů

Přírodou proti vyrážkám a černým tečkám

K léčbě akné se dá přistupovat různými způsoby - terapií na předpis od lékaře, zkoušením různých kosmetických výrobků, změnou životosprávy nebo léčbou přírodní cestou. I když farmaceutická léčba akné dosahuje dobré výsledky, mnohdy je doprovázena nepříjemnými vedlejšími účinky na tvé zdraví. V dnešním chemickém a syntetickém světě je někdy příjemné udělat krok zpět od drsných chemikálií a vyzkoušet raději terapii schválenou jen mateřskou přírodou - zejména pokud tvá pokožka dlouhodobě trpí. Koneckonců, pokožka náchylná na akné je již sama podrážděná a zanícená - neměli bychom ji ještě více zatěžovat. Proto příště časné jako sáhneš na léky a levnou kosmetiku z drogerie, vyzkoušej nejprve přírodní kosmetiku bohatou na množství účinných látek získávaných z listů, kořenů, květů či plodů rostlin.

Vědecky ověřené látky, které vyhledávat v přírodní kosmetice

Čajovníkový olej má prokázané antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti v boji proti Propionibacterium acnes již při nízkých koncentracích. Propiniobacterium je bakterie spojována s výskytem akné, žijící přirozeně uvnitř pórů. Přemnožení této bakterie vede k zánětu, podráždění a ucpání pórů - takto se na tváři objeví zapálený pupínek. Tyto antibakteriální vlastnosti čajovníku jej činí skvělým pro léčbu akné, pupínků, ucpaných pórů, ale i pro stažení zánětu podrážděné pokožky.

Zelený čaj nabitý vitamíny a antioxidanty pomáhá přirozeně regulovat tvorbu kožního mazu. Katechiny v zeleném čaji mají antibakteriální účinky, které pomáhají bojovat proti bakteriím způsobujícím akné, zatímco jejich protizánětlivé vlastnosti regulují zarudnutí a zánět spojený s akné. Taniny v zeleném čaji naopak pomáhají přirozeně stahovat a zmenšovat póry.

Důvodem, proč je neemový prášek již po staletí používaný v tradiční indické medicíně je jeho schopnost účinně bojovat proti škodlivým bakteriím, které způsobují infekci. Snižuje záněty, které způsobují zarudnutí, otok a citlivost. Neem obsahuje účinné látky, které jsou velmi podobné složkám v běžných přípravcích pro léčbu akné a obsahuje i látky podobné aspirinu, proto je dokonalou přírodní náhradou umělých léčiv.

Med je skvělým antiseptikem - bojuje s téměř každým představitelným druhem bakteriální infekce kůže, proto jeho topické použití na pokožce je skvělý způsob, jak zatočit s akné a zapálenými vyrážkami na celém těle.

Měsíček stejně jako čajovník účinně zabíjí akné způsobující bakterie Propionibacterium acnes a působí protizánětlivě na zarudnutí a otoky, proto se často používá v uklidňujících pleťových, ale i ústních vodách. Růžová voda vyrobena parní destilací okvětních lístků růží, obsahuje i zbytky růžového oleje, což ji činí silně antiseptickou a antimikrobiální. V Asii je růžová voda populární léčbou akné a pravidelně se používá jako přirozený čistič obličeje.

V mýdlové formě aktivní uhlí se chová jako magnet a účinně absorbuje oleje, špínu a toxiny. Hloubkově tak čistí pleť a uvolňuje ucpané póry.

Narozdíl od jiných jílů, růžový jíl je perfektní i pro suché a citlivé typy pleti. Je bohatý na minerály, díky čemuž pomáhá obnovit vlhkost a vytahovat nečistoty z pokožky. Také pomáhá snížit podráždění a záněty, zklidňuje projevy akné a podporuje obnovu zdravých buněk. S jeho hladkým exfoliačním účinkem pomáhá minimalizovat černé tečky a zanechává pokožku hladkou a jemnou na dotek.




Též v Novinky

Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu
Jak bojovat proti vypadání vlasů: efektivní řešení pro podporu růstu

květen 28, 2023 0 komentů

Padání vlasů je problém, který trápí mnohé z nás bez ohledu na pohlaví či věk. V dnešním článku se podíváme na příčiny vypadávání vlasů, možnosti léčby padání a způsoby prevence tohoto nepříjemného jevu.

Více..

Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou a seboreickou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar