#nontoxic

Jak se zbavit lupenky?

listopad 10, 2016 0 komentů

Jak se zbavit lupenky?

“Vysušené místo na pravém koleni, asi jsem se někde odřela. Do týdne se mi podobná místa začala dělat po celých nohách i rukách. Každý den se to mění, jako počasí. Olupuje se to, červená to, a zase bledne. Po dlouho odkládané návštěvě lékaře, mi byla diagnostikována psoriasis vulgaris - PSORIÁZA nebo-li LUPENKA. Poprvé se projevila v zimě, a tak se její projevy daly skrýt. Zkoušela jsem nejrůznější mastičky, krémy, oleje, koupele v soli z mrtvého moře, speciální kosmetiku, vitamíny, no stále nic. Pak přišlo léto, čas dovolených. Ty pohledy nejsou zrovna příjemné. Milovala jsem léto a hlavně opalování. Dnes dlouho přemýšlím, jestli se odhodlám do plavek.”

Příběhy jako tento poslouchám pořád častěji a častěji. I během testování mých kávových peelingů MARK scub ve spolupráci se slovenským portálem Modrý Koník, jsem se setkal s podobnými pokusy vyzkoušet cokoliv, co by mohlo pomoci. Pokud tě trápí podobný problém, vyzkoušej i ty MARK coffee scrub a dej mi vědět, jestli zabral.

Nejdříve však pár faktů o lupence. V současnosti lupenka postihuje přibližně 3% evropské populace a odhaduje se, že na světě je tímto nepříjemným zánětlivým onemocněním kůže postiženo přibližně 125 milionů lidí. Tato nepříjemná choroba se může objevit u kohokoliv z nás, a to v každém věku. Projevuje se červenými ložisky na kůži, ze kterých se olupují šupinky. Buňky kůže postižené psoriázou se obnovují až šestkrát rychleji, než buňky zdravé kůže. Může se objevit kdekoliv na těle, nejčastěji však na loktech, kolenech, ve vlasech, ale může zasáhnout i jiná místa a větší plochy. I když se projevuje častým svěděním, není to alergie. Na příčiny vzniku této choroby nemá jednoznačný názor ani odborná veřejnost. Z dosavadních vědeckých poznatků vyplývá, že jde o geneticky podmíněnou poruchu imunitního systému, ale spouštěčem můžou být vlivy prostředí, jako jsou stres, infekce či nezdravý životní styl. Psoriáza kromě bolesti a jiných těžkostí, výrazně narušují společenský, emociální i intimní život člověka.

Ke zmírnění příznaků psoriázy je k dispozici široké spektrum účinné léčby, která ji dokáže udržet pod kontrolou a zlepšit kvalitu života. U každého pacienta může zabrat jiná kombinace léčebných postupů či jiné kosmetické přípravky. Jednou z možností jsem i já - kávový peeling MARK coffee scrub. Jak působím? V první řadě jsem čistě přírodní kosmetický produkt, v kterém se nenachází žádná chemie. S rychle se obnovujícími buňkami nové kůže si poradí má kávová zrnka, která dokonale odstraní odumřelé buňky kůže ve formě šupinek. Následně mandlový a kokosový olej pokožku do hloubky hydratují a mořská sůl, známá svými protizánětlivými účinky, postižená místa desinfikuje. Navíc vitamín E doplní zásoby organismu a pokožka bude pevnější a pružnější. Jestli nic z toho, co jsi doposud vyzkoušela, nepřineslo požadovaný výsledek, dej šanci mně, MARKovi!

Nezapomeň však vyzkoušet můj MARK scrub nejdříve na malé části pokožky a nepoužívej ho, pokud máš otevřené ranky v kůži. V případě podrážděné pokožky ho nepoužívej jako peeling, stačí ho přiložit na vlhkou pokožku jako zábal, nechat působit a smýt.

Tenhle rok jsme si 29. října už po třinácté připomínali světový den psoriázy. Poselstvím tohoto dne je zvýšení všeobecného povědomí o tomto onemocnění a podpora a empatie vůči těm, kteří lupenkou trpí. I já jsem tady, abych pomáhal a poslal lupenku „na dovolenou“. Pošli mi i ty své zkušenosti doložené fotkou PŘED a PO používání mého kávového peelingu MARK scrub a já tě odměním balíčkem mého MARK coffee scrubu dle vlastního výběru! Příspěvky posílejte na info@markscrub.cz.

Pěkný víkend,

Tvůj MARK

P.S.: Pokud si chceš přečíst více o tom jak bojovat proti nedokonalostem pokožky, jako jsou třeba ekzém nebo akné, přečti si i další blogy: Zbav se konečně akné!; Testimonial od Jany: Jak mi MARK pomohl zbavit se mého ekzému.Též v Novinky

Zklidnění pro citlivou pokožku hlavy
Zklidnění pro citlivou pokožku hlavy

leden 07, 2023 0 komentů

Časté mytí šamponem je důležitým predisponujícím faktorem pro zvýšenou citlivost pokožky hlavy, která může být způsobena poruchou bariérové funkce v důsledku nadměrné transepidermální ztráty vody. To následně umožňuje zvýšenou expozici tenzidu, což znamená, že pokožka najednou reaguje citlivě i na šampony, které dosud akceptovala. Jednodušeji řečeno - časté mytí vlasů každý den, nebo více než 2 krát týdně může být na škodu.

Více..

Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?
Kontroverzní silikony – existuje zdravá alternativa?

září 22, 2022 0 komentů

Zda produkt obsahuje silikony, zjistíme podle seznamu složek-INCI a snadno je identifikujeme, protože většina z nich končí na -cone, -conol nebo -xane. Některé z nejčastějších, které lze nalézt, jsou:

Více..

Ochraň svou pokožku před horkem
Ochraň svou pokožku před horkem

srpen 12, 2022 0 komentů

Léto a prázdniny jsou v plném proudu a spoustu času trávíme venku na slunci. K létu patří i letní vedra. Už i v našich zeměpisných šířkách se teploty šplhají k vysokým číslům, atakujíc 38°C, často dokonce ještě více. Většina z nás si je vědoma škodlivých účinků, které může mít slunce na naše tělo, ale jen málo z nás ví hodně o účincích teplých letních teplot na naši pokožku. Několik studií však ukázalo, že nadměrné vystavení teplu může způsobit všechny druhy problémů souvisejících s pokožkou, od dehydratace po hyperpigmentaci a dokonce i předčasné stárnutí.

Více..

Instagram: @scrub_mark

English   Deutsch   Slovensky   Magyar