Bye Bye celulitido!


 

Ahoj,

odpověď na věčně kladenou otázku - jak předcházet celulitidě, hledají ženy od nepaměti. Celulitida je poruchou ukládání tuků a týká se především žen. Tady je krátká statistika: Celulitidou trpí až 98% žen, nebo jestli chceš: 9/10. Takže skoro každá. Původců je několik- souvisí s nesprávnou životosprávou, sedavým zaměstnáním, ale ve velké míře je to také zásluha genů, které jsme dostali do vínku. V tom druhém případě bude sice boj těžší, ale ne nezvládnutelný. A já jsem velký bojovník, takže Ti slibuji, že spolu vyhrajeme.:-)

I když se jedná "jen" o způsob uspořádání tukových tkání v těle, právě to je hlavním důvodem, proč je celulitida viditelná mnohem více na ženách. U žen jsou vlákna tvořena síťovitou strukturou, která vypadá jako včelí plást a jakýkoliv nadbytek tuku se proto projeví na pokožce. Pokud jsi už i Ty vyzkoušela množství produktů a výsledek se "překvapivě" nedostavil, zkusíme to spolu jinak- z opačného konce.

1. Work-out

 I když by se mohlo zdát, že celulitida je strašákem jen pro ženy s vyšší váhou, opak je pravdou. Právě kvůli vyšší strukturu pokožky postihuje často i štíhlé modelky nebo fitness cvičitelky. Cvičení je alfou a omegou pro zdravé, štíhlejší a hladší tělo. Pravidelnou aktivitou problematických partií, zajistíš to, že lymfatický systém funguje správně a z těla se vyplaví odpadní látky a přebytečné tekutiny. Pohybem skvěle nastartuješ i spalování tuků, takže boj proti celulitidě půjde ruku v ruce s bojem proti kilům. 

2. Coffee break a masáž problematických partií

 Až v 80% případů je zadržování vody v těle příčinou vzniku celulitidy. Pozor, cílem není vodu přestat pít. Kofein díky svým vlastnostem pomáhá aktivizovat spalování tuků a odvodňuje postižené místa. A pro své účinky je káva robusta i hlavní složkou všech mých scrubů. Zlepšuje cirkulaci krve, zbavuje pleť toxinů, zlepšuje tvorbu kolagenu a elastinu. V případě akutního stavu doporučuji aplikovat kávový peeling MARK scrub 2-3 x týdně (případně častěji) pomocí masáže na problémová místa a potom ho nechat jako zábal 5-10 minut působit. Výsledek v podobě hebčí, hladší a hlavně napnutější pokožky uvidíš už po několika týdnech. V kombinaci se cvičením, dodržováním pitného režimu a zdravějšímu životnímu stylu dosáhneš zadečku, po kterém jsi vždycky toužila.

3. Voda

Lidské tělo je tvořeno až ze 70% z vody. S tím souvisí potřeba myslet na tuto skutečnost a netrápit ho tím, že piješ až v momentě, kdy pociťuješ žízeň, obzvlášť teď, v období veder. Voda, bylinkový čaj, možností je více ( určitě se nepočítá alkohol a slazené nápoje). Právě voda nám pomáhá vyplavovat toxiny a příznivě působí na pevnost pokožky: zrychlí metabolismus a tuky se nestihnou uložit. Voda se dá použit i zvenku. Účinky střídání proudu studené a teplé vody skutečně nejsou fámou, pomáhají prokrvit pokožku, která se vypne, je pružnější a hladší.

4. Vizuální pomocník

 Je všeobecně známo, že opálené tělo vypadá o něco lépe než neopálené. Teď v létě je poměrně lehké se k němu dopracovat. O něco víc námahy Ti zabere následná péče, aby sis krásnou barvu i udržela co nejdéle. Základem je důkladná hydratace, se kterou Ti pomocí MARK scrubů taky rád pomůžu. Kombinace přírodního kokosového a mandlového oleje obsažena v tom správném poměru Ti poskytne přesně to, co hledáš. Tvá pokožka bude vyživená, hebká a do hloubky hydratovaná. Nejideálnější je použití MARK scrubů ve formě zábalu na opálené tělo.:-)

Mnoho úspěchů a krásné léto!

 Tvůj MARK

 

 English   Deutsch   Slovensky   Magyar